Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez normális egy újszülöttnél?

Ez normális egy újszülöttnél?

Figyelt kérdés

5 napos babámnak napi 2-3 pelusa van, de itt olvasgattam, hogy általában 7-8 pelust használnak mások babái.

Ez mennyire probléma? Anyatejes, az első két nap nem tudtam szoptatni, (befelé forduló mellbimbó, most fejem a tejet, mert nagyon sok van, de a pici nem tud rákapni, már mindent próbáltunk.) a kórházban pótlást kaptam. (tápszer)

4 óránként etetem, nem igényli sűrűbben.

Tegnap adtam neki egy kicsi vizet, ami hatott is, mert nagyon fájt a hasa, szerintem a tápszer keményítette meg a székletét, bár nem vagyok szakavatott, ezért is kérnék tőletek segítséget, hogy ez a jelenség normális-e?

Előre is köszönöm a válaszokat, és kérlek nézzétek el nekem a tudatlanságom, első baba, majd belejövök :)


2013. aug. 31. 08:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy nem ismered fel, ha pisis a pelus? Igazából napi 2-3 kaki nem kevés, a nem szakavatott szem pedig nem feltétlenül veszi észre, ha pisis az eldobható pelus. Vagy lehet, hogy csak én voltam ilyen ügyetlen, de én sokáig nem tudtam, mikor pisis. :)
2013. aug. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ja hogy pisis pelussal együtt 7-8! :)

azthittem a kakis annyi, azért kérdeztem! :)

nagyon köszönöm a válaszod! :)

2013. aug. 31. 09:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Még az is normális, ha 2-3 napig nulla kakis van, ha megvan a megfelelő számú pisis pelus. Persze ha kínlódik, akkor azért más a szitu.
2013. aug. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
5 napos babának ugye forralt vizet adtál? Én először 6 hónaposan adtam neki vizet, addig csak anyatejet kapott. Amíg csak anyatejes, nem kell neki víz. Pisis pelust egy kicsit nehéz észrevenni, mivel amíg anyatejes, nem büdös a pisije. Viszont miután levetted, rögtön érezhető, hogy nehezebb. Vegyél kezedbe egy tiszta pelust, a másikba a levetettet, ha a súlyuk ugyanolyan, nincs benne pisi:D Kakilni enyém volt, hogy napokig nem kakilt. A leghosszabb idő közel egy hét volt.
2013. aug. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!