Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szivtelen anya vagyok-mert...

Szivtelen anya vagyok-mert nem altatom ölben-egyfolytában ringatva, tologatva a babám?

Figyelt kérdés
olyan furán néz rám egy-két ismerősöm,mert próbálom úgy altatni a pindurt-hogy meg tudja nyugtatni magát.sosem hagyom sirni,de figyelem a jelzéseket.
2013. szept. 2. 09:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
gyerektől is függ. ha nem igényli, akkor nem kell erőltetni. ha igényli és máshogy csinálod, attól sem leszel szívtelen rossz anya, csak éppen mások a szokások.
2013. szept. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
de jó-hogy pozitiv megerősitést kaptam.nekem a suttogó könyv nagyon bevált-még az elsőnél is.igy altatok..
2013. szept. 2. 10:20
 13/22 málna_ ***** válasza:

Köszönöm!

Beszerzem a könyvet :)

2013. szept. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez inkább gyerek, mint módszerfüggő. Az én lányom nem nagyon igényelte, hogy kézben legyen. Hiába próbáltam néha ringatni, kifejezetten nem tetszett neki. Elalvással nem volt gond, mert az pár perc alatt cicin megvolt. Viszont unokatestvérem második lányát egyfolytában fogni kell. Próbálta már sírni hagyni, addig sír, üvölt, amíg bekékül, mert nem kap levegőt. Szóval nála ez a módszer szóba sem jöhet. Az első gyereknél neki sem volt iyen problémája. Szóval még csak az sem mondható, hogy ő rontott volna el valamit.


Amíg a babád nyugodt, tedd úgy ahogy a legjobb mindkettőtöknek :-)

2013. szept. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Igen, ez első sorban gyerek függő szerintem is.

4-es voltam

2013. szept. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Nem vagy szívtelen, de én ezt a sírni hagyást nem tudtam megcsinálni. Hiába volt fáradt a babám, akkor sem aludt el a kiságyban. Próbáltam én is simogatni kicsit ütögetni a popsiját de semmi. Anyukám mindig leoltott, hogy én rontottam el vmit, hisz mikor én ilyen kicsi voltam csak ettem és aludtam. Hát egy napra mikor náluk voltunk mondtam, hogy na akkor hajrá. Nem tudta sírni hagyni, mert a babám addig sírt amíg ki nem vette. Amit kivette, már el is aludt. Sajna nekem ilyen gyerek jutott :D

De kajánál is ilyen akaratos volt. Kórházba mondták, hogy 30 perc után abba kell hagyni a szopit. Letelt a 30 perc már alig evett amúgy is elvettem Tőle a cicit. Hát olyan sírásba kezdett, hogy jöttek a csecsemősök, hogy mi a baj. Végül vissza kellett neki adjam, hogy még kettőt beleszívjon és csak akkor nyugodott meg, mikor Ő döntött úgy hogy már nem kell neki :) Mind a két gyerekem ilyen kis akaratos.. Mindig Ők nyernek :)

2013. szept. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
28%

Ez nem szívtelenség.

Az én kislányom mindig ölbe volt , elkényesztettük , az alvással az volt a gond hogy 4 éves koráig egy szobás lakásban laktunk így hozzá szokott hogy anya és apa melett van , 2 éve lakunk 2 szobás házban ahol már 2 éve bevan neki rendezve a szobája. Eddig próbálkozunk hogy ott aludjon én átmentem vele aludni , amikor elaludt átmentem a saját szobánkba de sajnos éjszaka észrevette hogy nem vagyok ott és sírt amíg vissza nem mentem . Pont tegnap volt az a nap amikor azt mondta anya én most a szobámba akarok aludni , át is ment elköszöntünk tőle szokásos esti puszival , és fél óra múlva átmentem mert nagyon csendben volt és elaludt csodálkoztunk is reggel a férjemmel hogy nem kelt fel éjszaka és nem kérte anyut.


Szóval ezzel csak azt akartam leírni hogy nem jó az ha ölbe van szoktatva és anyával apával alszik mert utána nagyon nehéz rávenni a gyereket hogy külön szobába aludjon.


Most várom a második babócámat őt már mondtam a férjemnek nem lesz állandóan ölbe nem fogom engedni hogy ölbe legyen álomba ringatva , és hogy anyós is egyfolyában felkapkodja amikor elkezd járni . Mert a kislányommal is ezt csinálta és persze hogy nekem kellett cipelni a gyereket és majd meg szakadtam mert anyós állandóan felvette.

Kell egy határ szerintem .


40+2 hkm :)

2013. szept. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Természetesen nem vagy szívtelen, de nekem inkább az fura, hogy emiatt furcsán néznek rád.

Az rendben van, hogy a többség altatja a babáját, nem csak lerakja, de én azt hittem ez nem "döntés" részükről, hanem kényszer, mert sok babát tényleg nehéz ágyban altatni.


(Legalábbis nekem egyértelmű volt elejétől fogva, hogy a babát ágyban fogjuk altatni... csak épp nem sikerült :) )

2013. szept. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el Utolsó, nem a szülők döntése, hogy altatnak, hanem muszáj altatniuk, mert máshogy nem alszik a gyerekük. Ezért irigyek arra, akié alszik. A fiam is első perctől a saját szobájában és ágyában alszik és sosem kellett altatni. De én ezt nem a saját érdememnek fogom fel (azt igen, hogy nem szoktattam magunk közé), hanem egyszerűen ő nem igényli az altatást. Ez inkább gyerek, mint módszerfüggő.
2013. szept. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

A kislányom, 3-4 hetes korától nem igazán aludt, sem cicin, sem karban, sem kocsiban, shogy, azátm már olyan fáradt volt, hogy csak sírt. Suttogoztunk mi is, bugyoláltunk stb.. Sírni nem hagytam, közünk egy éjszakát nem aludt, de 7 hónapos korától egyedül alszik!

A kicsit az első perctől az egyedül alvásra szoktattam, bebugyola, kis megnyugvás karban, majd kiságy simi.. Ő is 6-7 hónapos kora óta egyedül alszik. Most 14 hónapos, ha mondom neki, hogy megyünk tente-tente és kapsz cumit, vigyorogva megy az ágyához..

Nem vagy szívtelen!Csak előrelátó. Miért csak az a jó, ha cicin altatnak, és a szülőkkel egy ágyban?

2013. szept. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!