Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak itt olyan anyukák,...

Vannak itt olyan anyukák, akinek a babája mindent hamarabb csinált, mint kellett volna?

Figyelt kérdés

3 hónapos lesz holnap a lányom.Már hátról-hasra fordul,kúszik,és jön a foga is.

Akinek hasonló volt a babája fejlődése,annak mikor ült,mászott,indult el?Hány hónapos volt?


2013. ápr. 10. 18:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én 5 hónaposan felálltam a kiságyamban, pedig még ülni sem tudtam elvileg normálisan. :) És órákig álltam, nézelődtem sokszor. :D


16L

2013. ápr. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Maja20 válasza:
Nekem 4hónapos lesz a babám és 1hónaposan megfordult az oldalára február 14én a hasára. Azóta folyamatosan:-) 3hónapos volt amikor összenőtt a kutacsa. 4 foga jön,amiből egynek a hegye már kint van. Kapaszkodik a ruhájába és félig felül:-)
2013. ápr. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az nem semmi, hogy 3 hónaposan összenőtt a kutacsa! Doki látta? Mert szerintem ez probléma!
2013. ápr. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Gyönyörűséges ***** válasza:
A kérdezőnek és Maya20-nak is lehet érdemes lenne elvinni gyermek neurológushoz, ha még nem jártak. A túl gyors fejlődés nem tesz jót a baba idegrendszerének, gerincének és izomzatának. Mi pontosan emiatt járunk már lassan 7,5 hónapja dévényre mert már 2 hónaposan durván tartotta a fejét, nyakát stb...mindenki dícsérte, hogy milyen erős meg stb.... közbe meg halál feszes izomzattal és asszimetriával született.
2013. ápr. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Maja20 válasza:
Látta doki pesze. Semmi baja! Ugyan úgy fejlődik mint más baba.
2013. ápr. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nincs olyan,hogy hamarabb csinál,mint kellene,minden gyere máshogy fejlődik,nekünk a doki azt mondta vannak aktívabb és lustább gyerekek,fiam nagyon gyors volt,kezembe is vettem a kis könyvét és leírom mit mikor csinált:

1 naposan forgatta a fejét és megtartotta,1 hetesen már nagyon jól tartotta,5 hetesen fordul meg először hasról hátra,2-3 hetesen már alkaron támaszkodott,6 hetesen teljesen, kinyomta magát még fényképet is csináltam,mert nem hittem el,3 hónaposan már minden irányba forgott,oldalra is,4 hónaposan kiskutyázott és kúszni próbált,5 hónaposan kúszott,6 hónaposan felállt,és mászott, 7 hónaposan stabilan ült,és bútorok mentén ment,8 hónaposan már fel le mászott,kapaszkodás nélkül felállt,állt kapaszkodás nélkül,10 hónaposan tette első önálló lépéseit,11 hónapos korától jár

emellett a beszéde a finom mozgás is gyorsan fejlődött,sosem mondta a doki,hogy túl gyors annyit mondott ügyes

2013. ápr. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Maja20 válasza:
Igy van. Nekem sem mondták h baj van. Mi az aktív babócák táborát erősítjük:-)
2013. ápr. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Persze,látta orvos!Csak annyit mondott,hogy nagyon ügyesen fejlődik.Mást nem!

Köszönöm,aki leírta a tapasztalatát.Várok még,hátha más is van/volt hasonló cipőben. :)

2013. ápr. 10. 19:25
 9/12 anonim ***** válasza:

Fiam mindent előbb és össze-vissza csinált. Először hasról hátra fordult,kb egy hónaposan és direktbe, nem véletlenül, viszont mivel vissza nem tudott ezért hanyagolta egy darabig. 4 hónaposan magától felült, a védőnő jól le is cs... érte, de nem tudtam mit csinálni, lekötözni nem kötözhetem. 5 hónaposan mászott (a kúszás kimaradt) 6 hónaposan forgott (addig ezt sem szerette, akkor viszont játékból csinálta) 7 hónaposan felállt, 9,5 hónaposan elindult. Nem erőltettem semmit, nem vezettem kézen fogva, amiket ő akart azt csinálta. Cserébe nagyon későn, 2 évesen és 8 hónaposan kezdett el "normálisan" beszélni. Ja, 4 hónaposan bújt ki az első foga.

A babák nem olvassák a nagykönyvet :)

2013. ápr. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

5 hónaposan mászott, 6 hónaposan felült. azt már nem tudom, hogy mikor indult el, de 10 hónapos korától babakocsi nélkül mentünk sétálni... előtte picivel.

viszont 1 évig fejlesztésre hordtuk, nem beszélt 2 évesen még, úgy igazán 3 évesen beszélt amikor már tényleg érteni is lehetett és összetett mondatokat használt. van egy pici figyelemzavara is, hordani kell jó sokáig.

nem tünete a túl korai mozgás, de visszavezetve a legtöbb ADHD-s gyerek előbb csinálta ezeket.


egyik válaszolónak, aki írta, hogy 3 hónaposan összenőtt a babája kutacsa.

ezzel ne hülyéskedj, borzasztóan rossz tréfa, akinek ennyi idősen összenő azt azonnal műtik is, hiszen az agy fejlődne, de a koponya megakadályozza, ezért eldeformálódik... olyan nincs, hogy összenő 3 hónaposan de minden rendben

2013. ápr. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!