Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy kisbabát tényleg ennyire...

Egy kisbabát tényleg ennyire védeni kell?

Figyelt kérdés

A nagynénéméket figyeltem, hogy bánnak a kisbabájukkal. A pici elmúlt egy éves, de az elejétől fogva figyeltem. Nem merték úgy kinyitni a hűtőszekrény ajtaját, hogy a kezükben volt a baba, folyamatosan rengeteg réteg ruhát adtak rá, és mindig ha kiesett a szájából a cumi akár a tiszta padlóra, megmosták. Folyton csukni kellett minden ablakot akkor is, amikor már 22 fok volt odakinn, mert járt a levegő és folyton arról beszéltek, hogy megfázik. Most már enyhült a helyzet, de én mindig úgy éreztem, hogy túl sokat foglalkoznak vele, lehetne akár több szabadidejük is, ha nem arra menne el az egész nap, hogy 3 réteg tiszta ruhát kell a gyerekre adni, mert lehányta magát, vagy összekoszolta.

Meg azt sem értettem, a "sétáknak" mi értelme van, amikor zöldövezetben laknak, kerttel. Közben beteszik az agyonöltöztetett gyereket a babakocsiba, odaszíjazzák és körbetolják a parkban ahelyett, hogy a kertben játszhatna felügyelet mellett. A baba is mozogna, és nem lenne neki kínlódás, hogy lát egy csomó érdekes dolgot és nem mehet oda.

Én szeretném majd a saját gyerekemet sokkal szabadabban nevelni. Tudom, hogy baja eshet, de nekem ez túlzásnak tűnik.


2013. aug. 8. 19:25
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Nem az indokolt átöltözéssel van bajom, csak az volt nekem furcsa, hogy mindig amikor pelenkát cserélnek, le kell venni két réteg harisnyát, kicserélni a pelenkát és visszatenni a két réteg harisnyát.

Ha lehányja magát, akkor meg három póló le, mosdatás, másik három póló vissza... A baba meg nyűgös egész nap, mert melege van. Alapból is, hát még így.


Köszönöm a válaszokat!

2013. aug. 8. 21:31
 22/23 anonim ***** válasza:
88%

Ha még a baba is jelzi a maga is nyelvén, hogy marhára melege van, akkor a baba megadta a választ. Figyelni kell, hogy a baba jól vagy rosszul érzi-e magát.


A két réteg harisnya még télen is sok lakáson belül, éppúgy, mint a 3 réteg póló, nem hogy ilyen őrült melegben, amikor még a baba is jobb szeret lengébben öltözni. Ilyenkor nem azért kell kis sapka rá, mert megfázik, épp ellenkezőleg, ilyenkor az öltözék célja, hogy megóvjuk a túlhevüléstől. Világos színű, laza sapka a napsütéstől óvja a fejét, egy réteg minden ruhából bőőőven elég, harisnya pedig főleg egy egy éves babára ilyen időben egyáltalán nem szükséges, sőt, túlzás.


A baba majd jelzi, mi esik jól neki.

2013. aug. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
69%

Beteges ez a viselkedés, ez már nem ésszerű.

A hűtős dolgon jót nevettem :))


8 hónapos a lányom, de mióta 1 hónapja mászik, ha akarnám se tudnám sterilen tartani, főleg, hogy kutyánk is van.

Sose fertőtlenítettem mániákusan semmit, direkt örülök a kutyánknak is, így lesz erős a szervezete, ha találkozik fiatalon sok mikrobával (sosem volt még beteg).

A ruhákról meg annyit, hogy a lányom napok óta csak pelenkában mászkál, hülye lennék ráadni bármilyen ruhát ilyen melegben.

2013. aug. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!