Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy kisbabát tényleg ennyire...

Egy kisbabát tényleg ennyire védeni kell?

Figyelt kérdés

A nagynénéméket figyeltem, hogy bánnak a kisbabájukkal. A pici elmúlt egy éves, de az elejétől fogva figyeltem. Nem merték úgy kinyitni a hűtőszekrény ajtaját, hogy a kezükben volt a baba, folyamatosan rengeteg réteg ruhát adtak rá, és mindig ha kiesett a szájából a cumi akár a tiszta padlóra, megmosták. Folyton csukni kellett minden ablakot akkor is, amikor már 22 fok volt odakinn, mert járt a levegő és folyton arról beszéltek, hogy megfázik. Most már enyhült a helyzet, de én mindig úgy éreztem, hogy túl sokat foglalkoznak vele, lehetne akár több szabadidejük is, ha nem arra menne el az egész nap, hogy 3 réteg tiszta ruhát kell a gyerekre adni, mert lehányta magát, vagy összekoszolta.

Meg azt sem értettem, a "sétáknak" mi értelme van, amikor zöldövezetben laknak, kerttel. Közben beteszik az agyonöltöztetett gyereket a babakocsiba, odaszíjazzák és körbetolják a parkban ahelyett, hogy a kertben játszhatna felügyelet mellett. A baba is mozogna, és nem lenne neki kínlódás, hogy lát egy csomó érdekes dolgot és nem mehet oda.

Én szeretném majd a saját gyerekemet sokkal szabadabban nevelni. Tudom, hogy baja eshet, de nekem ez túlzásnak tűnik.


2013. aug. 8. 19:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
97%
Még mindíg jobb, mintha elhanyagolnák. Kívülállóként mindíg könnyű osztani az észt, de amikor a te felelősséged, hogy az a gyerek egészségben nőjön fel, néha túlreagálod a dolgot. Ne aggódj, te is ugyanezt fogod csinálni a sajátoddal, max nem a cumit fogod mosogatni hanem találsz más "dilit".
2013. aug. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
62%
Van egy ismerősöm aki az első gyerekét annyira óvta a széltől is, hogy az végül majdnem belehalt. Mindent sterilre főzött, fertőtlenített, stb., majd amikor a gyerek elérte azt a kort, hogy megkóstolt ezt-azt, új baktériumok, bacilusok érték a szervezetét, amikhez addig az nem tudott hozzászokni, és olyan hasmenéses betegséget kapott ettől, ami majdnem elvitte. Napokig az intenzíven kezelték, és nagyon kétséges volt az életben maradása. Az orvosok ezzel magyarázták, hogy túl volt minden fertőtlenítve és a gyerek szervezete nem tudott hozzászokni a világhoz, amikor pedig hirtelen kapott egy dózist, majdnem végzetes lett a számára, mivel nem alakult ki a védekezőképessége. Én biztosan nem fogom az én gyerekemet ennyire félteni. Ilyet még nem is hallottam, hogy hűtőt nem nyitunk ki gyerekkel a kézben, édes istenem. Mert valószínűleg abban az 5 másodpercben fázik majd meg, amíg a hidegnek ideje sincs kiszökni a hűtőből. Na mindegy. Az emberi hülyeség mindig elképeszt, és minden nap rájövök, hogy mindig van új a nap alatt.
2013. aug. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
61%

Nem a kérdésre válaszolok,de ide kapcsolódik. Múltkor átjött egy anyuka a kisbabájával (egy éves vagy fél volt) és mondta az anyja,hogy jajj nem lehetne,hogy a macskánkat kirakjuk addig a házból nehogy valami legyen a kicsivel?

Mondom ha nem tetszik el lehet menni....

