Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy kisbabát tényleg ennyire...

Egy kisbabát tényleg ennyire védeni kell?

Figyelt kérdés

A nagynénéméket figyeltem, hogy bánnak a kisbabájukkal. A pici elmúlt egy éves, de az elejétől fogva figyeltem. Nem merték úgy kinyitni a hűtőszekrény ajtaját, hogy a kezükben volt a baba, folyamatosan rengeteg réteg ruhát adtak rá, és mindig ha kiesett a szájából a cumi akár a tiszta padlóra, megmosták. Folyton csukni kellett minden ablakot akkor is, amikor már 22 fok volt odakinn, mert járt a levegő és folyton arról beszéltek, hogy megfázik. Most már enyhült a helyzet, de én mindig úgy éreztem, hogy túl sokat foglalkoznak vele, lehetne akár több szabadidejük is, ha nem arra menne el az egész nap, hogy 3 réteg tiszta ruhát kell a gyerekre adni, mert lehányta magát, vagy összekoszolta.

Meg azt sem értettem, a "sétáknak" mi értelme van, amikor zöldövezetben laknak, kerttel. Közben beteszik az agyonöltöztetett gyereket a babakocsiba, odaszíjazzák és körbetolják a parkban ahelyett, hogy a kertben játszhatna felügyelet mellett. A baba is mozogna, és nem lenne neki kínlódás, hogy lát egy csomó érdekes dolgot és nem mehet oda.

Én szeretném majd a saját gyerekemet sokkal szabadabban nevelni. Tudom, hogy baja eshet, de nekem ez túlzásnak tűnik.


2013. aug. 8. 19:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
39%

Igen...

1. kell a kimozdulás neki is,

2. egy ekkora gyerek könnyebben fázik meg

3. ha gyereked lenne akkor élveznéd ha összehányott ruhába rohangálna?

4. ha a kajád arra a padlóra leesik felvennéd és megennéd? mondjuk ha almát ennél mosatlanul?

2013. aug. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
67%
Én sem vagyok a túlféltés híve...sajnos nálunk a nagyi az és borzasztó....mondjuk én ragaszkodom a saját "dolgaimhoz"de hallgatni sem jó....mondjuk ha lehányja magát akkor átöltöztetem:)pl...én ragaszkodom a vasaláshoz,nekem ez a heppem....van egy 7 évesem és egy 7hónaposom,és igyekszem normális maradni:)
2013. aug. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%

Azon nem csodálkozom, hogy megmosták a cumit (nem mintha egy akkora gyerek nem enne úgyis homokot és bármit :D), de nekem is erősnek tűnik a dolog. Engem is nagyon védett anyám az elején, de akkor pici voltam és koraszülött...

Egy egyéves gyereket védeni a szellőtől? S odaszíjazni? Pont mászkálnia kell, abban még a túl sok ruha is eleget akadályozza, azt értem, ha bizonyos számára veszélyes környezetben nem hagyják rohangászni, de a szabadidejében megfelelő, biztonságos helyen, felügyelettel játszania, felfedeznie kell... Ha csak dobozból nézhet ki mindig, az nem jó...

2013. aug. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%

A túl féltés soha nem jó. Ha túlöltöztetik és mindentől védik, akkor hamarabb lesz beteg. Az immunrendszere nem tanul meg védekezni.Ha leesik a cumija, azt meg kell mosni, de csak akkor kell átöltöztetni, ha nagyon piszkos vagy lehányja magát.

Egyévesen már nyugodtan játszhatna a kertben. Ilyenkor már nem is szeretnek babakocsiban lenni.

2013. aug. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
63%
Persze, a lehányt ruhát átvesszük, de nekem az jött le, hogy a 3 réteg veszi el az időt akkor is, remélem, a kérdezőnek nem az indokolt átöltöztetéssel van baja...
2013. aug. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

A hűtőszekrény túlzás, de a többi nem tűnik annyira durvának.


Jó, ha leesik a földre a cumi érdemes lemosni, akkor is ha tiszta, mert ki tudja, mégiscsak a szájába veszi a gyerek. A huzat tényleg nem tesz jót nekik, valóban megfázhat. a lehányta a ruháját, miért ne adnának rá tisztát? Igaz, a babát nem érdekli, de gondolom te sem szívesen emelgeted, ölelgeted, puszilgatod a kicsit ha ott egy csinos hányásfolt rajta, meg hiába törlöd le, szaga is van. Vagy ha éppen koszos a ruhája, akkor meg a gyerek érdeke, hogy lecseréld - egyrészt meg kell neki tanítani, hogy a koszosság nem megoldás (hozzá kell szoktatni, hogy a tisztát szeresse), másrészt ugye ha tiszta sár, kosz a ruhája, azt fogdossa aztán a szájába-szemébe nyúlkál, ahogy azt a gyerekek szokták, akkor jó kis fertőzéseket el lehet kapni...


Az életükbe gondolom nem látsz bele, tehát nem tudhatod, hogy otthon mennyit játszhat a kertben. A babákat sétáltatni szokás, ebben sem látok semmi furcsát.

2013. aug. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
58%
Eygáltalá nem. E nem védéd, hanem fölsöleges és káros túlóvás.
2013. aug. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
53%

Na, akkor még egyszer, és bocs:


Ez nem védés, hanem fölösleges és káros túlóvás.

2013. aug. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
21%
Teljesen felesleges lemosni a cumit, mert azon a padlón mászik a gyerek, és ugyanúgy leszopogatja a koszt az ujjáról. :) Bár még mindig jobb, amikor valaki lemossa, mint néhány anya aki lenyalja. Na, az undi.
2013. aug. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
74%

"Teljesen felesleges lemosni a cumit, mert azon a padlón mászik a gyerek, és ugyanúgy leszopogatja a koszt az ujjáról."


Ennyi erővel ne mosd el az evőeszközöket sem, mert úgyis holnap is azokkal eszel, meg kezet sem moss nagywc után, mert mész még máskor is, meg úgysem a kezedre sz*rsz!


Van egy egészséges mennyiségű kosz, baktérium, ami így is, úgy is bekerül az ember szervezetébe, de ez nem azt jelenti, hogy ha tudunk nem kell tenni előtte.

2013. aug. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!