Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hetes babámat tápszerrel...

4 hetes babámat tápszerrel etetem. Óbudai babavizet használunk forralva (ez megfizethető). Másnál is előfordul h forralás után kicsapódnak az ásványi anyagok? Kell emiatt aggódnom?

Figyelt kérdés
2009. okt. 27. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én nem babavizet használok, hanem szentkirályi szénsavmentest. Nem kell forralni, meg visszahűteni sem. A fiam aki már 4 éves, szintén ebből készített tápszert evett és semmi baja. A 6 hónapos lányomnak szintén szentkirályit használok.
2009. okt. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, hogy kicsapódik, még a csapvíz is ilyen, nem kell emiatt aggódnod!


Egyébként érdemes váltogatni havonta a babavizeket, mert más és más az összetételük, így elkerülhető egy bizonyos anyag felhalmozódása. Ez a felnőttek ásványvíz fogyasztására is igaz!

2009. okt. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A tápszerhez jó a sima csapvíz is forralva. Igen kicsapódik az óbudaiból az ásvány. Nem kell miatta aggódnod, de miért nem veszel olyat ha már vizet veszel amit nem kell forralni?

Szentkirályi tényleg jó.

2009. okt. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi ugyanigy jártunk az Obudaival.Utána már csak szürt vizet használunk mind a mai napig.(1 éves már elmúlt)Én ugy gondolom(bár ezt mindenki döntse el maga)hogy egy 4 hetes babának forralni kell a vizet,és ez a tápszerre is rá van irva.(mi is tápszeresek voltunk,vagyunk)
2009. okt. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is ásványvizet forralok a babámnak a tápszerhez. Mivel nálunk a csapvizet mi sem isszuk ezért ua. az ásványvizet(alacsony Na- tartalommal)issza, mint mi, csak forralva és lehűtve. Az ásványi anyagok szépen kicsapódnak és összegyűlnek az alján.Annyit teszek, hogy a lábos alján összegyúlt ásványi anyagokkal teli vizet már elöntöm.Szerintem semmi ok az aggodalomra.Ez csak sima vízkő.A babavíz sokkal drágább, mint az ásványvíz. Itt nálunk Jana van, de én nem szívesen adok külföldi vizet a babámnak.
2009. okt. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!