2013. aug. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
59%
Vigyázni kell rá, de semmit nem kell túlzásba vinni! Túlzott féltéssel csak azt érik el, hogy egy gyenge immunrendszerű, befőttesüvegben nevelkedő gyereket fognak nevelni. Közösségbe kerül, aztán majd nézhetik, hogy mennyit betegeskedik. Mindenhol meg kell találni az arany középutat. Amit te írtál, az is szélsőség, de ha nem védik, az is felelőtlenség!
2013. aug. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
80%

12: jó a példa, én is találkoztam ilyennel, de szerintem a kérdező által leírt eset messze nem ilyen súlyos. Nyílván vehetnék a dolgot lazábbra is, de szerintem ez még belefér. A hűtő hülyeség, de baja nem lesz tőle, ha nincs rendszeresen rányitva. A ruha nem világos, hogy túl van öltöztetve, vagy gyakran cserélik. Az utóbbi nem értem miért baj, ha leette, átázott jobb kicserélni (te is átöltöznél). A huzatra tényleg érzékeny a gyerek, és attól nem lesz neki jobb ha "szokja", max vagy lesz baja vagy nem. Szóval én itt nem látok olyat ami a gyerek hátrányára válna, mex felesleges, de ez meg legyen a szülők baja. A babakocsis séta és a kertben játszás meg szerintem nem váltja ki egymást.


Szóval semmi olyasmit nem csinálnak ami rossz lenne a gyereknek, max maguknak gyártanak problémát, de lehet hogy ami neked probléma, az nekik megnyugvás.

2013. aug. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
42%
Hát ha annyira koszos a padló, hogy egy kis cumira került kosztól és védeni kell a gyereket, talán a padlót kéne néha felmosni. :)
2013. aug. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem is túlzás. Tesómék is kisterilizálták a gyerekeket, most meg folyton betegek...
2013. aug. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
78%

-Mindent sterilre főzött, fertőtlenített,


Igen, mert KÖTELEZŐ. A cumit ki kell főzni vagy sterilizálóban (mikrós vagy elektromos) fertőtleníteni kell. A gumit nem elég simán lemosni vízzel, mert nem jön le normálisan a tápszer meg a tej. A rárohadt kajától olyan hasmenéses cuccot kaphat egy fejletlen immunrendszerrel és bélrendszerrel rendelkező baba, hogy garantált az intenzív. Ráadásul sokkal könnyebben, már 1-2 óra alatt is kiszáradnak, ha hasmenésük van.

Ezek tények, nem felesleges túlféltés.


De mondok még példákat, nyilván nem ez az általános, de ha pont veled fordul elő, eléggé nagy tragédia:

- olvastam, hogy egy herpeszes apuka megpuszilta az újszölött gyerekét, a gyerek elkapta a herpeszvírus, 1 hét alatt meghalt, mert mindenét megtámadta, nem a szája sebesedett ki (el tudod képzelni, hogy lehet ezután élni azzal a tudattal, hogy megfertőzted a gyerekedet és meghalt?)

- a macskakakában lévő élősködő vakságot okozhatnak és cisztákat képeznek az agyban. Az utcáról simán behurcolod a cipőd talpával a lakásba. Leesik a cumi, baba lenyalja, kész a baj. Neked nem lesz tőle bajod, hacsak nem vagy terhes, mert akkor fejlődési rendellenességet vagy vetélést okoz (toxoplazma). Az antibiotikum hatástalan.


Na, ezek után döntsd el, hogy túlféltik-e a gyereket a rokonaid.

2013. aug. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

A herpeszes apukát én is olvastam...szomorú történet.


Macskás, kutyás dolgok...nem tudom. Csecsemőnél persze veszélyes, de pár évesen már nem hiszem.Ez is olyan, hogy régen, amikor én kicsi voltam együtt játszottunk kutyával, macskával, homokozó se volt tiszta, s sose voltam beteg...sőt mi, akik többet voltunk kint,sokkal szívósabbak voltunk.

Ott van egy ismerősöm gyereke. Ő is túl van féltve mindentől.6 éves, de mindig beteg, nincs olyan hónap, hogy ne kelljen orvoshoz vinni, s szedi a gyógyszert.

2013. aug. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem elég nagy túlzás csuklóból elsorolni legalább 15 halálos vészt, ami egy babára leselkedhet, HACSAK nem védem mindentől. Valamennyire természetesen figyelni kell az alapvető higiénés követelményekre, de igen könnyű túlzásba esni, ami nagyonis beteges, és a babát is megbetegíti.
2013. aug. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!