Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónaposra, jó tanács? El...

8 hónaposra, jó tanács? El vagyok keseredve

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy 8 hónapos a kisfiam,és még nem tud ülni,nem mászik csak kúszik,nem húzza fel magát!Ha mi ültetjük úgy ül,de ő magától nem.Szerintem le van maradva,sőt biztos!El vagyok keseredve a férjem mondja,hogy ne izguljak a fiúk lassabbak!De engem akkor is zavar!Szokott olyat csinálni,hogy négykézláb van és himbálozik,de nem megy,hanem visszarakja magát hasra,mert szerintem ő azt hiszi,hogy így gyorsabb!Tudnék valahogy 'segíteni' neki,hogy jobban fejlődjőn?
2013. szept. 12. 21:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nincs lemaradva. Kúszni 9 hónapos korig kell, mászni 11 hónapos korig. Sok baba csak mászásból ül ki. Én nem erőltetnék nála semmit és pláne nem ültetném.

(A mi lányunk 10 hónaposan kezdett mászni és utána ült fel. Semmi baja, már jár.)

2013. szept. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Kb. 9 hónaposan ül normálisan egy baba. Ne ültesd fel, nem tesz neki jót. Hagy a saját ütemében fejlődni! Semmit se szabad erőltetni.
2013. szept. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Elvinném hogy lássa konduktor, esetleg a dokiddal ezt megbeszélhetnéd? Ő neki és a védőnőnek nem szúrt szemet ez?
2013. szept. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!A védőnő azt mondta,hogy egyáltalán nincs lemaradva!
2013. szept. 12. 21:31
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia! Ne izgulj! :) Nekem a kislányom ilyen. Most lesz egy éves és még alig-alig lépeget kapaszkodva. Kb. pont azokat csinálta abban a korban, mint a kisfiad.

Mikor voltunk másfél hónapja a védőnőnél (kb. egy-két héttel előtte kezdett el mászni, még nem biztosan), akkor nézett rám kerek szemmel, hogy miért aggódok, nincs lemaradva a gyerek... Egy éves koráig elég, ha feláll, másfél évesig, meg jó, ha elindul.

Viszont, ahogy látom, előnye is van, hogy ilyen kis lustaság: nem dől, borul össze-vissza.

Szóval, nyugiiiii!!! :)

Ja! Én bevetettem azt a mászó hengert, meg a mássz utánam Micimackót... A hengerről levetette magát, a macitól meg először félt, utána cibálta, végül nem érdekelte. Ami bevált, hogy ösztönözzem a mászásra, az a tv-kapcsoló volt.

Tényleg ne izgulj, minden rendben lesz!!! :)

2013. szept. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A lányom 8 hónaposan még kúszni sem tudott. 9 hónap és 1 hetesen kezdett úgy-ahogy kúszni. Én is nagyon el voltam keseredve, mert mindenhol azt láttam, hogy az ilyen korú babák már állnak, mennek. Most lesz 11 hónapos, egy hete felül magától, négykézlábra áll, ma már mászott is egy picit. Tényleg csak az tudom mondani, hogy felesleges siettetned, előbb-utóbb úgyis megtanulja, még senki nem maradt a földön. :)
2013. szept. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia! Ügyes és lassú ritmusú baba, no para. A kúszás is fontos, a gurulás is, a mászás is - legyen helye,ahol kísérletezhet, tornázhat, ne erőltess semmit, a többit bízd rá!

"négykézláb van és himbálozik" - ez az úgynevezett "kutyázás" is nagyon fontos! a járás ritmusát tanulja ilyenkor a kicsi. Az fontos, hogy a mozgásformákat végig csinálja (magától), nem jó, ha kimarad valami.

2013. szept. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Jaj,nagyon kedvesek vagytok!Nagyon örülök ezeknek a szavaknak!Csak én is úgy látom,hogy más gyerkőc már 6 hónaposan ül meg felhúzza magát!Az én kicsikém meg szerintem lustácska! :) Ha játékkal próbálom,amikor 'himbálozik' gyorsan hasra vágja magát és sity-suty ott is van!Lehet,hogy túl izgulom kicsit!Mégegyszer köszönöm a kedves szavakat.
2013. szept. 12. 21:58
 9/14 anonim ***** válasza:
Az én lányom 9 hónapossan kezdett el mászni és 14 hónapossan menni egyedül. Nincs lemaradva ne aggódj :)
2013. szept. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%

A fiam vagy 3-4 hónapig kutyázott kúszás mellett. Csak azután mászott, hogy felállt-azért mászott, hogy fel tudjon kapaszkodni valahol állásba. :)

Az sem jó, ha túl gyorsan fejlődik egy baba.

2013. szept. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!