Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik 2013-ban a névadási trendek?

Mik 2013-ban a névadási trendek?

Figyelt kérdés
Felétek mik mostanában a névadási szokások? Gondolom ti is találkoztok furcsábbnál furcsább nevekkel? Kinek különlegesebb nevű a gyereke szindrómával?
2013. aug. 20. 09:48
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Máté, Levente, Botond, Bence, Noel, Dominik, Gergő

Jázmin, Hanna, Anna, Lorette, Lili, Lilien, Liliána, Mira, Amira, Amina, Zoé


Én is úgy választottam nevet a fiaimnak, hogy ne legyen tucatnév, és lehetőleg ne nagyon legyen benne- ha nem is az első 100 leggyakoribb névbe, de mondjuk az 50-be semmiképp. Az egyik fiunk neve időközben elég népszerű lett, de a másik kettőé nincs benne a 100leggyakoribban.

Bár azért ez nem volt szempont.


Ritka, szép és magyar neveket adtunk nekik, de nem túl "elvetemülteket" azaz számomra már túlzásba eső Becse-Bátor stb. fajtából. Nekem a Bercel, Kartal stb már nagyon túlzás.


Egyébként ha valaki egy szokványos pl Szabó vezetéknévhez ad egy különlegesebb keresztnevet, az még szerintem jó- ha 2 különleges nevet ad, az már kezd eléggé erőltetettnek tűnni. De ha valaki egy kacifántos vezetéknévhez ad 1- jobb esetbe 2 ritka vagy nagyon különleges keresztnevet- az már számomra nagyon túlzás és pont emiatt lesz már inkább nevetséges, mint túl különleges.


De ettől függetlenül mindenki olyan nevet ad a gyerekének, amit akar- igazából nem érdekel túlságosan.

:))

2013. aug. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
tényleg a Botond,meg a Dominik nagyon felkapott
2013. aug. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!