Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos volt a babátok...

Hány hónapos volt a babátok és hogyan "vette rá", hogy átaludja az éjszakát? Vagy kialakult magától - mikor?

Figyelt kérdés

A fiam jelenleg 8,5 hónapos és este is kelünk enni (szopi). Ha úgy jön ki, hogy éjfél körül eszik, akkor a következő evése fél 5 körülire tehető.

Nagyszülőkkel együtt élünk és anyum mindig azt hajtogatja, hogy hamarosan külön szobába kéne aludnunk és este hagyni hagy üvöltsön, nem etetni. Mert mit fogok csinálni mikor már nem fogja elfogadni a cicit? stb. stb.

Na már most én elég kegyetlen módszernek érzem ezt és nem szeretném ezt csinálni a kisfiammal. Nem beszélve arról, hogy lehet még becsukott ajtóval se tudnék tőle külön szobában se aludni, mert ha rázendít, akkor aztán az egész utcában hallani kb., hogy ő sír, üvölt.

Amúgy este is szopizik rendesen (mint napközben) és utána szépen elalszik. Játszócumija van, de ilyenkor se a cumi, se a ringatás nem nyugtatja meg, csak az evés. Pontosan bár nem tudom, de olyan 9 kg körül lehet már. (Egy hónapja ugyanis már közelebb voltunk a 9 kg-hoz, mint a 8-hoz.) Ja, még annyit, hogy nem nyöszörgéssel kezdi, hanem rögtön rendes sírásra fakad, ami ha nem kap cicit csak erősödik.

Itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

találtam egy ilyen választ: 14 hónapos kora óta alussza át az esetek többségében. Nem változtattam semmit, mindig kapott éjjel cicit ha felébredt, de egy idő után nem ébredt fel. MÉg mindig szopizik 17 hós de átalussza az éjszakát már. -> Na ezt kéne anyumnak látni. :)


2013. szept. 6. 19:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam 8 hetes kora óta alussza át az éjszakát, de ő tápszeres és előtte is csak egyszer kelt fel enni. Nem csináltam semmit, magától csinálta. Most 15 hónapos, szerencsére azóta is este 8-tól reggel 8-ig alszik. Azt olvastam, hogy az idegrendszerüknek kell megérnie arra, hogy ne keljenek éjjel fel. Nappal eszik egyébként eleget?
2013. szept. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom alkalmanként mennyit eszik (se nappal, se este), de mindig jóllakottan van letéve, mert utána 4 órát nyugiban elvan, evés nélkül. Annyi, hogy a megszokott időben a gyümölcsét kéri.
2013. szept. 6. 20:06
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
Az én lányom 2 éves és még mindig nem alussza át az éjszakát. 2-3x kel, nem éhes.
2013. szept. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Teljesen normális h egy baba aki még cicizik fel kell enni éjszaka. És nem is sűrűn kel neked. Simán hagyjad nincs ezzel semmi gond. Rokonnak 2 éves volt a kisfia éjjel még mindig kellett neki a cici. Aztán mikor elválasztotta semmiből semmibe átaludta végig az éjszakát. Majd idővel beáll. Ha cicizik és alszik szépen tovább akkor hagyd neki. Ne csinálj semmi drasztikusat mint amit tanácsoltak is neked.

Igaz nekem tápszeres 3 hónapos kora óta a lányom de előtte csakis kizárólag szoptattam. Volt h 3-4 óránként éjjel de volt h óránként igényelte. Ez ennek volt az ideje. Mihelyst tápszerre kellett váltanunk 2 hét után átaludta az egész éjszakát. Ez mai napig így van. (7 hónapos)

A tápszer jobban eltelíti a kicsiket mint az anyatej ezért van az h hamarabb átalussza az éjszakát a tápszeres baba. Nyugi ne aggódj emiatt. Ha téged se zavar h éjjel cicizik akkor meg minek is változtatnál rajta? Az h vki anno másképp csinálta az az ő dolga ő meg a te gyereked. :)

2013. szept. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Gondolom, azért már nem csak gyümölcsöt eszik, ugye? Főzelékek, husi? Csak azért kérdezem, mert azt mondják, hogy ha nappal jóllakik egy baba, akkor alszik jól éjjel. Persze nyilván vannak kivételek, de ekkora baba már nagyon sok mindent ehet és lehet, hogy nem jól értelmezem, de nekem úgy tűnik az írásodból, hogy leginkább még csak szopik. Lehet, hogy itt a gond. Mindenesetre sírni ne hagyd.
2013. szept. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kisfiam 9 honapos es minimum 2x de inkabb 3x kel. Szopi es alszik tovabb. Nappal sokat eszik, szinte mar mindent. Tuti nem ehes... En is nagyon varom, hogy ataludja az ejszakat. mar nem sokszor szoptatok nappal. Azt mondjak ha nem szoptatok pikk pakk at fogja aludni. De hogy hogy megy ez a gyakorlatban nem ertem! Nappal nincs szopi de ejjel kel akkor mit csinaljak vele? Nekem is uvolt azonnal, nincs atmenet..


na mindegy bocsanat nem segitettem, mindenesetre ez normalis sok baba / gyerek 2 eves korara alussza at az ejszakat! Addigra ez az idegrendszeri erettseg egy foka azt olvastam...

2013. szept. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Kisfiam 20 hós koráig kelt éjjel 1-2x szopizni. Egyik napról a másikra hagyta abba. Onnantól vízért ébredt, de nem mindég.
2013. szept. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%
Anyatejes babák gyakrabban ébrednek éjjel, nem kizárólag az éhség, hanem a cici és anya csekkolás miatt :) 14 hónapos a fiam, jó esetben 2x, rosszabb esetben 5-6x kel. Napközben eszik, szopis tanácsadó szerint a napközbeni evésnek ehhez vajmi kevés köze van. :) Kitartás, ha majd nem cicizik, kevesebbszer ébred, mert akkor sem biztos, hogy átalussza az éjszakát. A mutternak pedig mutasd meg Dr. Ranschburg Jenő előadását a témáról :)
2013. szept. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én mindkét gyerekemtől 1 éves kora táján vettem el az éjjeli cicit, onnantól több-kevésbé alszanak. Volt egy kis sírás persze, de nem csaptam rájuk az ajtót, hogy akkor üvöltsenek. A nagy két héten belül leválasztotta magát nappalra is, a kicsi 17 hónapos, és még buzgón szopik napi kétszer.

Biztosan van, akinél magától kialakul, másoknak meg nincs türelme ezt kivárni, inkább tszenek az ügy érdekében. Barátnőm kislánya 2 évesen hagyta el magától az éjjeli cicit, szerintem nem olyan nagy bűn, ha valaki nem szeretne eddig várni.

2013. szept. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
21%
Hazugság,hogy a tápszer jobban telít ! Lányomnak hoztam az anyatejet és ha azt kapta vacsira ,mert annyi volt,akkor is aludt reggelig...Egyébként babafüggő,mmert lányom 3hetesen 1x kelt,7 hetesen már átaludta.Volt alkalom persze azért,hogy felkelt,de nem sűrűn.Barátnőm lánya is szopizik,mégis átalussza az éjjelt,vagy legalábbis 5nél elöbb nem kel enni.
2013. szept. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!