Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mosható pelenkát, de milyet?

Mosható pelenkát, de milyet?

Figyelt kérdés

Először csak kipróbálni szeretném, így max 1-2 darabot vennék, de annyi fajta van. Elsőre nekem az all in one pelenkák szimpatikusak, de ebből sem tudom, melyik márka lenne a jó. Azoktól kérdezném, akik mosható pelusoznak, mennyi idő alatt szárad meg? Mennyire tartja meg a pisit/kakit?

Az all in one pelusokba kell még valamilyen betét pluszba?



2013. szept. 5. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Én Monapelt használtam. Nekem összességében nem vált be a mosható. A kakit ki kell turkálni belőle, nyilván nem mosod ki gépben azonnal, tehát érdemes vagy 10-et összevárni, amíg mosol. Addig az ott áll, szagosodik. Bizony kell idő, mire megszárad, bár attól is függ, hogy milyen idő van és hol teregetsz. Nyilván ha kakifoltos, akkor folttisztítani, fehéríteni is kell. Egy totál klórszagú pelust nem fogsz ráadni a gyerekre, így ez sem a legegyszerűbb.

A gyerekek bőre nekem kipirosodott tőle, hiszen nem szívja el úgy a pisit, mint az eldobható, hanem a bőrével érintkezik folyton. Ha ezt el akarod kerülni, akkor lényegben 1-2 pisinként cserélni kell rajta. Egy éjszakát nem feltétlenül bír ki egy pelus. Amúgy kifolyás ügyben nem volt gondunk vele. Kicsit mókás, hogy nagyobb a feneke ebben a cuccban, de meg lehet szokni. El is adtam az összeset végül.

2013. szept. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én most kezdek beleszerelmesedni :) alvababy-t használok, az ő oldalukról tudsz rendelni online, ingyenes a szállítás, igaz 3-4 hét, de nem kérnek plusz pénzt érte (és kérhetsz biztosítást pár dollárért, hogy ha elveszne a csomagod, őjraküldik)

Nekem ezek tetszenek, AI2 (all in two) pelusok, tehát zsebesek, külön betéttel. Nem kell krémezni a babát (mondjuk nem is ajánlott, mert eltömíti az anyagot és rosszabb lesz) és a száradás is gyors, főleg most ha kiteszem a napra. Van egy folyamatban lévő rendelésem, mindenféle mintával vannak nagyon cukik :)

Kaki ellen meg egyszerűen kakifogó papírt kell betenni és kész, ja és kakásan azért nem tárolom, ha olyan lett, gyorsan kiöblítem és úgy teszem félre a mosásig

Ja, ezek patentosak, de be tudom állítani úgy, hogy szépen benn marad minden, nem folyik ki

Az AIO (all in one)tartalmazza a betétet, de nehezebben szárad..hát nemtom, én mindenképp külön betéteset használnék.

Szóval az alvababy.com -ról tudsz rendelni, forintban kb 1200-1300 forint per darab, aztán ha tetszik, majd rendelsz még, árban verhetetlen, és minőségben is ott van, szerintem

2013. szept. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én a hagyományos tetrát használom econobum és bambinomio külsőkkel, nekünk nagyon bejött, ez a legolcsóbb megoldás. egész éjszakát bír, imádjuk, apa sem cserélne eldobósra. nem írok neked regényeket most, ha érdekel valami írj nyugodtan privátban. annyit megjegyeznék, h. az első néhány hétben ,ha első baba, használj eldobhatót, amíg bele nem jössz a baba körüli dolgokba. no meg az első hónapban a 3300-al született lánykámra nagy volt minden mosós. 1 hósan volt 4500,nah akkor már tudtuk használni őket.
2013. szept. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
babminex bocsi, nem mio
2013. szept. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Mi 1 hetes korától használjuk, 11 hónapos most - szeretjük, nem cserélném le. Nem mondom, hogy olcsóbb mint az eldobós, nem is ezért választottuk (egészségügyi okból) - de nem is ezt kérdezted.

Mi neten rendeltünk 24 db-ot zsebeset, amibe mikroszálas és bambuszos betét is van. Kb.2 hónapos volt, amikor elkezdett kifolyni belőle a pisi (kakinál nem volt gond, sőt, az eldobósnál body-t kellett cserélni az anyatejes kakinál, a mosós pedig mivel gumis megfogja). Nem kell kakit vakarni, mert van kakifogó kendő (én sima popsitörlőt kimosom kb.10x használható, ez fog érintkezni a popsijával közvetlenül). Szóval a kipisilés után a férjem ötlete volt, hogy akkor használjuk a hagyományos tetrával. Neten néztünk ötleteket, a tetrába behajtogattuk a zsebes betétjét (kb.5 mp) erre a kakifogót és a színes zsebes volt a külső. Teljesen jól működik. A 9 hónap alatt kb.2-3x ázott át a pisi miatt. Kb.3 órát bírja a pisit, kaki abszolut nem folyik ki.

Lehet, emiatt hogy érzi a nedvességet, de én már 9 hónaposan ráültettem a bilire, azóta jelez, szépen pisil és kakil a bilibe (2 hónapja), kb.75-80%-os "hibaaránnyal". Ha a mosásról, tárolásról is tudni szeretnél írj pivit, mert így is már sokat írtam - heti 2x20 perc munka van vele.

2013. szept. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat mindenkinek, a linkért meg külön köszönet, tényleg nagyon jó áron vannak a pelenkák. Azt hiszem, az első hónapban még nem próbálkozom, lesz így is elég tennivaló, de később mindenképp kipróbálom, aztán majd meglátjuk:)
2013. szept. 6. 16:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is az a tapasztalatom, hogy az AIO csak egy-másfél éves koráig bírta a pisit, később külső-belsőre át kellett állni. Az AIO ugyanis combnál ki tudja vezetni a pisit, de tény, hogy ezt a legkényelmesebb használni. Ezért én azt javaslom, hogy ebből is és a külső-belsőből is érdemes beszerezni darabokat. Nehéz dolog a márka kérdése, mert az igazán jók drágábbak (bár azok közt is akad egy-két bosszantóan silány), az olcsóbbak közt is akad jó, de mindenkinek más jön be és nagyobb eséllyel nem jön be az olcsó ami elveheti az anyuka kedvét az egésztől (lásd az 1. példát). Nem merek ezért márkákat írni, de a belső (nadrágpelus) és külső pelus megoldásra beszélnélek főleg rá, AIO-ból pedig az olyan fajtára ami betétekkel tölthető, mert gyorsabban szárad. Annál gyorsabban szárad egy pelus, minél inkább szét lehet rétegekre szedni, tehát a leggyorsabban száradó a tetra pelus. Az én számomra legjobban bevált megoldás az volt, hogy tetra pelust hajtogattam össze, azt rajtam egy zsebes belső pelusba és erre jött a peluskülső. Ennek viszont az a hátránya, hogy meg kell tölteni a pelusokat, tehát kell egy kicsit foglalkozni vele. De mivel nekem a száradás volt a legelső szempont, ezért vált ez be hosszú távon. Ami szinte úgy működik mint az eldobhatós az az AIO (nem a zsebes AIO), de általában fél éves kor felett már ahhoz is kell plusz betét, mert úgy fogja bírni a pisit (belevarrva azért nincs annyi réteg, mert egy hét alatt se száradna meg, de sajnos még így is rettentő lassan szárad, azokról én lebeszélnélek)
2013. szept. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!