Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan 5 hónapos a kisfiam és...

Lassan 5 hónapos a kisfiam és teljesen kuszák a napok, ami volt napirend teljesen felfordult 1 hónapja, mit csináljak? Alakítsam valahogy vagy hagyjam rá a fiamra?

Figyelt kérdés

3 hónapos koráig minden szépen ment, 6kor kelt reggel 7kor megvolt a reggeli, utána 3 óránként evett és így szépen estére fél 7-re beállt a fürdés, kaja majd alvás. Eleinte az éjszakát is átaludta, de 1 hónapja az is felborult, sőt, van hogy 11kor már fel kel, van hogy hajnali 4ig alszik, van hogy visszaalszik 4kor, de pár napja már azt sem...

A reggelijét hol megeszi hol nem...

A kedve nagyon jó, nem sírós meg semmi ilyesmi, csak egyszerűen össze kuszálódtak a napok...

Össze vissza reggelizik, attól függ hogy mikor kel, ha 4kor kel akkor 5kor reggelizik, ha 6-ig alszik akkor 7kor eszik, de ha nem eszi meg az adagot akkor 1 óra múlva újra meg kell kínálnom mert éhes. Van hogy 4 óránként enne van hogy a 3 órát is alig bírja ki. Az esti szertartás van hogy már fél 6kor kezdődik (fürdés) mert úgy jön ki a nap hogy 6kor eszi elvileg a vacsit, de akkor meg már fél7kor alszik...

Ebben semmi napirend nincs, a védőnő szerint már alakulnia kéne valaminek... Hát köszönöm... Olyan szépen működött 1.5 hónapja (ig) minden, aztán egyszercsak minden összedőlt... Mit csináljak? Hagyjam? Vagy kéne valamit alakítanom? Van rendszeresség az életében, igyekszünk nagyon, de néha olyan rosszul alakuló napok vannak.

Pl nem normális hogy 3 után már nem alszik (nem tudjuk elaltatni) és 6kor már totál kész van, de akkor fél 6kor már fürdetni kell hogy 6kor ehessen és kaja közben bealszik... Persze néha jó hogy mi is időben ágyba tudunk kerülni, de tudom hogy a babának nem mindig jó ha már 6kor alszik...

Bocsánat ha kicsit kusza lett amit írtam... Kb ilyen kuszák a napok is és tanácstalan vagyok...


2013. aug. 21. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Az normális, hogy mindig változik minden, vagyis a napirend is. Viszont ami most van nálatok, az tényleg sok a kuszaságból :) Nem is írod pl, hogy napközben hányszor kb mennyit alszik. Nekem úgy tűnik, hogy sokszor túl korán kerül ágyba nap végén és ezért kezdődik a másnap annyira korán. Ha nekem 4-kor kelne a gyerek, eszembe se lenne megetetni, reggeliztetni és elindítani a napot. Akár szenvedünk 6-ig, vagy visszaalszik, vagy legkorábban 7-kor indítom a napot (ezt én határoztam meg, ahogy nektek jó, úgy, de előbb nem szabad- nálam legalább is ez bevált).

Írod, hogy sokszor elég 4 óránként etetni, de van hogy 3 órát sem bír ki, vagy van, hogy 1 óra múlva újra kell kínálni, mert éhes - ez is nagyon kusza. Természetesen figyelembe veszem, hogy mikor éhes a gyerkőcöm, de azért nagyjából próbálom betartani a 3,5 óránkénti evést (nálunk ez vált be). Ez annyit jelent, hogy van, hogy akár 4 és fél óra múlva eszik, ha épp egy nagyot aludt előtte, de van hogy 2 és fél óra múlva már megetetem, mert annyira nyafi, hogy tudom, ha tovább várnék, már a fáradság miatt nem tudna enni. Vagyis megvan a 3 és fél óra és abból max + - 1 órát engedek.

Nálunk ez vált be: figyelem a jelzéseit, de közbe nézem az órát is és tudom, hogy nagyjából mikor minek kell jönnie. Kell annak a picinek a rendszer és nektek is a pároddal!

Sok sikert!

11 hónapos anyukája

2013. aug. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!!! Ez nálunk is így működik, figyelem a jelzéseit és nézem az órát is. Az a ritmus alakult ki hogy 2 órát játszunk, elvagyunk majd alszik 40percet. Van nagy alvása is ami néha 1.5 óra néha 3. Ezzel nincs is baj.

Abban igazad van, nem kéne ilyen korán aludnia... Hajnalban meg kéne húznom az időt.

A hülye védőnő (tényleg az) azt szajkózza hogy ha megkérdezi hogy mit csinál holnap 10kor a gyerek tudnom kéne mert h a napirend erről szól. Hát ez mind attól függ h mikor inditja a fiam a reggelt. Lehet h holnap 10 kor tizorai van de az is lehet h ugy alakul h pont akkor megy nagyalvásra. A védőnő miatt aggódom ez miatt a szigoru napirend miatt...

2013. aug. 21. 13:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy rossz, de bevallom, én nem szoktam ezzel foglalkozni, hogy mindent az óra szerint csináljak. Reggel nagyjából ugyanakkor kel, ez viszonylag állandó, az ebédidőt igyekszem tartani, illetve az esti fürdés és alvás is általában ugyanakkor van, de ezt lényegében ő maga alakította ki, mert 8 körül álmos.

Aztán napközben úgy haladunk, ahogy neki tetszik. Ha éhes, kap enni, ha álmos, elalszik. Tudsz vele valamit csinálni? Mármint hagyod üvölteni, mert még nem telt el 4 óra? Vagy nem engeded elaludni, akármennyire nyűglődik?

Neki is mások a napjai. Néha sokat alszik, néha kevesebbet, néha többet eszik, néha kevesebbet. Szerintem nincs ezzel semmi baj. Nem gép ő, hogy óra szerint működjön.

2013. aug. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egy picit próbáld meg irányítani a napirendjét. Pl. ha túl korán ébred, ne keljetek fel, ne induljon el a nap, hanem vagy próbáld még pihenésre bírni, vagy vedd magatokhoz, a reggelit se add oda, amíg nem nagyon éhes.

Amúgy persze egyik gyerek sem kakukkos óra, nem is kell annak lennie, csak én úgy tapaszaltam, ha egy nap nagyon összekuszálódik, akkor utána sokáig tart visszazökkenni. És igazából mindenkinek jobb, ha valamennyire kiszámíthatóan telik a nap. Sok sikert!

2013. aug. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazad van, köszönöm!
2013. aug. 21. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!