Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kórházból komolyan csak...

A kórházból komolyan csak akkor engedik haza a babát ha van babahordozó? De minek vegyen az akinek nincs kocsija?

Figyelt kérdés
2013. szept. 7. 12:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
76%

Ezt nekem is mondták mikor terhes voltam h csak abba fogják kiadni. Nem mintha probléma lett volna mert kocsival jöttünk haza és persze hordozóban volt a lányom. De azért az nem semmi h tényleg akinek nincs autója ugye és pl közel lakik babakocsival simán hazatolhatja ha úgy gondolja ki se adják? Na ez az ami nem így működik. Mondom nálunk is ez ment h csak abba lehet elvinni. Volt egy roma csaj szegényke végtelenül butácska volt de nem az a ki vagyok mi vagyok típus és nagyon aranyos is volt. Csak butácska mint említettem is. Értük a tesója jött zsigával. Kérdeztük is tőle h mibe teszi a kicsit. Hát h az ölébe. Simán kiadták nem szóltak érte egy szót sem. Szóval nem kell emiatt aggódni. Olyan nincs h nem adják ki.

Természetesen ha autóval szándékoztok hazamenni és nem saját az autó akkor csak kérj kölcsön vkitől egy hordozót arra a kis időcskére. Jobb a biztonság. Nekem se tetszik h az újszülött babát abba kell törni de még mindig jobb mintha a kezedbe lenne mikor baj történik.

2013. szept. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
96%

Jó pár adok-veszek oldalon lehet kapni 1-2 ezerért is hordozót.Nem a legmárkásabb,legszinesebb..stb , de a célnak,tehát hogy a baba biztonságban legyen megfelel..ezen ne spórolj

Többek közt én is árulom a Nania hordozóm 4ezerért...szóval nemkell 10-15 ezret kiadni

2013. szept. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
81%

A tobbiekkel egyetértek, ha kocsival mentek, mindenképpen kell hordozó (akár kölcsön is). Mondjuk ilyet én nem hallottam még sehol, hogy csak úgy engedik haza a babát, ha van babahordozó, pedig két gyereket két kórházban szültem, egyet vidéken, egyet Pesten, és a kutya nem foglalkozott vele, hogy hogy megyünk haza...

Azon viszont nagyon meghökkentem, hogy taxiba nem kell hordozó. Ez teljesen komoly?? Egyszerűen nem tudom elhinni. Ugyanolyan személyautó, mint bármelyik másik, és szerintem a taxisokra ugyanúgy vonatkozik a KRESZ, mint bármely más autósra (még ha ők időnként nem így tekintenek is saját magukra...).

2013. szept. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi nagy hasznát vettük a hordozónak,mert nálunk sok olyan bolt van,ahova nem tudom felvinni a babakocsit,gyereket pedig soha nem hagyok kint!

Ilyenkor csak egyszerűen kipattintottam a babakocsiból a hordozót és úgy vittem fel a lépcsőn,úgy mentünk be a boltba,de pl a Pennybe úgy jártunk,hogy a bevásárló kocsira keresztbe tettem rá,így kényelmesen vásárolhattam,nem fáradt el a kezem, és nem utolsó sorban biztonságban volt a gyerkőc,a bevásárló kocsiról nem csúszik le a hordozó. :-)

2013. szept. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
76%

"Taxiban nem kötelező se a gyerekülés, se babahordozó"


Nem is azért kell használni mert törvényt van rá, hanem mert a gyerek érdeke, hogy egy esetleges koccanáskor ne repüljön ki az autóból az ablakon át.

2013. szept. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Szia tőlünk
2013. szept. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia tőlünk senki se kérdezte hogy megyünk haza azt csinàlsz a gyerekeddel amit akarsz de mivel kocsival hoztuk ezért nekünk volt
2013. szept. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt, hogy csak a babaszületés után vesszük meg a multis babakocsit, mert elég húzós volt az ára, és kompletten volt hozzá hordozó és sport is, ezért turiban 3000Ft-ért vettem használtat, aztán megvettük a kocsis szettet.Nagy csalódás volt a babahordozója, mert kb.4 hóig tudta használni, mert túl nagy baba volt és széltében is és hoszban sem fért tovább, s áttettem a kopott nem hiperszuper turisba és még most is azt nyúzza pedig 1 éves lesz nemsokára és 11,5 kg és 79cm.Én amúgy is vettem volna, mert nagyon hasznos, ha kimegyek a kertbe, vagy etetem a kutyust, cicát, locsolok beleteszem, addig üldögél benne és nézeelődik.Régen míg kisebb volt ringattam is elalvás előtt, s úgy aludt be, aztán vettem ki.Mindenki másként csinálja, én vennék most is, mert nagyon jó.
2013. szept. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Akár gyalog is hazamehet, ha a szomszéd utcában lakik....
2013. szept. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A kedves kötekedő "jobbantudóknak":


[link]


"A gyermeket nem kell gyermekbiztonsági rendszerben rögzíteni:

(...)

c) ha taxi üzemmódban használt taxi gépkocsi és a személygépkocsis személyszállítást végző gépkocsi hátsó ülésén utazik"


Valóban a biztonság szempontjából kell nézni a babahordozó fontosságát, de attól még ez egyáltalán nem hülyeség, hogy így van kitalálva. Mert bizony előfordulhat az ember élete során, hogy elindul babakocsival, de könnyebben, gyorsabban hazajut (vagy másképpen nem is jut haza), hív egy taxit... És akkor ha épp egy 18 kg alatti gyerekkel van, de sport babakocsival, akkor honnan sz.rjon hirtelen egy hordozót?

Bocs az offért.


Egyébként pedig tényleg nem árt ha van, akkor is, ha nincs kocsid. Otthon is jó szolgálatot tehet, mi rengeteget használtuk altatáshoz (hintaszék-talp).

2013. szept. 8. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!