Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött téli babát milyen...

Újszülött téli babát milyen ruciban kell altatni?

Figyelt kérdés

Egy szobában leszünk, nem tudom, milyen lesz a hőmérséklet, mert melegben én nem tudok aludni, de ha kell, akkor meleg lesz a baba miatt.


Legyen-e rajta rugi, vagy csak body, vagy mindkettő? Harisnya kell-e vagy csak kiszokni? Bélelt legyen a hálózsákja vagy ne? Takaró legyen rajta vagy ne?


2013. aug. 25. 08:49
 1/9 anonim ***** válasza:
40%

Most jön a jól használható válasz: Hát az attól függ... :) De tényleg.

Hány fok lesz: nem kell szenvednetek a baba miatt, 19-22 °C rendben van.

Te is észreveszed, hogy mire van igénye. Kell e pamutsapka, kiskesztyű... Ha nem szeretitek a meleget, akkor ez is megoldás. Ha a rugi alatt van harisnya, akkor vékonyabb takarót raktam, és nekünk eleinte volt hálózsák-féle angol pólya. Figyelj, hogy a zokni, harisnya ne szorítsa. Ha melege van, akkor nem kell annyira beöltöztetni. De ha hideg a kis lába, keze, akkor igen. A hátonfekvős babámat hálózsákba raktam, mert lerúgta a takarót. A hasonfekvőst takartam, mert kényelmetlen lett volna neki a hálózsák... Bele fogsz jönni, hidd el!

2013. aug. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ahogy neked jó,neki is az kell.Elején esetleg picit több.Max azért kell rá több ruha,mert lehet letúrja a takarót.Nekem októberi a pici,ő télen úgy aludt,hogy hosszú ujjú body és rá hosszu ujju rugi.Láb részre meg takaró.De sokszor leturta.Rugi alá viszont zoknit adtam,mert mindig hideg volt a lába.
2013. aug. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Kisfiam októberi, neki elég volt egy rugi. + egy hálózsák takaróként szétnyitva, meg ha hideg volt télen + 1 kispaplan.
2013. aug. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hááát.....nem lesz egyszerű eldönteni :)))))
2013. aug. 25. 10:00
 5/9 anonim ***** válasza:

body+rugi


body+hálózsák.

nem kell túlbonyolítani.

2013. aug. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
kiszokni.
2013. aug. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Decemberi a kisfiam. Én body+harisnya+rugdalózóban altattam.
2013. aug. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szilveszterkor született a kincsem és vagy hálózsák body ,és kiszokni volt rajta vagy rugi -body ,persze takaró és a body k között volt ami vastagabb anyagú. Egyébként én is féltem mert testvérei nyári illetve tavaszi babák voltak ,de igazából majdnem ugyanúgy altattam mert nyáron meleg van ugye télen pedig fűtés . Én sem szeretem a nagy meleget nem is csináltunk saharát ,de miatta egy kicsit feljebb tettük a fűtést egy fokal melegebb legyen mint mi neked jó lenne és a ruházata is úgy legyen mindig mivel ő azért csak fekszik és nem mozgolódik még annyira .
2013. szept. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
bocsi nem a body hanem a hálózsák* volt melegebb anyagú . Most télen is igy fogom felöltöztetni egyébként hiába lesz majd egy éves . :)
2013. szept. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!