Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Piros a feneke. Vigyem orvoshoz?

Piros a feneke. Vigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés

Sudocremet használtunk. Egy hétig kenegettem canestennel, de nem lett jobb. Most egy hete használom a bepanthen plus-t és nem javult semmit, sőt mintha kezdene kicsit hámlani a kis feneke.

Kamillával törölgetem, és már abba is fürdetem.

Még valami ötlet? Vagy inkább menjünk dokihoz?


2013. aug. 21. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Mekkora a babád? Én felhívnám az orvost és kérnék valami speciális krémet rá.
2013. aug. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Miért kented Canestennel?

Az gombaölő krém. Addig meg, amíg egy orvos nem mondja meg, hogy mi a baja, addig meg nem kenünk csak úgy gombaölőt a gyerek popsijára. Mert túlérzékenységet okozhat és kicsaphatja a fenekét...

Első körben gyerekorvos, ha ő nem igazán mer belevágni a kezelésbe, akkor pedig bőrgyógyász!

Lehet hogy nem jó a pelenka, kicsapja, vagy az is lehet, hogy éppen most fogzik, ezáltal fel van lágyulva vagy hígulva a széklete és az kicsapja.

Egyébként nálunk ilyenkor, mármint fogzáskor vagy hasmenéskor, amikor kicsapta a fenekét a fiúnknak, akkor Neogranormont használtunk. És gyerekorvos is ezt mondta.

2013. aug. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kicsit nyűgösebb is mostanában, de még csak 3 hónapos, nemhiszem, hogy a foga lenne.

A canestent a védőnő javasolta, ezért mertem használni.

2013. aug. 21. 11:56
 4/9 anonim ***** válasza:
mindenképpen vidd el orvoshoz.biztos fáj is neki
2013. aug. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vidd el orvoshoz, majd ő ír rá megfelelő krémet! :)
2013. aug. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem váltottatok pelust vagy popsitörlőt? Mert nekünk már mindkettővel volt ilyen problémánk.
2013. aug. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg, hogy a szájába nincs-e penész. Mi egy hónaposan szenvedtünk 2 hétig a piros popsival. Száját mindig figyeltem, de csak két hét után láttam meg az első penész pöttyöcskét (alig észrevehető volt). Nekünk ettől volt piros a feneke, bármivel kenhette. Nézesd meg a háziorvossal és ha az a baja, akkor hamar helyre lehet hozni kezeléssel.
2013. aug. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kezdetektől liberót használunk pelusból és törlőkendőből is. csak a méretet cseréltük le.

A szájában nem láttam semmit, de mindenképpen megmutatom egy orvosnak.

Köszönöm a válaszokat!

2013. aug. 21. 14:56
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

3kisfiam van, az első kettővel sosem volt ilyen gond.

A harmadik viszont nagyon érzékeny bőrű. Egyik nap én is észrevettem, hogy nagyon piros a feneke, elkezdtem a neogranormont pár napig, nem használt, utána bepantent, az sem használt- sőt attól sokkal rondább lett, utána kamilláztam pár napig, utána aloe veráztam, sorra vettem az összes olyan praktikát, amivel, ha kicsit is kipirosodott a két nagyobbik feneke kiskorában- akkor így helyrehoztam. De nála semmi sem használt- sőt egyre makacsabb lett. Egy idő után a végbele és feneke szép lett, de a bikinivonala az nagyon durván csunya maradt neki- én is elvittem már dokihoz- mert akkormár 2hete semmilyen praktika nem segített.

Kapott cinkes elocomos kenőcsőt, ami nagyon jól helyre hozta de naponta csak 2x lehetett kenni azzal a krémmel, utána a sudoval. Így is 4hét volt mire teljesen elmult neki!!!

Ez egy nagyon makacs pelenkakiütés volt.

Én is a dokit javaslom.

2013. aug. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!