Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki vigyázz saját magára és a...

Aki vigyázz saját magára és a babára is terhesség alatt, meg persze előtte is, annak miért születhet beteg babája?

Figyelt kérdés
A családban sincs semmi rendellenes. Egyik ismerősömnek(tényleg példaértékű életet él) izomgyengeséggel született a babája. Iszonyat. Mit lehet ez ellen (és a hasonló gyógyíthatatlan betegségek ellen) tenni?
2009. nov. 3. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi, a sors (más istennek nevezi) nem válogat. sokat számít hogy hogyan élsz, de nem minden esetben.


pl a barátnöm 2x elvetélt és a harmadik terhesége pedig egyszerün kihordta, pedig 8 hónaposan 3 m-t zuhant a lépcsön és semmi bajuk nem lett. a sors kiszámíthatatlan.

2009. nov. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Van eg ybaáti pár, akik soha semilyen szenvedélybetegséggel nem kerültek kapcsolatba, okosak, jó módúak, gondosan ügyeltek mindenre a terhesség alatt. Csak hát, az nem elfelejtendő,hogy nem vagyunk orvosok. Viszont más orvosok kezébe adjuk magunk és gyermekünk sorsát/egészségét. Nekik a genetikai UH-n kellett volna először észrevenni,hoyg a baba szivével nincsen rendben valami,és azt azt követ vizsgálatokon sem derült ki.

A kisfiú egy kamráva és egy pitvarral született, már pár hetesen műtötték, aztán pár hónaposan megint és nem az volt az utolsó. Nem lehet tudni, mennyire élhet teljes ééletet, és ha jól emlékszem az ugyanilyen rendellenességel élő legidősebb ember 30

2009. nov. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%

Semmit. Ismerek olyat, aki végignarkózott több évet, majd letette és egészséges gyerekeket szült. Olyat, aki bagózott, ivott és tökéletes egészséges a picije.

És sajnos olyat is, aki mintaéletet élt, mégis elvesztette a babáját 26 hetesen, mert egyszerűen nem lett a babának veséje és meg kellett, hogy szülje.

Kinek mit osztanak odafent... nem mindenben lehet megtalálni a logikát.

2009. nov. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

22:05-ös vagyok bocs az előbb véletlen az enterre nyomtam

...szóval 30 éves. És hát így élnek ők, boldogan de kétségek között, műtétekre várva.

Az tény,hogy az orvos hibázott abban,hoyg nem vette észre a bajt.

De maga a baj mitől alakult ki ha látszólag semmi ok nem volt rá??-..azt senki sem tudja megmondani.

2009. nov. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mert a genetika közbeszól...és sok ilyen típusú probléma sokad ágon öröklődik.Lehet,h már senki nem emlékszik a családban arra,h vmelyik felmenőnek volt vmilyen betegsége.Ráadásul ez a párodon is múlik,illetve az ő felmenőin.Szval összetett ez a dolog,de nagyon.
2009. nov. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez nem a sors aki ki akar velünk cs.szni és az alkoholistának ad gyönyörű gyermeket. Ez a genetika, környezeti behatások. Stb....
2009. nov. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez az izomgyengeseg a ffi es a noi kromoszomak osszeferhetetlensegebol kialakulo betegseg, nem? Mert a csaladunkban van egy ilyen izommal kapcsolatos betegsegben szenvedo, gyogyithatatlan beteg. Ott ez a genetikai gond volt, a kromoszomak.
2009. nov. 4. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg genetika.

Más megközelítésből: múltkor olvastam egy fórumon, hogy ugyanilyen káros szenvedélyektől mentes nőnek beteg babája született, mindenki, aki olvasta a történetét, azt írta a kommentbe, hogy a sors (vagy Isten) azért éppen az ilyen embereknek ad beteg gyermeket, mert biztos abban, hogy ott jó helyen lesz és az anyuka képes lesz gondosan ellátni, sok-sok türelemmel. Így is lehet nézni.


Sajnálom az ismerősödet, remélem azért tudnak teljes, boldog életet élni!!

2009. nov. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy miért? Ezt a kérdést számtalanszor tettük fel magunknak, amikor 2 éve elveszítettük első kisfiúnkat két és fél napos korában.

Minden vizsgálaton mindent rendben találtak, teljesen problémamentes volt a terhességem is. Sajnos, tapasztalatból mondom, az orvosok sem látnak még mindent odabent.

Egy napon belül lettünk a világ legboldogabb és legboldogtalanabb emberei. Egész nap velem volt a kicsi fiam, az általános gyerekorvosi vizsgálat szerint minden rendben volt. Este a fürdetésnél vették észre, hogy összeomlott a keringése, én már a szállító inkubátorban simogathattam csak meg. Utoljára...


Jövő héten lesz 1 éves a második fiúnk, aki nagyon boldoggá tesz minket! Teljesen egészséges, örökmozgó, kiegyensúlyozott, mosolygós baba és még mindig szopizik!


A második terhességemnél viszont már igénybe vettem néhány plussz vizsgálatot, nem kevés pénzért. Ez sem garancia semmire, de úgy éreztem, ha van ezekre lehetőség, akkor kihasználom.

2009. nov. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sajnos nem lehet semmit tenni ez ellen.

Őszintén sajnálom azokat, akik elveszítették a babájukat vagy egészséges babára "számítottak" a vizsgálatok alapján és mégse...

Én hiszek a sorsban, de úgy gondolom, ezeket a dolgokat nem a sors irányítja. Magyarázatot én sem tudok, de tény: az élet néha nagyon kegyetlen és igazságtalan.

2009. nov. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!