Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túl "ügyes" a babám?

Túl "ügyes" a babám?

Figyelt kérdés
Kèrlek aki hasonlò helyzetben volt segìtsen ha tud. 6 hònapos a lànyom, 3 hònaposan megfordult oda-vissza egy napon.4 hònaposan kùszott.5 hònaposan màszott ès egyszerre felült.Tegnap kapaszkodva felàllt, fogzik is. Kb egy hònapja orànkènt kel, velem alszik cicin vissza.Az èjjel odàig jutottunk, hogy üvöltve ébredt, majd behànyt.Lemostam az arcàt hideg vìzzel de nem reagàlt rà.Végül Viburcol kùppal tudott elaludni.Nagyon aggòdom amiatt, hogy esetleg nem tudja feldolgozni ezt a sok mindrnt az idegrendszere. Gyerekorvos szerint: hàt igen, elèg ügyes fe majd összenő az idrgrendszere ezzel...Volt valaki hasonlòan? előre is köszönöm
2013. aug. 23. 08:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hallottam még ilyet.Hugom is 4hónaposan mászott,5hónaposan ült és 5,5hósan már állt de nem volt ilyen gondja.Lehet túleszi magát az óránkénti éjjeli cicivel és megterheli a hasát,azért hányja ki.Amig a lányom picike volt és túlette magát,ő is volt hogy sugárban hányt,utána meg enni kért még,mert kijött minden.
2013. aug. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszt.Azèrt hànyt mert fennakadt szemekkel üvöltött mint akit nyùznak.Òrànkènt èbred, nappal gyakorlatilag nem vagy csak fèl òràt alszik...nem tud pihenni àlmàban is nègykèzlàbra àll stb. Neurologia lehet megoldàs esetleg?
2013. aug. 23. 08:24
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Veszíteni nem veszítesz vele, ha elviszed nerológushoz.
2013. aug. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%
Az én lányom is a korosztálya előtt jár. Még nem volt 3 hónapos, amikor ügyesen forgolódott, 4 hónaposan addig mocorgott, míg le nem került a szőnyegről. 4 hónaposan 2 fog, 7 hósan 8. 7 hónaposan megtette az első önálló kapaszkodás és elesés nélküli lépését, 8 hónaposan átsétált a szoba egyik sarkából a másikba. Ezekben a "zsúfoltabb időszakokban" ő is gyakrabban ébredt (volt, hogy 45 percenként) és csak a cici kellett neki - nekem viszont nem volt olyan sok tejcsi, hogy tele tudja enni magát. De volt olyan, hogy arra ébredtem, hogy mászkál az ágyon. Mostanában beszél éjszaka (is). 20 hónapos és önállóan szobatiszta lett, magától tanulta meg már majdnem a teljes ABC-t (kérdezett, válaszoltam) Sok-sok türelem és szeretet, szerintem majd nyugodni fog. Próbáld meg minél kevesebb ideig sírni hagyni...megéri a türelem!
2013. aug. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

Tényleg nagyon ügyes! Igen, valószínűleg az az oka az éjszakai ébredéseknek, hogy sok inger éri az által, hogy már ennyi mindent tud, és nem tudja másként feldolgozni szegénykém.

Olyan ügyesek a mai babák, mondjuk az én lányom 5 hónapos és még "csak" a hásáról a hátára fordul meg visszafelé próbálkozik, kúszik és repülőzik.

A környezetemben pedig több vele egykorú van és szinte mindegyik kivétel nélkül már mászik ül és áll, sőt van olyan babuci is aki már lépeget.

Szóval elég furán szoktak rám nézni amikor mondom hogy az én kislányom még csak a hasáról tud megfordulni.

Légy rá büszke, legalább el tudja magát foglalni az enyém mellet ott kell lenni, mert nagyon bedühödik ha nem tud helyzetet változtatni, folyamatosan szórakoztatni kell. Ezen kívűl ugyanúgy felkel még éjszaka enni.

2013. aug. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszokat.Akkor ne aggòdjam tùl? Utolso vàlaszolo teljesen rendben van a babàd forgolòdâsa..:-) ez sem jobb folyton ott vagyok vele, mert minden rosszat megtalàl....Vàrok egy kicsit hàtha rendeződik csak aggòdom èrte mert nem tud pihenni, sirni nem hagyom tegnap volt egyetlen esetben, de akkor sem hagytam csak nem tudtam megnyugtatni. Remèlem tul lesz rajta gyorsan...Köszi mindenkinek kicsit megnyugodtam.
2013. aug. 23. 09:24
 7/12 anonim ***** válasza:
21%
Lehet hagyni sírni is,mert ezzel le tudja vezetni a stresszt.Csak ne hagy ott magára közben.
2013. aug. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Bár tényleg kicsit gyors a babád mozgásfejlődése, ez nem hiszem hogy gond lenne (bár olvastam már olyat is, hogy az sem jó, ha túl hamar csinál mindent). Viszont a nagyobb mozgások megtanulása minden "életkorban" megviselheti a babát, a sok új információ megterheli a szintén fejlődésben lévő idegrendszerét, ezért kelt fel sírva. Éjjel, mikor nem érik külső ingerek, van ideje feldolgozni a napi eseményeket, és ilyenkor szoktak felerősödni a fizikai és lelki érzések (ezért sírnak fel éjszaka a babák, ha jön a foguk) Lehet, hogy több pihenésre van szüksége, próbáld meg esetleg a (rugós) hintát, állítólag jót tesz az idegrendszer fejlődésének, meg lehet, hogy megnyugtatná.

És ne aggódj, mert az őt is stresszeli (tudom, könnyű ezt így mondani). Esetleg, ha van rá lehetőséged, beszélj gyógytornásszal, neurológussal, hogy mi a véleményük. De adj egy kis időt a lányodnak. Amúgy nagyon ügyes, tényleg!

2013. aug. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az ötleteket, válaszokat.

Valaki lepontozta a 4-est, nekem hasznos volt a válaszod nagyon is.Köszi mindenkinek...

2013. aug. 23. 13:55
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Fiam is hasonló volt.Fejlődésileg egyezik.

Voltunk orvosnál,teljesen más miatt és felfigyelt a viselkedésére.Megcsinált vele pár gyakorlatot,figyelte stb és közölte,hogy hiperaktiv gyanús.

Meglepődtem,mert tudtommal,ilyen kis korban,14 hónapos,még nem lehet megállapitani ilyen dolgot.

De amúgy ő is minden új mozgásformánál,szónál,bármi újnál,eszméletlen keveset aludt:( és alszik.

2013. aug. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!