Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiamat oltassuk be, vagy...

A kisfiamat oltassuk be, vagy engem bárányhimlő ellen?

Figyelt kérdés

Én még soha nem volta bárányhimlős,és nem tudom,hogy az ajánlott oltások közül a kisfiamnak adassuk-e be az oltást,vagy inkább én vegyem-e fel?!Félek,hogy ha már közösségbe fog járni(bölcsi,ovi)akkor majd elkapja egyik társától és hazahozza..rám már veszélyes lenne,mert a felnőtteken veszélyesen zajlik le(24 éves leszek 3.án),és nem szeretném,ha valami bajom lenne.

3 hós fiú anyukája


2013. júl. 26. 21:08
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,sokat segítettetek.Ettől függetlenül azért beszélni fogok erről a gyerek orvossal,de azt hiszem megerősítettetek abban,hogy beoltassam magam.

A védőnőm a legelső tanácsadáson kérdezte,hogy voltam-e b.himlős,mondtam,hogy nem,és adni akart egy beutalót a laborba,hogy kiderüljön,hogy tényleg nem-e voltam az,viszont a városi nőgyógyász nem írta és nem pecsételte le a papírt,mert hogy ez felesleges vizsgálat meg drága is.Így csináltam végig a terhességet a kisfiammal,hogy bármikor elkaphattam volna terhesen,mert állandóan közösségbe jártam(tanácsadás,vérvétel,UH)és nem tudhattam,hogy ki hordozza.Szerencsére a 9 hónap alatt nem kaptam el és így egészséges kisfiam született,de be voltam sz.rva egyész terhesség alatt!!Igen szeretnénk majd kis tesót is 2-3 év múlva.

2013. júl. 27. 12:32
 12/12 anonim ***** válasza:

Én beoltattam a gyerekeimet, gyerekorvos tanácsára, még oviba kerülés előtt. Ettől még elkaphatják a betegséget, csak nem lesz náluk olyan durva lefolyású. Én kiskoromban elkaptam, és anyukám szerint iszonyúan megszenvedtem vele, nem akartam volna a saját gyerekeimet így látni.

MInden évben hallom az oviban, hogy bárányhimlő járvány van, mindig átmegy a gyerekeken- még eddig szerencsére nem hozták haza.

De lehet, hogy átment rajtuk is észrevételen- mert tényleg van ilyen.

2013. júl. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!