Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis korkülönbséggel szült...

Kis korkülönbséggel szült anyukák segítségét kérném (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok! A napokban kiderült, hogy kisbabát hordok a szívem alatt, ami természetesen nagy öröm, hiszen tervezett baba. Mégis félek, hogy a most 16 hós kisfiammal hogy szoktatom őket össze. Akkorra, mire megszületik a tesó, kb. 22-23 hónapos lesz.

A helyzet a következő, 1 szobában vagyunk most 3-an (párom, kisfiam és én) Ha jön a tesó akkor 4-en leszünk, ami nem gond, nagy a szoba, csak a kisfiam elejétől fogva csendben tud csak aludni. Mi lesz, ha éjjel a pici 2-3 óránként felsír, akkor hogy vígasztalok 2 babát egyszerre?

Vagy ez majd, alakul? Csiszolódik?

A másik probléma, hogy ölben alszik csak el, aztán tudom csak letenni az ágyra aludni. Mellettem alszik jelenleg. Apukája egy másik ágyon sajnos, mert 3an nagyon kényelmetlenül tudtunk aludni, jobbnak láttuk ezt a megoldást, de ez más téma.

Szerintetek mit tegyek, mikor kezdjem el szépen lassan leszoktatni az ölben elalvásról, és főleg: hogyan?

Ugye itt már apuci segítségére lesz szükség éjjel mindenképp?

Köszönöm, aki segít!



2013. szept. 11. 13:14
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Igen, itt ugye mindenki szar anya, mert együtt alszik a gyerekével, csak te vagy a hiperszuper, mert a tiéd külön alszik. Képzeld, tudom, h értelmes a gyermekem, de meg ne magyarázd már, h egy másfél éves ezt megérti!! Hogy neki most ki kell költözni az ágyból, mert az nem egészséges, hagyjuk már!

Nagyon ügyesek vagytok, tényleg le a kalappal, h a tiéd külön alszik, de azt le merem fogadni, hogy kettőnk között a kisfiammal 100x erősebb a kötelék, mint köztetek, és ezt nem az együtt alvás miatt írom! Minden elismerésem, de sok szülő van, akik azért, hogy valamicskét aludhassanak, mikor kicsi a baba, és sokat kel, v hasfájós, akkor inkább maga mellé veszi, és kész! Aztán ugye megszokja! Ami nekem nem volt baj sosem! Örülj neki, h ilyen ügyes gyermeked van.. -.-'

2013. szept. 12. 19:59
 12/18 anonim válasza:
50%
Észrevettétek, hogy a kérdésre senki sem válaszolt? :) Pedig engem is érdekelne néhány konkrét tanács. :)
2013. szept. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
:)
2013. szept. 13. 15:12
 14/18 anonim ***** válasza:
1 vagyok. 2éves lesz es kb2 hónapja működik így. De előtte azért próbálkoztunk vele egy ideje. EEleinte nagyon hosszú volt egy altatas.mindig felkelt, stb.de aztán megszokta.akkoriban el sem tudtam kepzelni, hogy mások hogy csinálják
2013. szept. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Biztosan nem erősebb a kötelék,de nem érdekel aludj vele akár 20éves koráig is..leírtam a véleményem,egy szóval nem mondtam,hogy hiper-szuper vagyok,de te meg meggondolatlan az biztos
2013. szept. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Egy cseppet túlzásokba esel, 20 éves koráig, te miről beszélsz? -.-'
2013. szept. 14. 13:04
 17/18 anonim ***** válasza:

Ebben a kérdésben sosem lesz kompromisszum. az egyik tábor szerint az a szar anya, aki együtt alszik a gyerekkel, a másik szerint meg az, aki külön.

de annak,aki külön szeretné altatni, csak még nem megy a dolog: én még nem hallottam olyan 18 évesről, aki a szüleivel aludt volna:)

2013. szept. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A kismamaglogban korábban találtam egy videót, hogy egy édesanya hogyan oldotta meg két gyerkőccel az együttalvást. Bár arra nem emlékszem, hogy milyen korkülönbség volt a csöppségek között, de nekik ez a módszer jött be:

[link]

2013. szept. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!