Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik 2013-ban a névadási trendek?

Mik 2013-ban a névadási trendek?

Figyelt kérdés
Felétek mik mostanában a névadási szokások? Gondolom ti is találkoztok furcsábbnál furcsább nevekkel? Kinek különlegesebb nevű a gyereke szindrómával?
2013. aug. 20. 09:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
50%
Jaa, ne is mond! dömping van az "egydi" nevekből! Kezdve a Gyoma, Bátor, Lilien, Alina.... stb! vagy ami még nagyon sok felént a szokásos: Bence, Kolos, Zsombor, Máté, Anna, Kata, Lili, ...stb. Nem hiszem el hogy nem nézik meg a szülők hogy a Bence konkrétan már kb 13 éve első helyen van a született babák első nevének adásánál!!! És Nem azt mondom hogy nem szépek ezek a nevek, de van még egy csomó szép név!!!
2013. aug. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
58%

Alina, Lorena.. gyönyörű nevek. :)

De kiakadtam mikor a barátnőm gyerekének megtudtam, hogy ERDŐSI NAPSUGÁR a neve.. :D

2013. aug. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%

Furcsa név a környezetemben nem igazán van. Talán csak egy. Óvodai első közös szülőin, mikor felolvasták a neveket, egynél végigfutott a morajlás a termen: Kovács Maja Mandula.


Nekem attól áll fel a hátamon a szőr, hogy évek óta ugyanaz a két név a "favorit", és számomra hihetetlen, hogy mindenkinek ugyanaz tetszik. Fodrász vagyok, tavaly a vendégeim közül hárman voltak terhesek, mind a háromnak kislánya lett Hanna névvel.


Szóval felénk a Hanna és a Barnabás a "sztár".

2013. aug. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
69%

Erre minden 2. kislány Hanna!Rengeteg a Bence, Levente,Máté, Marci.

3 féle szülő típus létezik ezen a téren.Az egyik aki igen is kitart a neki nagyon tetsző név mellett, hiába van belőle 20 az utcában.

A másik pedig inkább keres valami szép, de nem tömegnevet, illetve a 3. aki pedig keres valami ritka, idétlen nevet amit le sem tud írni az eberek 90%-a.

2013. aug. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
61%

Nálunk a sztárnevek oviban, bölcsiben, ismeretségi körben(és ma már tucatnevek): Zsombor, Zétény, Milán, Bercel, Dominik, ha fiú.

Alina, Aisa, Lilien, Liliána, ha lány. Ez utóbbi kettőből most hogy összeszámoltam 9 kislányt ismerek a négy év alattiakból.

2013. aug. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
29%
Utolsó vagyok, egyet kihagytam, amitől falra mászok: négy kis Noel van az oviban :-)
2013. aug. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
58%

Most nem azért, de ha ne adjon olyat ami "tucatnév" (Hanna, Bence, stb.), meg ne adjon különlegeset sem, akkor milyet adjon a szerencsétlen?

Olyat úgysem tud, ami mindenkinek tetszik, egyébként én meg magasról letojnám, hogy másnak tetszik-e a gyerekem neve vagy sem.

Tipikus, ha van rajta sapka az a baj, ha nincs, akkor meg az.

Mindenkinek más név tetszik, had adja már azt a gyerekének amelyiket akarja.

2013. aug. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
82%

Az nem érdekel h mondjuk a környéken hány Hanna, Zsófia, Lilla vagy Bence, Zsombor stb van. Amire odafigyeltünk név választáskor h a családban ne legyen. Ja és mi a különlegesebb neveket mint írtátok is h Noel, Aisa vagy nem is tudom mik voltak még ezek nem jönnek be.

A mi lányunk Boglárka lett a sógoromék kisfia 25, hónappal idősebb a lányunknál nekik József lett az apja, nagyapja és a dédapja után. :) Akkor Emma, Előd, Luca, Máté nevek vannak most gyerekek körében nálunk. Ez az egy volt az amire figyeltünk h ne legyen mondjuk két 2 Emma meg ilyenek. A többi nem érdekel. :)

2013. aug. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
53%
Engem nem érdekelt soha,mi számít menőnek, divatosnak és mi nem. Ami érdekel, hogy menjen a vezetéknévhez, tetszen mindkettőnknek apával és magyar név legyen, ne magyarosított amerikai, vagy annyira extra, hogy betűzni kelljen. Az sem érdekelt, hogy a Bence 13 éve első helyen szerepel (nem is néztem meg), szép név. Benne volt nálunk a top3-ban, de végül nem ez győzött. Nagyon sok "extra" névvel találkozom manapság, de el tudom fogadni, csak megjegyezni nem tudom, max. hónapok alatt, ha rendszeresen találkozunk. Kinek-mi tetszik, azt adja. Mi maradunk a hagyományos (mások szerint talán unalmas és túl népszerű) neveknél, nekünk ez tetszik.
2013. aug. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
44%
Én en aszerint fogok választani hogy hány van belőle hanem aszerint hogy mi tetszik. Ja és nekünk nem tetszenek a különleges nevek.
2013. aug. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!