Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyikőnk menjen előbb baba...

Melyikőnk menjen előbb baba látogatóba? Bővebben lent:

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősömmel együtt vártunk babát.Mi 9nappal hamarabb megszülettünk.A kórházban nem látogattak meg, persze a lány részéről érthető, de a párja bejöhetett volna.Amikor az ismerősöm megszült a párom bement hozzájuk.Most ott tartunk,hogy meg kellene látogatni egymást, de egyikőnk sem teszi meg a lépést.Kinek illik mennie?Én úgy gondolom, hogy nekik, mert mi születtünk hamarabb.
2009. okt. 29. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Én meg úgy gondolom, hogy nektek mert nekik még kisebb a babájuk így ti könnyebben tudtok mozdulni elvileg. Egy barátság ne azon múljon, hogy kinek mit illik, akkor már régen rossz.
2009. okt. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is majdnem egyszerre szültem a férjem unokatestvérének feleségével. Ő szült hamarabb 3 héttel, így mi mentünk hamarabb látogatóba. Szerintem is nekik kellene, nem nektek.
2009. okt. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen nekünk nagyobb a babánk, de betegebb is. Kamrai sövényhiánya van 3hétig voltunk kórházban emiatt....
2009. okt. 29. 09:31
 4/10 anonim ***** válasza:

1 vagyok. Nekünk az van, 4mm. Ettől még nincs semmi baja.

9 hós

2009. okt. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocs, akarom mondani nekünk is az van, 4mm. stb...
2009. okt. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy egy barátságban nem azt kellene méregetni, kinek mit illene tenni. Ha fontos neked ez a kapcsolat, szerintem hívd fel őket, érdeklődj, hogy vannak. Vagy szóba hozza a látogatást ő, vagy te is felajánlhatod, hogy tartsatok nálatok egy "bababulit", tehát meghívhatnád őket. Persze én készülnék valami ajándékkal a picinek.

Azt hiszem én így oldanám fel a helyzetet, mindamellett a szigorú etikett szerint nekik kellene előbb látogatni titeket.

6,5 hós babó anyukája

2009. okt. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem jól mondtam nekünk pitvari van. Tudom, hogy a kamrai rosszabb de szerintem ne kezeld betegként a babádat. Nekünk a világon semmi de semmi bajunk nincs ebből. Majd összenő és pont. ha esetleg mégsem akkor majd felnőttkorában egy 30 perces katéteres műtéttel megoldják ha muszáj de lehet, hogy nem is kell.

Visszatérve a kérdésedre szerintem ha így álltok a dologhoz, hogy kinek illik akkor hagyd az egészet. Rendes volt tőletek, hogy a férjed bement hozzá ez alapján most nekik kéne kezdeményezni de szerintem ez ugyanaz mint hogy ki köszönjön előre. Én mert fiatalabb vagyok vagy a másik mert mondjuk Ő meg férfi. Ha Ő is így gondolkodik akkor a vége az lesz, hogy nem köszönünk egymásnak. Az meg kinek jó?

Ha úgy érzed szeretnél velük találkozni akkor menjetek ti, ne várd meg amíg ők keresnek. Lehet, hogy ők jobban féltik a babát nem akarják vinni meg másra hagyni sem stb... Így meg fog szakadni a kapcsolat köztetek.

2009. okt. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha felhívnád, és megbeszélnétek? Mondd, hogy éppen itt az ideje a babalátogatásnak, mi a véleménye arról, ha először ti mennétek. Úgyis mondani fog rá valamit.

Legyen neked több eszed, meglátod, utána még büszke is leszel magadra!

A születési rendellenességet nagyon sajnálom, ám ennek semmi köze ahhoz, hogy ki menjen hamarabb látogatóba.

Ebben az esetben azt sem lehet nézni, hogy ki a fiatalabb, mert 9 nap egy baba életében elenyésző idő. Mindketten újszülöttnek számítanak, nekik is éppen olyan nehéz kimozdulni, mint nektek, és fordítva.

2009. okt. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is az lenne a legegyszerűbb, ha megbeszélnétek velük. Lehet, hogy ők nem úgy gondolkodnak, hogy annyira fontos lenne a babalátogatás. Főleg pici babával.

Szóval szerintem kérdezz rá, hogy ők hogy gondolták, mert ti szívesen mennétek, vagy őket is szívesen látnátok.

Ez ne adjon okot sértődésre, főleg, ne legyen elvárás.


Én pl. nem várom el, és nem is szeretném, hogy a kórházban a családtagokon kívül bárki is meglátogasson. Szerintem ez nem illik, nem illik kérdés, csupán mindenki saját magából indul ki.

2009. okt. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben a helyzetben nincs se pro,se kontra,tehát nincs az,hogy nektek kellene először menni,de az sincs,hogy nekik.Egyszerűen tartsatok egy babadélutánt,telefonon megbeszélitek kinek mikor jó és a szitu adja,hogy épp kinél,aztán 2-3 hét múlva a másiknál,ENNYI!!!Nagyon jó ilyenkor megbeszélni a "közös" élményeket,tapasztalatokat cserélni a babával,szüléssel kapcsolatban.....stb.Ne hadjátok elveszni ezt egy ilyen apróság miatt,nem beszélve arról,hogy ha most falat húztok,később már nem biztos,hogy le lehet bontani vagy csak nagyon nehezen.

Vedd fel a telefon kagylót és hajrá!Jó babázást együtt!

2009. okt. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!