Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mi vált be hasfájás ellen?

Gabi86 kérdése:

Kinek mi vált be hasfájás ellen?

Figyelt kérdés
Mi az espumisannal kezdtük,bio gaiaval folytattuk(most újra kezdtük a védőnő tanácsára),utána csak édeskömény teát adtunk neki,meg én is ittam(nekem használt,mert egyfolytába pukiztam tőle.a lányomnak csak 2 hétig.)most meg ezt a Colief nevezetűt,de minden csak kevés ideig használt.már nem tudom mit tegyek.ja és egyre kínkeservesebben sírttól a lányom.már inkább nem is eszek semmit,mert már attól rettegek mikor eszek valami olyat ami nem jó neki.ma keveset ettem és nem is fájt annyit a hasa és aludt szinte egész nap.

2013. aug. 22. 00:30
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
hát a Bio-gaiaból megevet két üveggel kisebb kihagyás volt a két üveg között.espumizánból 2-3 üveg,nem emlékszem pontosan,a coliefből most tartunk a 2.üvegnél.tejet elég sokat iszom ha megkívánom akkor müzlivel szoktam enni,meg ráadásul gépi tej nem bolti,nem tudtam hogy baj lehet,mert terhességen alatt(előtte alig ittam tejet,de terhességem alatt és azóta is kívánom)is rengeteget ittam,mert nagyon kívántam.meg ha kimegyek a kertbe akkor szoktam enni paradicsomot is 1-2.ennyitől is lehet baja?mit lehet akkor enni gyümiből meg zöldségből?meg mi az ami még tiltó listás?és a kávéhoz sem ihatok tejet?már annyi mindenről lemondtam,nem gondoltam hogy ezekről is le kell.gyümit meg zöldséget pl nem is merek nagyon enni csak 1-2 darabot néha.mit egyek ami egészséges és őneki nem bántja a hasát?köszi a válaszokat
2013. aug. 22. 23:07
 12/26 anonim ***** válasza:
kedves kérdező, a tejet hagyd el és a puffasztó, K betűs dolgokat (káposzta, karalábé, kelbimbó). Én is sokat ittam a terhességem alatt, volt, hogy naponta vette a férjem a liter tejeket és hülyét kaptam, ha nem volt itthon :) De utána, főleg az első 3 hónapban nem ittam a hasfájás miatt, sőt, még a joghurt, tejtermék is tiltólistán volt (kalciumot vettem magamhoz helyette), amióta elmúlt a hasfájás, már iszom tejet, joghurtot, de tejből is max fél litert lehet naponta az ajánlások szerint, mondjuk annyit nem iszom már, a nagy kívánás elmúlt :)
2013. aug. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
hát én is csak úgy 2-3 decit egy nap,de azt szinte minden nap,vagy kakaót(mert magába a tejet nem szeretem)vagy müzlivel eszem.a dokit ma kérdeztem és azt mondta ennyi nem árt,de azért most hanyagolom ezen túl.meg most a doki és a védőnő unszolására,megpróbáljuk a 3 óránkénti evést,ezzel csak az a baj,hogy előbb éhes és mire letelik a 3 óra annyira idegesen sír hogy nem tudom megetetni mert mire megnyugszik és oda raknám a cicire ismét elkezd sírni.biztos ez lesz a jó megoldás csak ki kell bekkelnünk míg megszokja ezt.
2013. aug. 23. 21:46
 14/26 anonim ***** válasza:
kérlek ne az órát nézd a 3 órás etetéssel, ez már régóta megdőlt, hogy nem igaz, nem is értem miért erőlteti a doki és a védőnő! Az igény szerinti etetés sem azt jelenti, hogy minden nyikkre cicire rakod a babád. Persze nagyon nehéz megállapítani hogy amikor sír, miért sír (fáj a hasam, éhes vagyok, pelus csíp, vegyélfel, stb stb). Nekem ezért volt hasznos a mérleg az elején: mértem mennyit evett és tudtam ha megevett 100 ml-t például, akkor ha fél óra múlva sír, az nem éhség miatt lesz, ennyivel "kibírja" a legalább 2 órát. Nem azért mértem, hogy a napi "kötelezőt" megette-e, hanem hogy tudjam a sírása okát, nagyjából. Meg ahhoz is jó volt, hogy ne szoktassam rá az egész napos nasira, azaz mikor félóránként akarna enni, de csak kicsit eszik, "nassol". A 3 órát azért találták ki, mert nagyjából ennyi az időköz, ami két jóllakás között eltelik - de minden baba más, egyik megéhezik 2 óra múlva, másik meg négyet is kibír. Az első 3 hónapban elég hektikus a dolog, a másfél órától a négy óráig minden normálisnak számít - bár inkább a sűrűbb időköz ami jellemző. Szóval figyeld a babád jelzéseit, előbb-utóbb rá fogsz jönni a jó megoldásra, mi a baja. De a szigorú 3 órát nem javaslom, hogy tartsd, nincs értelme szenvedtetni az éhes babát! Ha meg nem éhes és megeteted, akkor meg lehet hogy eszik valamennyit, de nem sokat és akkor meg legközelebb korábban fog éhes lenni
2013. aug. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
még annyit az előzőekhez, hogy ha hagyod sírni, azzal csak levegőt nyel, ami szintén hasfájáshoz vezet, mert úgysem tud mindent kibüfizni...kitartást kívánok, és hallgass az anyai szívedre és figyeld meg a babád jelzéseit, sikerülni fog (én sem hittem volna, de sikerült :)
2013. aug. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.olyan 2,5 óránként szokott enni,de ha jól bealszik,ami ritka 3-4 óránként eszik.már nagyjából tudom mikor éhes és mikor álmos(a sírásából,és az anyai ösztönöm asz súgja adjak is neki),de azért gondoltam hogy kivárom mert már egy csomó csodaszert kipróbáltam és csak esély akartam adni ennek a megoldásnak is és ez sajnos jobban használ mert ma alig fájt a hasa.csak most neg azért üvöltött mert éhes.de annyira sírt hogy egy fél óra volt míg megnyugtattam,mert nem akarta akkor meg elfogadni a cicit,mert olyan ideges lett.úgyhogy ezt nem csinálom többet,inkább fájjon kicsit a hasa mert akkor jobban(előbb )meg tudom nyugtatni.meg azt mondták,hogy ráeszik az beleiben lévő meg nem emésztett tejcire és azért fáj a hasa,mert túletetem.ok akkor megpróbálom ezt a mérleges megoldást.3450g hoztam haza a kórházból és most 6450g és jövő héten lesz 3 hónapos.ezért is gondoltam hogy túletetem.már nem tudom mit csináljak.még azért várom az ötleteket mert mindent ki akarok próbálni hogy segítsek rajta.
2013. aug. 24. 22:13
 17/26 anonim ***** válasza:
hmm.....ez a 2,5 óra végül is jó,de most eszembe jutott valami más, most hogy írtad, hogy nemsokára 3 hónapos lesz, azt hittem egy kicsit kisebb, mert 3 hónaphoz közeledve azért már jelentősen csökkenni szokott a valóban hasfájás miatti sírás. Mikor szokott sírni pontosan? Tudsz valamit mondani, megfigyelted esetleg hogy mikor jelentkezik a dolog? Hogyan jelentkezik, mik a tünetek pontosan?
2013. aug. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Nagyon keveset alszik,az is zavarja és azért is nyűgös.most már kevesebbet sír és erőlködik.késő délután felé nyűgösebb,meg éjjel is felkel nyöszörögve olyan 2 körül és onnantól éberebben alszik,sokat mocorog.
2013. aug. 25. 21:41
 19/26 A kérdező kommentje:
de lehet a fogacskája miatt is alszik ilyen nyugtalanul,mert meg van duzzadva az egész ínye.mert egy hete kel fel éjszaka is enni,vagyis szerintem csak nyugtatás miatt kell neki a cici,mert felsír ,de a szemét nem nyitja ki,csak cicire rakom és egy 5-max10 percet eszik,aztán alszik mintha mi se történt volna.nem tudom mi lehetne más.
2013. aug. 25. 21:47
 20/26 anonim ***** válasza:

