Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kemoterápiával kezelt családta...

Kemoterápiával kezelt családtag van valamilyen hatással a csecsemőre?

Figyelt kérdés
2 hónapos a babánk és a mamája kap kemót, együtt élünk, kell valami megoldást találunk erre a problémára, vagy ugyanúgy élhetünk így együtt tovább? Valakinek van tapasztalata?

2013. aug. 15. 17:04
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Ugyan milyen hatással lenne ra???
2013. aug. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Nincs. A kemo NEM fertőző és nem is sugárzik ki senkire!
2013. aug. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ezért kérdeztem... Később sugár kezelés is lesz, az akkor már problémásabb?
2013. aug. 15. 19:04
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanígy van,anyukám kap kemót.Nincs ránk,sem a gyerekre semmilyen rossz hatással,sem a sugárkezelés.Sőőt,inkább mi ha betegek vagyunk mi árthatunk a daganatos családtagunknak sajnos,mert nekik gyenge az immunrendszerük a kemó miatt.Emiatt ne féltsd a kicsit.Nyugodtan élhettek így együtt,és vigyázzatok egymásra!
2013. aug. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat!
2013. aug. 15. 20:30
 6/10 anonim ***** válasza:

Háát, véleményem szerint sincs semmi kihatása a környezetére ettől a "betegnek". De pl az apósom egy-egy kemo, vagy sugár után mindig mondta, hogy ne menjünk, mert nem szeretné, hogy bármi "átsugározzon", káros anyag "átpárologjon" belénk...én soha nem hittem ebben. Mindkét szülőm részt vett már hasonló kezeléseken, soha nem volt semmi negatív tapasztalatunk.

11 hós anyukája

2013. aug. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kerdezzetek meg inkabb a kezeloorvosat!
2013. aug. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A babára nincs hatással.

Inkább a mamát kell félteni,el ne kapjon valamit.

2013. aug. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, vigyázni fogunk a Mamára :) Ma kapta meg az első kezelést és az orvos azt mondta 2-3 napig ne menjen a pici közelébe, az izzadság miatt (nem értem, hogy gondolták) és, hogy ne puszilja meg.
2013. aug. 16. 18:13
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem azt mondták,hogy,amikor a bátyusom kapta-ne menjen a kisfiam közelébe...én megkérdezném az orvost..bár nem emlékszem,hogy kemo volt vagy sugárkezelés..
2013. aug. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!