Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem is tudja hogy mi vagyunk...

Nem is tudja hogy mi vagyunk a szülei. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A kisfiam 10 hónapos születése óta a kiságyában alszik. Nagy ritkán tettük magunk mellé aludni. Arra neveljük, hogy talpra esett legyen és ne féljen az idegenektől így aztán sok ember dajkálja. Ez tök jó csak most a párommal az a szívfájdalmunk, hogy a gyerek nem tesz különbséget a többi másik ember és a szülei között. :(((( nincs meg köztünk a kötődés nem is szopizott. :( Mert nem volt tejem. Szóval pár napja elkezdtük magunk mellé fektetni az ágyba és simogatni, de nem szeret közöttünk lenni. :((( Mit tegyek? Nagyon bánt ez a helyzet.
2013. aug. 13. 07:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ugyan az a véleményem mint az első válaszolónak!Amúgy a kötődés 1 éves kora után de inkább 14 hós kórtól lesz jobban érezhető.
2013. aug. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Tényleg kuka vagy.

Vannak gyerekek, akik kevésbé igénylik a babusgatást. Ilyen a fiam is. Könyörögni kell neki 1-1 pusziért, az ágyba úgy fekszik be, hogy minket kitúr. Többnyire. Majd változik ez, ne aggódj.

2013. aug. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Na, nekem hasonló problémám volt pár hónapja. Anyósom minden nap itt van pár órát vigyázni a babára, játszani vele, amíg én rendbe vágom a lakást meg magamat, leviszem a kutyát sétálni, stb. Olyanokat rötyögnek, h fel kéne venni és feltenni youtube-ra! Ez nekem olyan lelki fájdalom volt, mert velem meg nem röhög a picike, max egy mosoly és ennyi. Feltettem itt egy kérdést, h elszeretheti-e tőlem a kicsit az anyósom és mindenki "lehülyézett", h hogy mondhatok ilyet. És rájöttem, h ha tényleg én vagyok vele minden nap, majdnem egész nap, és megszokott, és bármi nyűgje van csak kinyögi, hogy maaaa én már ott is vagyok., akkor mit nekem egy bohóckodó anyós? Ő nem tudja, hogy melyik nyikkanás mit jelent, én viszont igen és megfelelően tudok rá reagálni. Tudom, h a babám mit szeret enni, meg nem eszi anyós főztjét. Ha lázas én tudom a legjobban, hogyan csillapítsam, anyós meg csak pánikol és rögtön kórházba akarja vinni szerencsétlent. Én tudom, h a földön sokkal több felfedeznivaló van és ez neki többet jelent, mint anyóssal röhögcsélni.

Szóval anya csak egy van. Apa lehet kettő, nagyi lehet három, de anya csak egy van, és ez nem attól függ, h szoptattál-e, vagy sem, veletek alszik-e vagy külön ágyban, külön szobában. Attól függ, hogy ott vagy-e mellette akár jókedvű, akár bömböl. Hogy segíted-e felfedezni a világot és ott vagy-e, mikor elesik, beüti magát, beteg, vagy fáj valamije. Nem a dajkálás a lényeg. Anyós olyan szinten dajkálja az enyémet, h rossz nézni, de a kiscsaj tudja nagyon jól, h én énekelem neki az altatót, amin olyan jól el tud aludni, és nem is igényli, hogy én ringassam. Anyósnak csak ez az egy módszere van arra, h bealtassa a kicsit. Képtelen lenne pl sírni hagyni, inkább megszakad a tíz kiló alatt és csak azért is ringatva altatja.

Egy szó, mint száz. Fogadd el, hogy minden embernek megvan a saját módja, hogyan közeledik egy gyerekhez. De a te gyereked (ha te foglalkozol vele legtöbbet) téged ismer a legjobban, te vagy a legbiztosabb pont eddigi rövidke kis életében, és ha nem is mutatja, hozzád ragaszkodik a legjobban!

2013. aug. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!