Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bárányhimlő ellen oltattaták/t...

Bárányhimlő ellen oltattaták/tervezitek oltatni a babátokat? Miért? Miért nem?

Figyelt kérdés
Két éves lesz nyáron a lányom, ősztől bölcsis. Nem tudok dönteni. Minden pro és kontra érdekel, nem fogok véleményezni!

2013. jan. 14. 15:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%

Nem oltattam őket.

Igaz, hogy erősebb szövődményei lehetnek, mint régebben, de az oltás egyelőre még nagyon új keletű. Nem tudni, mennyi időre biztosít védettséget.

Először egy oltás volt, arról kiderült, hogy nem elég. Most kettő van. Ez vajon meddig elég? Lehet, hogy csak 20 évig?

Mi van, ha a lányaim pont akkor lesznek várandósak, amikor lejár a védettség? Az nagyon veszélyes lenne...


Akkor inkább essenek át rajta. Ismerek olyanokat, akiknél nagyon erős lefolyású volt a betegség, mégis átvészelték.


Ha eljön az ideje, mi is átvészeljük.

2013. jan. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
A lányom 10 hós, de 1 évesen be lesz oltva bárányhimlő ellen! Nem szerettem volna, de mivel a párom még nem volt bárányhimlős ezért szeretné, ha a lányom be lenne oltva! Én úgy tudom, h az oltástól, ugyan úgy bárányhimlős lesz a gyerek, csak nem lesz semmi szövődmény... De lehet rosszul tudom! Én, ha a párom nem ragaszkodna ennyire, akkor hagynám, hagy kapja el, és ha lenne ismerősöm, akinél pont van, akkor 1,5éves kortól simán odavinnél, h minél hamarabb túlessen rajta! Nekem is volt, és azon kívül, h viszketett, nem emléxek semmire! Úgyhogy dönts belátásod szerint. :)
2013. jan. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%

Én a két és fél éves lányomat nem oltatom bárányhimlő ellen.

Egyrészt nem nagyon szeretem az oltásokat(nem vagyok "oltásellenes" de a kötelezőkön kjvül mi semmit nem adatunk be, illetve nyárra a "kullancs elenit"), másrészt a bárányhimlő elleni elég "új" oltás. HOgy mire gondolok? Kezdődött, hogy egy ismétlés elég. Most éppen azt mondják, hogy két ismétlés ajánlott. És még ez sem végleges... tehát ha közösségbe jár, és nem épült még ki az immunitása erre, akkor megkaphatja, akkor meg már "mindegy", hogy oltott- e.

És a lányoknál nagyon nem mindegy, hogy a várandósság előtt átesnek- e a bárányhimlőn. Szóval én inkább azt "szeretném", hogy essünk túl rajta gyermekkorában.

2013. jan. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én most fogom oltatni a fiam. Most fogja csak kezdeni a bölcsit, mert sajna nem nyitott még meg csak most fog.
2013. jan. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Én nem oltattam be a gyerekeimet. A gyerekorvossal azt beszéltük meg, hogy ha óvodás korukban sem kapják meg, akkor beoltatom őket. Iskolából már nem szeretném, hogy emiatt hiányozzanak, meg a lányaimnak amúgy is fontos lesz majd, ha gyermeket várnak.
2013. jan. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 gabszem ***** válasza:
Nekem azt mondta a gyerekorvos,hogy nem sok értelme van mert sok gyerek akkor is elkapja, ha be van oltva. Így nem is fogom beadatni neki. Rota vírus ellen és Meningococus ellen beoltattuk + a kötelezők.
2013. jan. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én be fogom oltatni, mert ugyan így is elkaphatja a bárányhimlőt, de sokkal enyhébb lefolyású. Ha már egyszer megtehetem beadatom, de nem okozna álmatlan éjszakát, ha nem telne rá.
2013. jan. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is azt mondta a gyerekorvos, hogy elkaphatja a gyerek igy is, de enyhébb lefolyású lesz és persze a szövődményektől is véd. Így én beadatom. Egyet megkapott decemberben, most kapja majd a másodikat.
2013. jan. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%
Ezt az egyet semmiképpen nem. A férjem orvos, nálunk ő a referencia ezekben a kérdésekben. A bárányhimlő elleni oltás nem ad életre szóló védettséget, a természetes immunizálódással ellentétben. Felesleges, lányoknak meg főleg butaság, szerintem.
2013. jan. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A lányom 15hónapos oltással kapta meg az első adagot és majd februárban kapja a másodikat.

Nekem a doktornő ajánlotta,hogy adassam be,mert amúgy nem akartam,mivel annak idején én is voltam bárányhimlős és semmilyen szövődménye nem lett.De állítólag azóta sokat mutálódott és sokkal súlyosabb szövődményei lehetnek.

2013. jan. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!