Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor a szélcső mégse jó?

Most akkor a szélcső mégse jó?

Figyelt kérdés
Ma voltunk a gyerekorvosnál és megemlítettem neki hogy a 2,5 hós lányom nehezen kakil, illetve sír mikor erőlködik, ilyenkor szélcsővel segítek neki. ez van kb 2 hete. erre jól lecseszett, hogy honnan vettem én azt hogy szélcsövet használjak, nincs is hozzá végzettségem, stb. meg hogy hozzászokik. igaz hogy magamtól gondoltam, hogy veszek egyet, én azt olvastam hogy ezzel nem lehet hozzászokni. Most akkor mi van???
2013. júl. 25. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

Szélcsövet sztem az ember lánya csak végszükség esetén használ, ha már más nem segít. Nem napirend szerűen.. Gondolom, ha mindennap használnád a babának, akkor akár hozzá is szokhatna, de sztem ha menne neki a kakilás önállóan, akkor nem tartaná vissza, hogy majd anya jön a szélcsővel. Szóval ez szerintem nem igaz.


Próbálj ki mindent, ami segíthet a babádon: cseppek, tornáztatás, lajhárpóz, meleg borogatás pocakra, hajszárítózás.. éééés ha semmi nem segít, akkor jöhet a szélcső.

Mert az a lényeg, hogy a baba megkönnyebbüljön. :)

2013. júl. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%

Semmi baja nem lesz a szélcsőtől, és nem is szokik hozzá. Én is sokat használtam, mert sokat segített a hasfájáson.

Nem tudom milyen végzettségről beszél a doktornőtök, nekünk még a kórházban mutatta meg az egyik nővér, hogy hogyan kell használni, a gyógyszertárban simán adnak, ha kér az ember. Sokat is olvastam utána, dícsérték is, és sehol nem láttam ilyet, hogy bármilyen végzettség kéne hozzá.

Szerintem egy jó dolog, azonnal segít, és nem kell beletömni a gyerekbe mindenféle szereket.

Nekünk nagyon bevált, és egyáltalán nem szokott hozzá.

Persze ügyelni kell, hogy ne menjen mélyre, be kell kenni a végét popsikrémmel, de szerintem egy jó találmány.

2013. júl. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
Azt hiszem, egy gyermekorvosnak hinni kell.....vagy legalább ajánlatos! De ha végképp nem megy a kaki, akkor, de csakis végső esetben, mondjuk ha már megvolt a torna, a sok folyadék, a Laevolac syrup, a Glicerines kúp.....talán akkor....bár tényleg nem veszélytelen. Ez gyakorlatilag a végbél szondázása ami átfúródást, fertőzésveszélyt illetve záróizom gyengeséget okozhat. Tudom, hogy gyógyszertárban mindent meg lehet venni, de van, amit nem kellene.
2013. júl. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
úgy látszik gyermekorvos függő, az enyém kifejezetten ajánlotta a windi sélcsövet, nem is volt semmiféle hozzászokás, csak ezzel tudtam könnyíteni rajta, nagyon sokat segített
2013. okt. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!