Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Feszültség, türelmetlenség,...

Feszültség, türelmetlenség, és idegesség. Másnál is van ilyen?

Figyelt kérdés

8 hónapos a kislányom, minden oké, imádom és egy Tündérke, de tényleg. Még kétszer alszik egy nap, ha leteszem már alszik is. Szopizik még 3x és sokszor magában is eljátszik. Pl reggel, kel kb 6-kor és kap a kiságyba játékokat és van, hogy 1-2 órát is elvan csendben, egyedül, míg én kelek, ágyazom, öltözök, reggelit csinálok, hajamat, sminket magamnak, stb...

Egyedülinek sem mondhatom magam, mert anyukám sokat jön át, itthon van, nem dolgozik, Barátnőm is babás, együtt sétálunk nap, mint nap.

Se hitelünk, semmi gondunk, saját lakás, autó, jogsim is van, szóval tényleg minden oké, a Férjem is sokat segít és imád minket, a lánya is a szerelme! :)


DE mostanában, ill főleg 2 napja eléggé türelmetlen és ideges vagyok... Minden apróság összejön, és a lányom is elég nyűgös.

Nem tudom Ti hogy vagytok vele, és mi a napi program, de annyira fásult vagyok egy ideje. Persze beszélek a kicsihez, énekelünk, bohóckodunk, zenélünk, stb, De mindig úgy érzem, hogy kevés, amit kap belőlem.. Én igenis kitakarítok mellette, még ha néha nyüszög is közben, de általában figyel és nevetgél. :D

Elintézek itthon mindent, főzök, sütök, stb, meg néha netezek is, míg Ő játszik és olyankor mindig bánt a lelkiismeret, hogy Vele és csak Vele is játszhatnék.

Ha anyum ittvan, akkor is előfordul, hogy Ő bohóckodik Vele én meg addig gyorsan örömmel netezek és keresek ezt, azt, vagy letusolok, vagy elmosogatok, stb...


Ti nem érzitek, hogy nem adok eleget magatokból a babátoknak?

Nekem most ez a legrosszabb, hogy annyira igyekszem az élet minden területén megfelelni, de néha azt érzem kevés vagyok ehhez...


(kutyánk is van, Ő is jön velünk sétálni délelőtt, a férjemmel, barátnőmmel is el el megyünk kettesben, h ne legyek csak itthon ülő anyuka, és mégis frusztrált vagyok, de mitől??? :( )



2013. jan. 31. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Míg kicsi volt ugyanezt éreztem.

Most 2,5 éves, én meg már fél éve dolgozok újra. Képzelheted így mennyi időnk van egymásra.

Próbálok nem mennyiségi, hanem minőségi anyuka lenni.

Ami szerintem sem baba korban, sem pedig később nem könnyű.


De ha belegondolok, anyukám anno 2 éves koromban visszament dolgozni, nem láttam őt olyan sokat, de ha velem volt, akkor az jó volt, nincsenek rossz emlékeim. A mai napig nagyon jó a kapcsolatunk.


Szerintem nem az számít, hogy mennyi időben kötöd le őt, hanem az, hogy amikor tényleg vele foglalkozol, mit csináltok, hogy az mennyire jó neki.


Az pedig, hogy frusztrált vagy, hát...sok anyukával előfordul, csak nem mindenki mer róla beszélni, vagy észre sem veszi magán.

Szerintem ez most egy ilyen időszak, amin túl kell lenni. Lesznek hullámvölgyek, mint az összes kapcsolatban, úgy a gyereknevelésben is.


Babádnak viszont te vagy a legjobb. Tudatosítsd magadban.

2013. jan. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok és én is lemerültnek érzem magam. Most apára bízom egy napra majd a kicsit hogy barátnőzzek feltöltődjek (amit pár hónapok óta nem tettem) és remélem hogy egy kipihent anyukával a baba is jobban érzi majd magát :). egyébként erős front van ilyenkor sok babával nem lehet bírni lehet Te is azért vagy türelmetlenebb.
2013. jan. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem fogsz véletlenül menstruálni? Nekem akkor szokott ilyen lenni. Minden hülyeségen felidegesítem magam (persze kifelé nem mutatom, főleg a kisfiam felé nem, vele mindig türelmesen beszélek).

A szüleim gyakran átjönnek, mert egymás mellett lakunk, játszanak a kisfiammal, én meg olyankor mindig kimenekülök mosogatni, netezni, teregetni, ilyesmik, és néha tökre furdal a lelkiismeret, hogy nem vagyok én is bent velük a szobában. Egyébként mindketten imádják, és nagyon jól eljátszik velük.

