Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Rossz" babák anyukái! Ti is...

"Rossz" babák anyukái! Ti is éreztetek már így?

Figyelt kérdés
Tegnap együtt voltam egy barátnőmmel babástul, akivel egy napon szültünk. És én eddig azt hittem, kicsit túloz, hogy milyen nyugodt kislánya van, de igaza van, főleg az én kisfiamhoz képest. Az övének egész nap hangját nem hallani, az enyém egész nap nyekereg, semmi nem jó neki hosszabb távon. Vele el lehet menni bárhova, az enyémnek kell a folyamatos impulzus, hogy csendben elnézelődjön. Ő hang nélkül cicin bealszik, nálunk az altatás tortúra. És ami a legfusztrálóbb: náluk az éjszaka szépen telik, mi örülünk a 2 óra egybefüggő alvásnak. A kislányról a közös ismerősök mindig mondjàk, hogy milyen jó kisbaba, vajon a kisfiamról akkor mit mondhatnak? Tudom, hogy minden baba különbözik, nekünk őt "dobta a gép", nem is cserélném el egy mintababára sem, csak a különbség kicsit fejbevágott. Rosszabb anyának érzem magam, mintha nem tudnám neki megteremteni azt a testi-lelki hátteret, amitől kiegyensúlyozottabb lenne. Bennem van a hiba?
2013. aug. 19. 20:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

mintha én irtam volna a kérdést. Az én barátnőmnek ugyanilyen a babája, nyugodt, csendes, elvan egyedül a babakocsiban, elég ha néha megzörgetik neki a játékait..., az én kislányom meg 2percig sem, állandóan menne felfedezni, pedig még ülni sem tud rendesen, mászni pláne nem. 6hónapos.

Ha találkozunk velük, ugyanilyen érzésekkel megyek haza, hogy én rossz anya vagyok. De igy belegondolva, tényleg jobb ha érdeklődő, nézelődő, izgága, mintha ellenne egyedül csak úgy, nem? Kisbaba...legyen felfedező, őrült kis bohóc, menjen, másszon, kiváncsiskodjon, szerezzen tapasztalatokat a világról, hiszen neki minden új...majd fog még eleget ülni és bámulni maga elé az iskolapadban meg a munkahelyén :)

2013. aug. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen babát dobott a gép. Már 1,5 éves amúgy, de még nem találkoztam hasonlóan nyugtalan babával, ez a mai napig megmaradt, bár az alvással most már nincsen gond, de hihetetlen izgő mozgó sajtkukac, nem marad meg sehol, mindig kell neki valami amit megnézhet vagy amire felmászhat, 200%-on pörög. Nem tudom miért, én úgy érzem több gyereket kitesz és bár imádnivaló iszonyú humoros eleven kislány de bevallom őszintén elfáradtam a 1,5 alatt...míg mások hozzám képest "nyaraltak" ez idő alatt. Ez van :-)
2013. aug. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Dehogy is! Pontosan így van ez felénk is. Bármelyik anyukával beszélgetek, az ő babája, pár napos korától egyedül alszik el, leteszi és elvan magában, már mindent csinál, mindent eszik és nagyon szereti a babakocsit, ja és sosem sír persze.

Na hát az én kislányom 5 hónapos az első két hónapot végig ordította, babakocsival nem tudtunk menni vele nagyon semerre mert amint beletettem, mintha pánikba esett volna elkezdett sírni és abba sem hagyta,

csak ha hazajöttünk, még mindig le kell mellé feküdnöm aludni, szopizás közben a világgal foglalkozik nem az evéssel, és még csak a hasáról a hátára fordul és kúszik. Az éjszakákat másfél hónapig aludta csak át, egy hónapja megint felkel enni legalább egyszer.

Kb. csak húsz percig van el magában, utána szórakoztatnom kell, állandóan mondókázni és mesélni, énekelni.

A világ legtökéletesebb babájáért sem adnám oda! A mosolya a legszívmelengetőbb látvány.

De egyébként nekem is megfordult már a fejemben, hogy csak én csinálok valamit rosszul.

2013. aug. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam olyan nagyon nyugis baba volt, hogy kb fél éves koráig észre sem nagyon lehetett venni, hogy van- kis szobanövényke volt- komolyan. Hangja nem volt- egész nap pihizett, evett- aludt, éjszakát iszonyat hamar átaludta... Olyan 14hós koráig nagyon nagyon nyugis baba volt- nagyon egyszerű volt vele minden. Fogzás, evés-hozzátáplálás, oltások- kirándulások akármi. Volt egy olyan érzésem mindig is, hogy egyszerűen "túl" jó, és még valahol vissza fog ez ütni... Hát most 18hónapos és az elmúlt 4hónapban abszolút beigazolódott a megérzésem.... Nagyon nagyon aktív lett, akaratos és önérzetes. Szóval nem mondhatnám, hogy azért, mert nyugis volt kicsinek nem lesz belőle életrevaló felnőtt.

Szerencsére nagyon jó alvó és evő a mai napig is- de már nagyon sokat kell vele foglalkozi és sokszor próbára teszi az idegeimet. De olyan édes kiskrapek- imádnivaló. MÉg hisztizés közben is!!! :))) Nagyon szeretek vele lenni, olyan jó kisugárzása van- olyan tipus, hogy nagyon magára tudja vonni a figyelmet. Tegnap pl egy közel

30fős társasággal grilleztünk- és mindenkivel kópéskodott, jött-ment- inétzkedett, egyszóval tökcuki volt. MIndenkinek nagyon tetszett, milyen kis közvetlen és huncut.


Te sem rontottál el semmit- vannak könnyebb és nehezebb tipusó kisgyerekek- ahogy írtátok- kinek mit dobott a gép.

Attól a Te babád sem rossz kisbaba, ezt felejtsd el- Neked ő a legtökéletesebb. :)))

2013. aug. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!