Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik 2013-ban a névadási trendek?

Mik 2013-ban a névadási trendek?

Figyelt kérdés
Felétek mik mostanában a névadási szokások? Gondolom ti is találkoztok furcsábbnál furcsább nevekkel? Kinek különlegesebb nevű a gyereke szindrómával?
2013. aug. 20. 09:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Felkapott nevek mindig is voltak, az én idõmben pl. Mónika, Szilvia, Tímea, Bea, stb. Akkor külöegesnek számított pl. a Mercédesz.

A mai gyerekek meg ebbe nõnek bele, az oviban számukra teljesen természetes, hogy a társukat pl. Zádornak, Júnónak, és mindenféle számunkra fura hangzású neveken hívják.

Nekem monduk az is fura, ha mostanság egy kisgyereket Józsefnek vagy Bélának hívnak, pedig ezek elvileg az "én időm" nevei.

Változnak az idők, változnak a nevek, és mindig lesznek olyan "öregek" akik unalmukban ezen kattognak.

2013. aug. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
50%

Vannak tucatnevek, amik szerintem gyönyörűek, pl. Boglárka, Lili, Bence, Levente, Anna, Hanna, Réka. Ezek pl. nagyon gyakoriak, de szerintem nagyon szépek is, így nálam is esélyesek, így pont nem érdekel, ha más gyerekét is így hívják.

Gyakori a Zoé, Emma, Csenge, Kincső, Boldizsár, Bendegúz, ezeket kimondottan rondának tartom.

2013. aug. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Felénk tömegnév: Zétény, Zente, Regő, Noel, Nolen, Kende, Benett, Balázs, Dávid. Lányból: Hanna, Anna, Lili, Liliána, Lilien, Emma, Jázmin, Alina, Amira, Amina. Pici a város, a bölcsiben a csoportból: 3 Hanna, 2 Anna, 3 Noel, 3 Jázmin. És ez még csak a bölcsi 1csoportja, de a városban minden 2 kislány Hanna, vagy a többi lánynév. Fiúból u.ez, csak pepitában.
2013. aug. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Volt már ilyesmi kérdés és akkor tucat névnek írták az Ádám nevet is. Érdekes most a felsoroltak közt egyik válaszban sem olvastam!
2013. aug. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Ádám nem tömegnév, városunkban 2 éve nem született Ádám. Előző voltam.
2013. aug. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
A mi fiúnk Ádám lesz, szerintem sem tucat név de persze azért van sok. De engem ez nem is zavar.
2013. aug. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Nos szerintem ha valakinek különleges a neve az nem baj,engem az zavar,hogy megtetszik egy név mondjuk évekkel ezelőtt és mikor épp már felhasználnám a születendő babámnak a közeli környezetembe minimum 1-2 ilyen nevű gyerek születik.

Nálunk amiből sok van nagyon sok:

Réka,Bence,Ádám,Anna,Emma,Luca,Dóra,Dorka,Jázmin,Zoé,Maja,Míra,Csenge,Adrienn,Lili,Zsombor,Kata,Hanna,Barnabás,levente,Balázs,András

2013. aug. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon gyakori nevek: Hanna, Réka, Kristóf, Levente.

Amikor nekünk került sor névválasztásra mi figyelembe vettük azt, hogy erre felé mennyire gyakori. Nem szerettük volna, ha valaki a kislányunkról beszél és a másik visszakérdez, hogy melyik XY is az a 20 közül?

2013. aug. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nálunk Zalán, Olivér, Levente, Milán. Illetve Hanna, Panna, Jázmin, Anna, Liza, Lili, Lotti, Letti a felkapottabb. A lányom Léna, most biztos nem ezt választanám, mikor vártuk, nem ismertem egy Lénát sem, elköltöztünk itt vagy 5 Lénáról tudok..
2013. aug. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
53%

Nekem igenis fontos volt, hogy ne tucat nevet adjak a gyerekemnek. Nagyon szerettem volna Nimródnak hívni, de kapásból 3 Nimródot ismerek 4 év alatt, ebből kettő a fiammal egyidős. Emellett nekem fontos volt, hogy magyar (eredetű) legyen, és - ez már csak az én heppem - alliteráljon a vezetéknévvel. Így lett Bulcsú, és aki meghallja, mindig megjegyzi, hogy milyen szép neve van. Mégsem adják manapság, nincs benne az első százban.

Amúgy én rengeteg Jázmint ismerek, de a Benett, Bendegúz és a Noel is nagyon menő errefelé, a Kevinekről, Lorenzókról, Dzseniferekről már nem is beszélve ;)

2013. aug. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!