nálunk úgy volt, hogy a 3 hónap felé közeledve voltak olyan sírások, amikor már nem igazán tudtam a hasfájásra fogni, de azért nagyon hasonló volt ahhoz, de rájöttem, hogy fáradság az ok, próbált elaludni, de még nem igazán ment neki. Persze próbáltam segíteni ringatással, stb, de azért igyekeztem, hogy rátaláljon arra az útra, hogy magát meg tudja nyugtatni. Utána már egy kis ringatással, még félig ébren letettem az ágyába és el tudott aludni - szóval a sírások is csökkentek, csak összetévesztettem egy kis ideig a hasfájással (ugyanúgy húzgálta a lábát pl)

Fogacska miatt lehet nyűgös, de én inkább pocakra gondolnék, nálunk rendszeresen felkelt 2-3 óra körül, én keltem hozzá, de mivel nem mondhatnám hogy éhes volt (5-10 perc szopi aztán aludt vissza), persze lehet h szomjas volt, vagy éppen csak kicsit felébredt és nem tudott visszaaludni. Szóval akkor már beletörődtem, hogy oké, kelek hozzá, végül is nem nagy ügy, max félóra, amikor egy este megbeszéltük a párommal, hogy majd ő kel hozzá és megpróbálja visszaaltatni (neki nincs ugye anyaszaga:)

Egyébként erre volt példa előtte, hogy neki sikerült, ami nekem nem...na mire ide eljutottunk, a kisasszony megtalálta a hüvelykujját és ezzel visszaaltatja magát, azóta mondhatom, hogy átalussza az éjszakát, legalábbis 10től 5ig kb, ez már nagyon jó. De sokszor hallom most is, hogy felébred éjjel, nyögdös és van hogy kijön belőle puki, van hogy nem, de nagy ujjcuppogások közepette végül visszaalszik - szóval lehet nálatok ilyen gond is. Hátha rájöttök a megoldásra mihamarabb :)

2013. aug. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!