Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos kislányom erősen...

9 hónapos kislányom erősen hisztizik napok óta. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Nyaralni voltunk a múlt héten, ott kezdődött. Nem engedte magát tisztába tenni egy idegen pelenkázón, feszítette magát és torka szakadtából üvöltött. Azt hittük félt, magas és idegen volt a palusozó. De aztán folytatta azzal, h hasonló feszengéssel nem engedte magát bekötni az autós ülésbe, sem a babakocsiba, nem engedi, hogy öltöztessem és beletegyem az etetőszékbe. Letudtuk annyival, hogy biztos az idegen hely teszi ezt vele. De már napok óta itthon vagyunk és a helyzet változatlan. Ha valami olyat akarok tenni vele, amihez épp nincs kedve, hátraszegi a fejét és torokból üvölt, vörös a feje és potyognak a könnyei. Egyébként csodájára jártak, hogy milyen nyugodt, kiegyensúlyozott baba, eljátszik egyedül és társaságban is. Kétségbe vagyok esve, ezektől a vagdalózásaitól, korainak tartom, 2 éves gyerekekre jellemző ez, nem? Ő az első gyerekünk, nem tudom mit rontottunk el, vagy egyátalán a mi hibánk-e... Már feláll, önállóan próbál lépegetni, sokat van gyerekek közt, mivel egy házban élünk a sógorommal és családjával. A párom különösen jó kapcsolatban van a bátyja nagyobbik (4éves) lányával, ő a keresztlányunk, rengeteget játszanak, bohóckodnak együtt. Zavarhatja ez a lányomat, h apa nem csak vele törődik? Mi lehet a gond szerintetek?
2013. szept. 3. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Én lányom már 6hós kora óta ezt csinálja.Ez akaratosság,hiszti...Enyém még a fenekén is pattog.Ha rászólok,hogy nem,akkor leteszi a fejét a földre és elkezd sírni.Féltékeny is lehet másik gyerekre,de azt nem hsiztivel fejezné ki,hanem menne mindig a szülő után és mászna az ölébe meg visítozna.Párom se ölelhet meg,mert a lányunk már síkit is és mászik oda szuper sebességgel és löki el őt tőlem.
2013. szept. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kicsit megnyugtattál, ne haragudj, h ezt írom, gondolom neked sem könnyű, de megijedtem, h a lányom túl korán kezdte és vmi nagyobb baj van. Én is színtiszta hisztinek látom, már csak azért is, mert ha a kezébe adok valami tiltott dolgot a hiszti közepedte, pl xbox távirányítot, vagy napszemüveget, egyből elcsitul és tanulmányozza. Van esetleg valami módszered arra, hogy ne csinálja ezt?
2013. szept. 3. 12:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Enyém is ezt csinálja és ő is kilenc hónapos. :) Kezdenek öntudatra ébredni nincs ezzel semmi baj, majd idővel elmúlik..
2013. szept. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 9 honapos szinten es ilyesmiket produkal. En nem szeretem a hiszti szot. Egyszeruen ez a fejlodesuk egy lepcsoje hogy rajottek tudjak befolyasolni a dolgokat. Probaljak a sajat akaratukat ervenyesiteni. Ez teljesen normalis. Beszelni kell hozzajuk elmagyarazni a dolgokat, meg ha most meg nem is ertik. Ami nekem bevalt, hogy viccel nevetgelessel csikivel kiszakitom a stresszes allapotbol es vidamkodunk. Igy valamennyire at lehet hidalni a dolgot.
2013. szept. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Te magad megválaszoltad a megoldást:adj neki valami titltott dolgot pelekázás közben mikor elforogna!Nállunk ilyenkor a telóm kapta meg!

Amúgy meg 4-sel értek egyet!Én sem szeretem ebben a korban a hiszti szót inkább valóban egy újjab mérföldkő a növekedésükben!

Örülj neki,nem egy "tedd ki had hüljön" a lányod...

2013. szept. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megnyugtattatok és majd igyekszem kipróbálni a tippeket. Remélem hamarosan elmúlik, aztán visszatér az én nyugodt kislányom :)
2013. szept. 3. 16:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló, szintén 9 hós :)

Szintén tiltott dolgokat adok ilyenkor a kezébe (pelenkázón, autósülésbe), a sima hisztinél én is átmegyek vidámkodásba, amit nem ért, elkezd mosolyogni és egybl mutatok neki valamit, amivel elterelem a figyelmét.

A lényeg, hogy tereld el a figyelmét. Nálunk az vált be.

Ha valami nem tetszik neki és sír, egyből mutatok neki valami újat és elkezdi azt nézegetni.

Vagy ha beüti magát valahova pl, megvígasztalom, megy a gyógypuszi, majd egyből terelek és be is válik...eddig :)

2013. szept. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
10 honapos a kisfiam es o is ilyen mostanaban, en probalom mindig lefoglalni, adok a kezebe valamit,vagy eneklek neki.ez egy ilyen idoszak,most probaljak ervenyesiteni az akaratukat es nem orulnek ha nem az van amit ok akarnak.
2013. szept. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!