Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mennyit tud/akar foglalkozn...

Ki mennyit tud/akar foglalkozni a gyermekével?

Figyelt kérdés

Csecsemős ill. nagyobb korosztály is érdekelne.

Arra gondolok konkrétan,hogy a nap "24 órája" róluk szól-e,vagyis minden szabadidőben csak velük foglalkoztok-e, vagy magatokra- férjetekre "is" tudtok/akartok szánni időt,különösebb lelkiismeret furdalás nélkül.Az a jó anya, aki hagyja kicsit eljátszani egyedül is a gyermekét, vagy aki ugrik az első sírásra is....?

Remélem nagyjából érthető a kérdés.Ha nem,pontosítok....



2013. aug. 23. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem:


Én ugrok az első nyöszörgésre, DE ha egyedül akar játszani hagyom.

6 hónapos mászik, állandó figyelést igényel, ha elalszik a férjemmel "foglalkozom".3-an is sokat vagyunk.

De sírni vagy nyöszögni nem hagyom, hamarabb dobom el az edényt minthogy ő sirni kezdjen nekem ez fontosabb.

ettől nem vagyok jobb anya,mint aki előbb elvégzi dolgát, mások vagyunk...

2013. aug. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Csecsemőkorában és most sem (14,5 hónapos) csak a gyerekről szólt/szól az életem. Az én álláspontom az, hogy nem szabad a gyerekre rátelepedni, hagyni kell önállóan is játszani, elfoglalni magát. A házasságnak sem árt egyébként, ha nem csak a gyerek körül forog a világ. Ettől függetlenül, mindkét típus amit leírtál a kérdésedben jó anya, csak máshogy neveli a gyerekét.
2013. aug. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amit leírtál az nem két külön anya típus, hanem egy. Legalább is én mindkettő vagyok. Amíg elvolt maga addig hagytam, de amikor sírt, akkor mindig rögtön megnéztem mire van szüksége. Ettől függetlenül a férjemre és magamra is maradt időm, mert gyakran volt/van nagymamáknál, férjem testvérénél vagy a keresztanyukájával, 2-3 órára. Most már 2 éves, nagyon nyugodt kiscsaj. Szerintem főleg azért, mert amíg kicsi volt megszokta, hogy anyára mindig számíthat, mindig ott van, ha szüksége van rá. Nagy a mozgásigénye 2-3 órát sétálunk, játszóterezünk, de ezután otthon akár 3/4-1 órát is eljátszik szépen egyedül.
2013. aug. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első pár hónapban ugrottam az első nyekkenésére.

De már akkor sem csak vele foglalkoztam, bele is őrültem volna, megvan a saját életem szülés után is.

Most 9 hónapos, nem hagyom percekig sírni sosem, de hagyom egyedül játszani és ha pl. azért sír, mert túl gyorsan mászott és orra bukott, de látom, hogy csak megijedt, bizony nem veszem fel. Pár másodperc és már abba is hagyja főleg, ha elterelem a figyelmét.

Sosem telepszem a gyerekre, ha jön hozzám, láthatóan igényli a figyelmem, törődésre vágyik, akkor mindig megkapja, de azt nem tartom jónak, hogy folyton a s*ggében legyek.

2013. aug. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a gyerek nem 24 órás elfoglaltság, mert ideális esetben többet alszik, mint a felnőttek, így este, vagy a szép emlékű délutáni alvások ideje alatt bőven jut/jutott idő egymásra is. Azért a múlt idő, mert a 3 évesem sajnos már nem alszik du., de most is vidáman elvan magában. Ettől még, ha hívnak, megyek, ahogy tudok, ha úgy tetszik "az első nyekkenésre". De momdom, nem nyafognak egész nap, jut idő mindenre.

A férjem meg úgy van vele, hogy amikor este 6 körül hazaér, ő is szereti azt a fektetésig tartó kb. 2 órát a gyerekekkel tölteni, utána pedig beszélgetünk kettesben. Szerintem egy dolgozó apának jó esetben van erre igénye.

2013. aug. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Természetesen a sírásokra én is mindig reagálok.
2013. aug. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
24/7-ben szinte csak a gyerek jár a fejemben, de hagyom hogy saját maga fedezze fel a világot. Ami veszélyes/törékeny/koszos azt mind elpakolom/leragasztom és mehet a móka. Addig mosogatok, megvarrom a ruháit, vagy rajzolok neki állatokat. Ha szüksége van rám, ott vagyok. Ennek ellenére van, hogy hagyom sírni 3-5 percig, mert nem bírom másképpen letenni aludni, de általában ez csak 3-4 naponta fordul elő. Hagyom, ha ezerrel kúszik a bútornak, hogy beüsse a buksiját, mert így lehközelebb nem fog akkora hévvel nekimenni. Anyós a fejvédős kiságyban is ott tartja a kezét a baba fejekörül nehogy beüsse a fejét. Állandóan a baba körül ugrál, nem hagyja egyedül tapasztalgatni a dolgok mikéntjét. Engem borzasztóan idegesít.
2013. aug. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!