Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye veletek is megesik, hogy...

Ugye veletek is megesik, hogy felborul néha a megszokott napirend? Ilyenkor másnap tudtok csak helyrerázódni, vagy még aznap visszatér a megszokott kerékvágás?

Figyelt kérdés
2013. aug. 10. 11:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nálunk volt és van is napirend, pedig már másfél éves a legkisebbem.

A 3évesnek is van, megvan mikor eszik reggeli-tízorai-ebéd-uzsonna-vacsi, mikor alszik délután és mikor fekszik le este aludni.

Kisbabakorban is megvolt- mivel tápszeresek voltak- és 4órára be voltak állva. Aztán az éjszakai etetések elmaradtak mindkettőnél 1hós korra, így a nappalok még kiszámíthatóbbak lettek. ESte 7.30kor volt a fürdetés és ez volt nálunk a napi fix pont.

Azért természetesen egy-egy napon megborult a napunk, ha pl utaztunk valahova, vagy vendégek jöttek, de azért akkor is figyeltünk a kicsikre ahogy tudtunk. Pl 3-4hósan beállta a fix 3alvás, és tudtam, hogy délután 5-6ig alszik- így akárhol voltam le tudtam fektetni.

Nekünk jó volt a napirend, így a gyerekeknél sem fordult sokszor elő, hogy ájulásig hisztizzenek a fáradságtól, meg hasonlók.

De egyébként miért baj az, hogy valakiknél van napirend?

2013. aug. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Órára pontos napirend nincs nálunk,de egymás után követik a dolgok a sorrendet. alvás-pici játék-evés-séta-pici játék-alvás...stb. Rengeteg minden kimozdíthatja a pontos időbeosztásból - éjszakai ébrenlétek, napközbeni látogatók, napközbeni programok, fogzás, betegség, időjárás. Már az is kizökkenti, ha apa itthon van, vagy hétvége van. Rugalmasan kezeljük a dolgokat. Tényleg ha álmos leteszem aludni, bármennyi az idő - miért kellene szegénynek még nyűglődni pl.13 percet, mert még nincs itt az idő?
2013. aug. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!