Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez tényleg akkora baj?

Ez tényleg akkora baj?

Figyelt kérdés

9 hónapos kislányom táplálékának 80-90 %-a még tápszer.

A hozzátáplálás már 4 hónapja megy, de nem nagyon vevő az ízekre. Hetente van 1-2 nap, amikor kiváltunk egy-egy étkezést szilárd étellel, de általában mindenből csak 3-4 kiskanállal fogad el. Több nem kell neki, akárhogy rimánkodok, trükközök stb. A tápszert persze megeszi, azt szívesen elfogadja.

A család egyfolytában nyaggat, hogy ez így nem jó, már rég ennie kellene szinte mindent (mondjuk eszik ő már nagyon sok mindent, csak mindenből nagyon keveset, csak csipeget). A védőnő is piszkál.

Mit csináljak? Nem tudom megtömni, ha nem kell neki.

Egyébként szépen fejlődik, hízik, még így is, hogy szinte csak tápszert eszik.


2013. aug. 14. 18:09
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem is baj. Nem hatalmas tragédia persze, de baj.


Adj neki kevesebb tápszert, akkor majd a következő étkezésnél többet fog enni a rendes ételből.

2013. aug. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
mit adsz neki?üegeset vagy te főzől?ha főzől akkor hogy?
2013. aug. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam már, hogy kevesebb tápszert adok neki, de akkor is csak pár kanálkával hajlandó megenni mást, utána őrülten az ujját szopja és sír, amíg nem kap tápszert. :(
2013. aug. 14. 18:16
 4/10 anonim ***** válasza:
28%

Nem értem, minek írod ki a kérdést ha utána lepontozod a neked nem tetsző válaszokat.


Szóval: dehogy baj, hülye az egész családod, a védőnő is, nyugodtan adj neki tápszert még évekig.

2013. aug. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Juuuj, visszajöttek az emlékeim :DDD: "A család egyfolytában nyaggat, hogy ez így nem jó, már rég ennie kellene szinte mindent (mondjuk eszik ő már nagyon sok mindent, csak mindenből nagyon keveset, csak csipeget). A védőnő is piszkál." Nekem az jött be és most "megölnek" majd, hogy jól bevásároltam finomabbnál-finomabb bébiételekből és láss csodát azt ette, utána eltelt pár hónap és a főztömet is ette. Komolyan néha ezen az oldalon jönnek fel a régi problémáim és emlékszem magamra, hogy mennyire totál kivoltam. Kedves kérdező nyugi. a kérdésre visszatérve, ezt tudod megpróbálni, ha hízik, akkor baj nincs. Fog ez a gyerek még hurkát is enni két kézzel :D.
2013. aug. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Amit már próbáltam:

üveges, házi koszt, a kettő keverve, folyósabb étel, pépes, darabos. Kevesebb tápszert adni, húzni az etetések közötti időt, hátha jobban megéhezik.

Nagyon szépen eszik kanállal, a kezével is felcsipegeti a tányérról az ételt, a darabosat is szereti, amit ő maga meg tud fogni. De mindenből csak pár falatot eszik és kész. Utána kéri a tápszert.

2013. aug. 14. 18:20
 7/10 A kérdező kommentje:
Már bocsánat, de nem én pontoztalak le!!! Nekem a te válaszod is hasznos.
2013. aug. 14. 18:20
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt. Most 1 éves a babánk, most sem eszik túl sokat a rendes ételekből, de azért hónapról hónapra jobb a helyzet. Érdekes, engem senki nem nyaggatott. A védőnő és a gyerekorvos sem piszkált. Én is próbáltam mindent. Ha nem adok neki tápszert, akkor sem eszik többet és nem fogom éheztetni, mert így is csak 8 kiló.

Azon viszont ne csodálkozz, hogy így is hízik, mert a tápszer hízlal a legjobban. Sokkal több kalória van benne, mint a zöldségekben, vagy gyümölcsökben.

Csak annyit tudsz tenni, hogy kitartóan kínálgatod. Ha vannak kedvencei azokat add gyakrabban. Egyre többet fog enni a kanalasból és kevesebbet a tápszerből.

2013. aug. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Dehogy baj. A WHO ajánlása 1 éves korig 60-70%ban anatej vagy tápszer. A fia 13 hónapos, igény szerint szopizik, így fogalmam sincs mennyit, de sokszor kéri, enni alig eszik, a zöldségeket és a husit csak álcázva eszi, de rengeteg gyümölcsöt eszik. A fejlődésével mindenki elégedett. Ha erőlteted az evést, csak rontasz a helyzeten, kínáld meg, ha nem eszik, nem eszik. Lehet, hogy a foga jön, ilyenkor a fiam el sem fogadja a kanalat. A blw módszert próbáltad? Nekünk nagyon bejött, azóta egyedül eszik, mindent csipeget, amit szeretne.
2013. aug. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat és a tanácsokat!

Most olvastam utána a BLW módszernek, nagyon tetszik. Kipróbáljuk! Remélem, tetszeni fog a babámnak, hátha ez lesz a megoldás.

Még egyszer köszönöm mindenkinek!


(Csak zárójelben jegyezném meg ismét, hogy NEM én pontoztam le a válaszokat, még mielőtt bárki nekem esne).

2013. aug. 14. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!