Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most hagyjam vagy ne hagyjam...

Most hagyjam vagy ne hagyjam hogy felálljon?

Figyelt kérdés
Kislányom 8 és fél hónapos, ha a földön fekszem, hogy játszak vele, mindig rámmászik, kapaszkodik, és próbál felállni. Nem mindig sikerül, mert még csak pár napja próbálkozik, de ha rajta múlna egész nap ezt csinálná. Kúszni kúszik de mászni még nem. Dévényes jár hozzá hetente egyszer, és ő mondta,hogy ne nagyon hagyjuk mert így nem fog mászni. Viszont én úgy tudom, hogy amit a baba magától csinál az nem káros neki, hanem épp hogy erősíti őt. Most akkor baj ha feláll magától vagy nem?
2013. aug. 2. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
A fiam azután kezdett mászni, hogy felállt. Konkrétan odamászott a kanapéhoz, hogy fel tudjon állni. :)
2013. aug. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hú de jó lenne, én is gondoltam erre, hogy talán ez az út viszi őt ahhoz, hogy másszon, mert amikor rámkapaszkodik, föltérdel, és gondolom ebből lesz majd a mászás. :)
2013. aug. 2. 13:09
 3/8 anonim ***** válasza:
A fiam fél évesen felállt az ágy mellett, 10-hós korában elindult.Hagyd ot hagy fejlodjon az o tempojaban!Es mit kene csinalnod?Reggeltol estig felette allni hogy ne alljon fel?Sott nekem nem is maszott, megse lett semmi baja.
2013. aug. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A fiam 9 hónaposan állt fel, 9,5 hónaposan kezdett mászni és fő közlekedési formája a mászás volt 1 éves koráig , amíg önállóan el nem indult. Senkinek semmi kifogása nem volt ez ellen. Miért jár hozzá Dévényes? Abból amit írtál semmi gond a mozgásfejlődésével.
2013. aug. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A szakértő csak jobban tudja.Egyébként támaszkodva lányom is állt már 7hónaposan.De ugyebár bennem kapazskodott,és előre dölve volt a mellkasa.Aztán 8hónaposan felállt és mászni kezdett.Mivel járni nem fog tudni,így úgyis mászva közlekedik.
2013. aug. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 9 hónaposan állt fel, 10 hónaposan kezdett csak mászni. Nincs azzal semmi gond, ha felcseréli a "nagykönyv" szerinti sorrendet.
2013. aug. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi is jarunk devenyre. az en lanyom 8 honaposan felallt belem kapaszkodva, most 8,5 hos es most kezdett el maszni. nekunk azt mondtak devenyen h hagyjam hogy maga csinaljon mindent. Ha felall, akkor felall, de eroltetni nem szabad.

Az enyem ugy allt fel h eloszor felterdelt. es erre azt mondtak devenyen hogy a terdelessel is ugyan ugy fejleszti izomzatat mint maszassal.

Hagyni kell h onalloan csinalja. Es ez normalis amit te leirtal.

2013. aug. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Remélem ennek köszönhetően akkor a mászás is beindul lassan mint nálatok. :) Dévényes azért jár hozzá, mert kötött volt az izomzata, sokat repülőzött, nagyon nehezen lehetett őt mozgatni, keveset aludt hason stb.stb. de most már így 4 akalom után iszonyat sokat fejlődött. A lényeg, a lényeg, hagyom, hogy csinálja amit a tempója diktál.
2013. aug. 2. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!