Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejfehérje-allergiás babát...

Tejfehérje-allergiás babát szoptató anyukák - mit esztek?

Figyelt kérdés

Kicsi fiam tejfehérje-allergiás.

Szeretném addig szoptatni amíg lehetséges, bár kezdettől fogva tápszert is kap mert sajnos magában nem elég a tejem.

Utanáolvastam a tejfehérje-allergiának és a diétának, de kíváncsi lennék konkrét példákra. ( az orvos azt mondta nem szükséges diétát tartanom mert nem szopizik annyit, de azért szeretném tudni mire kell odafigyelni)

Tejet, joghurtot, sajtot már egyáltalán nem eszem.

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!


6 hetes fiúcska anyukája


2013. aug. 26. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is tejfehérje allergiás vagyok. Az alap dolgok a tejkészitmények, ezen kívűl sajnos el kell olvasni a kész termékeken az összetevőket, mert nagyon sok mindenben megtalálható a tejfehérje.
2013. aug. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

nem vagyok allergiás, a gyerekem sem, de nem fogyasztok tejterméket, szoptatás előtt sem, azóta sem.


helyette van rengeteg féle növényi tej, nemcsak a bolti dobozos túl finom édes dolgokra gondolok, elég drága és kicsit mű, rizstej, zabtej, szójatej, stb. lehet házilag készíteni töredéke árából, tudod mi van benne.

pld szezámmagot, kesudiót, vagy hámozott mandulát (esetleg őrölt mandulát), napraforgómagot (pld lidl-ben fél kg 500) beáztatod 5-6 szoros vízben, 3-4 óra múlva min. 5 percig turmixolod, aztán pelenkán átszűröd.

kókuszreszeléket is hasonlóan, csak azt áztatás után fel kell forralni, nem főzni, csak forralni.


tele van kálciummal, nagyon egészséges.


vegán blogokon lehet találni receptet magtejfölre, vegán majonézre, stb, de ha nem találod és kell, írj privit és küldök.


és a marhahús sem jó. meg egyesek szerint általában semmi állati eredetű. meg persze később a babának sem. erről is van sok forrás, megoldható a kiegyensúlyozott táplálás csak növényei alapanyagokból.

2013. aug. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én amíg szoptattam, ezeket találtam: liga margarin tejfehérje mentes; tejet rizstejjel és zabtejjel próbáltam pótolni, mivel a szójatej is allergizálhat!!!; nálunk sajnos a kakaópor is kicsapta a kisfiamat; sőt a tojásfehérjére is allergiás volt, így az is kimaradt, maradtak a tojásmentes tészták.

leginkább natúr húsokat ettem, sült húdokat, rizs vegyeszöldség, krumpli köretekkel; tej és tojás mentes tésztaféléket, ill. MINDEN ALAPANYAG összetételét elolvastam...

2013. aug. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Huh, köszi h máris ennyien irtatok! :-)

A szojatej sem jó? De mivel a tapszere is szója alapú ezek szerint arra nem allergiás. (merthogy azt már ittam... Remélem nem okoztam bajt)

Ezt a saját magamnak keszitendo tejeket ki fogom próbálni. Főleg a kokuszosat, mivel imádom a kokuszt! :-)

Lehet h most butat fogok kérdezni, de az elelmiszereken feltüntetett fehérje, az ugye nem az amit nekem néznem kell? Úgy viszont h tejfeherje még egy elelmiszen sem láttam feltüntetve.

Azért nagyon nehéz így étkezni, uh le a kalappal a tejfehérje-allergiaban szenvedők előtt.

2013. aug. 26. 21:25
 5/11 anonim ***** válasza:

Pl sága csirkemell sonkába is tejfehérje van :(

De én találkoztam füstölt kolbásszal is amibe tejfehérje volt.

Amit nézned kell az a tejfehérje, mindig igy van feltüntetve.

A kokuszos tej nagyon finom :)))

2013. aug. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én tejfehérje érzékeny vagyok. Mindenen meg kell nézni az összetevőket és ha azt látod, hogy tejfehérje akkor nem jó. A sima fehérje mehet az más:-) De nekem pl. az sem jó ha tejpor vagy csak simán tejszármazék van benne mert már attól is tiszta ekcéma leszek. Nagyon sok mindenben van sajnos, sok szeletelt kenyér, zacskós-konzerves kaják, melegszendvicskrémek, sós nasik, édességek, felvágottakban és volt, hogy még kolbászban is láttam szóval sok mindenről le kell mondani:-(
2013. aug. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
összegezve tulajdonképpenminden kész vagy félkész ételről le kell mondani. mi nem vagyunk allergiádok, de egy ideje gyakorlatilag csak alapanyagokat veszünk. macerás, idő, utánajárás, de hosszútávon megéri, amit nyersz vele, az az egészség. a kenyeret sütjük, lekvárt főzzük, stb, mindent házilag. meg kell nézni miben mi van, a kukoricakonzervben pld mosttudtam meg, hogy cukor van, akkor már inkább fagyasztott.
2013. aug. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Nekünk a védőnő nem ajánlotta a szójatejet (legalábbis többet, vagy rendszeresen), igaz, h tápszer is tartalmazza, de az éppen elég, és mivel allergén, így nehogy egy idő arra is allergiás legyen a baba.

Igen, minden alapanyagot el kell olvasnod. Én pl. meglepődtem, amikor az eredetileg növényi eredetű hulala tejszínhabban, azt olvastam, hogy tejfehérje... Így már azt sem mertem megvenni. Ill. semmit, amiben bármilyen tejszármazék van (tej, tejfehérje, író, írópor, stb... )

Viszont a jó hír, hogy meglett a nélkülözés eredménye: kisfiam most 1 éves, és gasztrósok javaslatára elkezdtem bevezetni tejtermékeket (sajt, joghurt stb...), hogy vajon allergiás-e még rá, és már 1 hónapja kisebb mennyiségeket kap és semmi baja! Talán sikerült kinőnie!

Kitartást, nem lesz egyszerű az elején és jó egészséget!

2013. aug. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszönöm nagyon a sok hasznos hozzászólást! :-)

Bár 6 hetesen vagyunk de ma voltunk az egy honapos vizsgálaton. Visszajött a doki a szabijarol - ő most látta Andort először - azt mondta ez nem tejfehérje-allergia! Most már teljesen össze vagyok zavarodva. Gyakorlatilag 4 hozzáértő ember látta (2 védőnő, 2 orvos) és szinte mind mást mondott.

Jelenleg az a verzió h nagyon erzekeny bőrű baba és a koszmo egy formája terjedt szét a kis testén. Állítólag egy igen gyakori a babaknal és h a tejfehérje erősíti ezt az ekcemat.

Na mindegy azért megfogadom a tanacsaitokat azzal biztos nem fogok ártani, aztán majd meglátjuk! :-)

2013. aug. 27. 15:13
 10/11 anonim ***** válasza:
Egy fontos dolog kimaradt. A marha husi is ugyan azt a fehérjét tartalmazza mint a tej, szóval az is tiltó listás. A szója tej tényleg nem jó, főleg nem a babáknak, inkább rízs vagy zabtej.
2013. aug. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!