Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogy csinálja a tápdszert?...

Ki hogy csinálja a tápdszert? Hidegen, melegen? éjszakára előkészititek vagy frissen csináljátok?

Figyelt kérdés
2013. aug. 18. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Melegen. Hideg vízben fel sem oldódik, el sem lehet keverni.

És előre soha nem készítettem tápszer, mindig frissen csináltam. És ami megmaradt, azt is mindig kiöntöttem és inkább csináltam frisset.

2013. aug. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Úgy csináltam, mint az első :-).
2013. aug. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Babavízből csinálom így nem kell forralni, mindíg frissen készítem maradékot kiöntöm.
2013. aug. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
természetesen melegvízbe teszem a tápszert. Egyrészt, mert úgy oldódik, másrészt, mert ez egyfajta "főétkezés", az meg legyen meleg. Ha anyatejet enne, az sem lenne hideg. Éjszakára a vizet cumisüvegbe, azt pedig cumisüveg-melegítőbe tettem. Így az kellő hőmérsékletű volt. Ha felkelt az úrfi, csak a táipt dobtam bele, és ehetett is.
2013. aug. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
csak eleinte kellett és csak kevés: meleg vízben, éjszakára is frissen, én elkezdtem szoptatni, a férjem addig megcsinálta.
2013. aug. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amikor 40 fok volt, par hetig akkor nem melegitettem a babavizet hanem szobahomersekleten kevertem bele a tapszert, es siman feloldodott. Es eleinte ha nem itta meg az egeszet kiontottem a maradekot. Amikor elkezdtem hozzataplalni akkor egyre tobbszor jartam ugy hogy az elkeszitett tapszert mar nem kerte mert jollakott az etellel (de a biztonsag kedveert elkeszitettem mert ha kellett akkor azonnal kerte ;-)). Onnantol kezdve ha nagyobb mennyiseg maradt azt beraktam a hutobe es a kovetkezo alkalommal megmelegitettem. Semmi baja nem volt a tapszernek, a kisfiamnak is ugyanugy izlett.
2013. aug. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindig melegen (langyosan) készítem a tápszert, de van, hogy mire megeszi kihűl, akkor már nem melegítem újra, hanem úgy eszi meg. Éjszaka is frissen mindig. A víz előkészítve, csak melegíteni kell, bele a por és kész is. 1x megcsináltam előre, de megromlott mire megéhezett a fiam. Azóta mindig frissen csinálom.
2013. aug. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Persze nem kapta el a romlottat, még mielőtt valaki kötekedni kezdene. Kiöntöttem, és csináltam újat. Több idő volt, mintha egyből frisset csináltam volna. Időt akartam spórolni, de balul sült el a dolog. Soha többet ilyen hülyeséget.

(Utolsó voltam)

2013. aug. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Víz bekészítve,én a port is előre kiszedem és Sinemillel már így össze van keverve. 30 mp a mikróban bele a por és villával kavarom össze és már kapja is. 1 éves volt amikor kórházban voltunk gasztrón és ott mindig bekészítenek mindenkinek tápszert és azt adják amíg el nem fogy. A fiam ugye akkor mást kapott,mint a többi baba így akkor csinálták és éjjel 3kor hozzám vágták a tűzforró tápszert,utána megcsinálták fél literes üvegbe előre. 60 miliket evett akkor... Így megtudtam,hogy nem baj ha valaki előre megcsinálja,csak 1 adag tápiról legyen szó és a hütőben tárolja. Amikor előre bekészítettem 1 percig mikróztam,ha frissen csinálom szintén 1 perc az életemből így mindig frissen kapja :)
2013. aug. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!