Mondjuk az hozzátartozik, hogy ő még szopizik, és éppen szeparációs szorong, és ha én is bemegyek, akkor rögtön cicire kéredzkedik, viszont ha nem lát, eszébe sem jut. De ha igen, akkor képes lenne egész nap rajta lógni.

De igen, nekem is vannak ilyen gondolataim, hogy keveset játszok vele, pedig sokat vagyunk együtt.

Ráadásul szinte soha nem megyek el itthonról nélküle, és mindig én viszem sétálni is, azt sem szoktam rájuk bízni.

2013. jan. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 frászkarikaborsó ***** válasza:
Én is ezt érzem ma, pedig az enyém még csak 3 hós és elég sokat alszik és nem is hasfájós. Nem tudom mi bajom van, mert amúgy nem szoktam ilyen hülyeségeken agyalni, de ma az is zavar ha ébren van, akkor meg hiányzik amikor alszik. Lehet hogy a front miatt... Remélem hamar elmúlik :)
2013. jan. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Olyan jó fejek vagytok, aranyos válaszokat kaptam. :)


Az én babám is szopizik még, de szerencsére nem egy cicimániás. :)

Menstruálni nem tudom mikor fogok, eddig még egyszer sem jött meg a szoptatás miatt. :)


Anyum nekem is elvan a kicsivel és én is néha "kimenekülök" tenni, venni, de olyankor lelkiismeret furdalásom van, h nem vele vagyok.. :( Na meg a mami nagyon imádja, jó fej és néha még jobban is játszi Vele, mint én, azaz jobban bohóckodik, többször nevetteti meg és annyira fura, h szinte egyformán szeret minket a babám, pedig mégis csak én vagyok az anyja. Tudom, h nem ez számít egy ilyen kicsinél, de akkor is bánt, mert én i igyekszem lefoglalni, tanítani, nevettetni...

Persze örülök, h szereti a mamit, de annak is örülnék, ha az első számú mindig is én lennék Neki. Vagy egy darabig legalább. :P

Na meg néha azt gondolom, hogy napi jópár órában, amit anyum itt tölt "könnyű" bohóckodni és végig nevettetni, vagy többet foglalkozni Vele, mert ezért jött.. És a kicsim meg azt látja, h Mami amikor itt van az milyen vicces engem meg lát netezni, takarítani, idegesen, feszülten is, és nem akarom, h azt érezze, én kevésbé szeretem.. :(

2013. jan. 31. 21:38
 6/8 anonim ***** válasza:

Hihi, hát szerintem azt biztosan nem érzi, hogy te kevésbé szeretnéd mint a nagymami :).

Különben is a nagyik "dolga", hogy kényeztessék őket, a miénk, meg, hogy neveljük (és kényeztessük) :).

Akkor ahogy látom másoknál is hasonlóan működik ez a dolog, ez azért kicsit megnyugtató.

Nálunk is az van, hogy mindenkivel akkorákat kacag, nekem meg mindig az jut eszembe, hogy milyen nagy szerencse, hogy ők itt vannak, mert szerintem engem már tökre unna, ha csak engem látna egész nap.

Szóval mindent összevetve nincs okunk panaszra, csak néha hülyeségeken agyalunk :).

Egyébként nekem is 13 hónapos korában jött meg először, most 15 hós.

2013. jan. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 frászkarikaborsó ***** válasza:
Nekünk végül mégiscsak lett egy kis hasfájás estére, és rájöttem mi a bajom.. az hogy az elmúlt 3 napban a babám nem igazán igényelte hogy felvegyem, de nekem baromira hiányzott. Most fel kellett vennem kendőbe és pikkpakk elmúlt a hülyeségem. Tiszta bolondság, de úgy látszik az kavart meg hogy "túl jó" volt a babám az elmúlt pár napban és olyan jól megvolt nélkülem :)
2013. jan. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem jól csinálod.

Egy anya a nap huszonnégy órájában anya de ha odatudod adni egy kicsit másnak a stafétát akkor igenis tedd meg mert még nagyon sok idöd lesz ilyen dolgokra.Használd ki hogy elvan mert nálunk pl. nem tudom oda adni az ikreket másnak én kellek nekik mert nélkülem nem alszanak el pedig eddig mindegy volt ki rakja le őket aludni.És lehet azt hiszi most sok anyuka hogy ez így nem normális de igenis kihasználom mikor nélkülük megyek valahova és akkor az a nap vagy óra csak az enyém és jó kiszabadulni.

2013. febr. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!