Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mi vált be hasfájás ellen?

Gabi86 kérdése:

Kinek mi vált be hasfájás ellen?

Figyelt kérdés
Mi az espumisannal kezdtük,bio gaiaval folytattuk(most újra kezdtük a védőnő tanácsára),utána csak édeskömény teát adtunk neki,meg én is ittam(nekem használt,mert egyfolytába pukiztam tőle.a lányomnak csak 2 hétig.)most meg ezt a Colief nevezetűt,de minden csak kevés ideig használt.már nem tudom mit tegyek.ja és egyre kínkeservesebben sírttól a lányom.már inkább nem is eszek semmit,mert már attól rettegek mikor eszek valami olyat ami nem jó neki.ma keveset ettem és nem is fájt annyit a hasa és aludt szinte egész nap.

2013. aug. 22. 00:30
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
lehet hogy igazad van,hogy nem tudja magát elaltatni,de igazándiból,ha látom hogy álmos.arra is már megvan a sírása azt is nagyjából megismerem.meg én mindig ringatni szoktam,mert talán 2x vagy 3x tudott magától elaludni,de nem is várom el tőle.amúgy engem csak azért zavar ez a nem alvás ,mert napközben nem valami sokat alszik.az nem is lenne gond hogy éjjel felébred,mert én akkor is megébredek ha ő nem csak nappal is aludna többet mert estére már nagyon fáradt.egyik nap pl du 1 órát aludt.az szeintem nagyon kevés.mondjuk szinte az elejétől kezdve keveset alszik.úgyhogy gondolom ő ilyen típus,de azért rossz ez a kevés alvás.most éjjel ismét végigaludt az éjszakát sőt fél9-től 6-ig aludt.én mondjuk valami 4x fenn voltam éjjel átmentem hozzá hogy jól van e,mert néha félek,hogy valami baja lesz.vissza aludt fél 8 kor és aludt fél 1-ig úgyhogy ma túl teljesítette a tervet és most megint alszik.csak azért gondoltam hogy a hasa,mert nyöszörög,rúgkapál,meg néha sír is ha már elfogy a türelem.meg ez a kakilás megy nagyon nehezen,most is 1,5 órán keresztül küzdött vele(kisebb megszakításokkal).meg egyik nap van kaki másik nap meg nincs.ez is zavar,állítólag ez normális,de nekem azért fura,mert kb 3 héttel ezelőttig napi 2-3 kaki volt és jóval kevesebbet szenvedett.vagy csak akkor nem tűnt annyira rosznak.remélém már kilábalunk ebből,mert már nagyon nehéz nézni hogy nyűglődik a fájdalomtól.
2013. aug. 26. 15:18
 22/26 anonim ***** válasza:

Infacol (azt legalább 4 napig kell adni, mire igazán beindul), anti-colic cumisüvegbe a tej vagy tápszer, masszázs, meleg párna a pocin, ringatás. Ez így együtt.

Az édesköménytől csak rosszabb volt mindkét gyerekemnél, a kicsinél csak kipróbáltam és dobtam ki. Csak görcsöltek, de semmi nem jött ki, nem tudtak pukkantani. Teljesen mindegy volt már mit ettem, szinte semmit, mégis fájt a hasuk. Az alagút vége 4 hónapnál biztos meglesz, kitartás!:)

2013. aug. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Nálunk az Infacol bevált mégis, az Espumisan pedig nem.

A hatóanyag ugyanaz, az egyéb összetevőkben különböznek, talán ez is számít, mindenki más.

2013. aug. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Orsi2013 válasza:
Mi is nagyon hasfájósak voltunk a fiam 2 hetes korától, próbáltunk mindent. Kevesebbet szoptattam, megszakításokkal, próbáltuk az összes "gyógyszert" :colief, espumisan, infacol, grip water, semmi sem használt... :( Volt egy éjszaka mikor este 6-tól hajnali 4-ig folyamtosan sírt...képzelhetitek...be is vittük a Heim Pál Gyermekkórházba. Persze ott se tudtak semmi hasznos tanáccsal ellátni. Végül egy ismerősünk ajánlott egy szülésznőt. A fészbúkon meg lehet találni Örömteli Babázás néven, ahol a honlap, elérhetőség látható. Miután megtanultuk a babamasszázst, kb kétszer annyit aludt a fiam és tudott végre, pukizni/kakilni, most már nagyon megkönnyebbült az életünk, nyoma sincs a hasfájásnak! Csak ajánlani tudom mindenkinek! Bárcsak hamarabb tudtam volna, hogy gyógyszerek nélkül, ilyen könnyedén megoldható a hasfájás!
2013. szept. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
hasfájásra a Babycalm csepp, székletgondokra a Windi szélcső
2013. okt. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
laktáz enzim csepp megszűnteti a problémát pár napon belül, addig meg szélcső ha nagyon nem akar jönni a kaki
2013. okt. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!