Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha nem érdeklik a könyvek,...

Baj ha nem érdeklik a könyvek, fejlesztőjátékok a babát?

Figyelt kérdés

10.5 hónapos. Próbálom fejlesztgetni, játszani vele, könyvekben mutogatnék neki állatokat, Anya taníts engem c. könyvből próbálgatok nála. De semmi nem érdekli, inkább maga játszik egyedül megy neki a világnak. Ha bármit mutatnék neki kiszedi a kezemből és rágcsálja. Nem tud még rámutatni semmire, nem ismer semmit, Ha kérdezem hol van a tesó vagy bármely családtag nem foglalkozik vele. Amúgy most ott tart, hogy ha valaki hozzászól akkor nagyokat mosolyog, ennyi a kommunikációja. Meg ha szeretné hogy felvegyük akkor nyüszizik, ennyi.

Az első kislányommal mentek ezek a játékok.


2013. szept. 4. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az en kisfiam 9 honapos es detto. Rengeteget mozog, elobb csinal minden mozgast mint az atlag. Arra koncentral. Bejarja az egesz lakasst allandoan lab alatt van. Minden megeszik.

Pont ma en is gondolkodtam hogy semmi nem erdekli mert odaguritok egy labdat es azonnal bekapja. Mutatok konyvet megragcsalja. En nem aggodok o igy fejlodik minden baba mas. Te se aggodj. Masra koncentral most. Idovel ok is eljutnak oda ahova kell. Es szerintem ez nem lemaradas!

2013. szept. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam is ilyen volt. Ehhez hozzájárult, hogy egyébként is elég későn érő típus, és bizony megkaptam, nem így direktbe, hanem utalgatások formájában, hogy nyilván azért nem produkálja magát, mert nem foglalkozom vele eleget. ("Hát igen, az én Gizikém azért beszél már 1,5 évesen mondatokban, mert sokat beszélek hozzá." - ugye.) De ha egyszer nem hagyta? Ő rohangálni szeretett. És 2 éves koráig nem szólt egy szót se. Most 3 éves, értelmes nagyfiú, és már igényli a mesélést és s direkt foglalkozást.

A kislányom meg a szöges ellentéte, őt 10 hónapos korában már simán lekötötte a mese, a mondókák és a hasonló klasszikus fejlesztő játékok, úgyhogy vele boldogan csinálom ezeket. Sőt, produkálja is magát vidáman. :) Tehát teljesen más a két gyerek, pedig mindkettőnek én vagyok az anyja.

2013. szept. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is pont ez a helyzet. A lányom mindenben korán érő tipus, és igen valahol dagadtam a büszkeségtől, hogy az én "munkám" eredménye.

Kisfiam pedig későn érő, lassú, megfontolt. 14,5 hónapos, de hiába nyávogok, ugatok, mutatom a képeskönyveket, az okosfejemet, a pápát vagy akármit.. illetve a pápá, okosfej az megy, de csak ha éppen olyanja van, egyébként pedig megfeszülhetek..

Rájöttem, hogy a baba fejlettsége az adottság és nem érdem, alapvetően, ilyen kis korban. Persze én is próbálkozok, de ha nem sok az eredménye, akkor nem olyan lelkes az ember.

2013. szept. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Minden baba más és más. Én pl. nagyon hamar megtanultam beszélni, tesóm hamar járt, én egy éves koromig szopiztam, nővérem négy hónaposan kiköpte a cicit, nem akart szopizni :)


Ha nincs semmi baja, tehát felfigyel, ha szólnak neki, nincsenek autista stb tünetei, akkor ne aggódj :)

2013. szept. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) Igyekszem nem aggódni de hát anya vagyok, az folytonos aggódást jelent. :)
2013. szept. 4. 21:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Lányom 11hós és ugyanúgy lesz...r mindent.LEülök hozzá,elmegy máshová játszani. Van napja,mikor jótáll magáért egész nap itt ott a lakásba,van mikor szaladgál négykézláb fel alá,van hogy az ágyra mászik fel le és kergetem.Kb ennyi a játék,amit szeret velem csinálni.Ő is most kezdett mutogatni.Viszont mondjuk rengetegek kommunikál,mert elég sok ideje már tudatosan mondja hogy anya,apa.De most az apáról leszokott.Mondta már a pápát is,cica,brutya(kutya).Hörcsögnek is mondta már ,hogy höcsö höcsö.De nem mindennaposak ezek.Jaaa a nyüszi nagyon megy itt is.Meg a fenéken pattogás,feje lehajtása a földre és sírás,ha meghallja a szót,hogy nem.De annyira vicces,ahogy erölködik hogy egy csepp könny kijöjjön,hogy csak nevetünk szegényen :D
2013. szept. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!