Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor múlik már el a hasfájása...

Mikor múlik már el a hasfájása? Már teljesen ki vagyok készülve!

Figyelt kérdés
Nagyon odafigyelek arra, hogy mit eszem és mi az, amitől felpuffad a hasa. Most 3 hónapos. Kipróbáltunk már sok mindent. Először csak édeskömény teát adtam neki, de semmit sem ért. Aztán javasolta a dokinéni a colief cseppet, de attól meg szegénykém habosat kakált és nagyon gyakran. Azóta espumisant használunk, de az meg kb semmit nem ér, fél óra után megint jön a sírás. Közben adom neki az édeskömény teát is, és várom a csodát. Ehhez most két hete társul a fogzás, amitől még rosszabb lett minden. Igaz, hogy naponta többször is van széklete, de ha pukiznia kell, még mindig ordít. És akkorákat durrogtat, mint egy felnőtt. Eddig legalább éjszaka aludt, nappal csak az állandó ordítás ment, de pár napja már újra ébred egyszer-kétszer éjszaka és kb két óra kell, hogy nagy nehezen visszaaludjon. Arra rájöttem, hogy tejtermékeket nem igazán ehetek, kerülöm is őket, de most nem tudom mi fújja fel megint ennyire. A dokinőnek hiába mondom, csak a laktózmentes tejtermékeket és a coliefet szajkózza. Én meg itt vagyok az üvöltő 3 hónapos fiammal és nem tudok vele mit csinálni. Nem merek megint kísérletezgetni újabb gyógyszerekkel, így is bűntudatom van már, hogy állandóan gyógyszerekkel tömöm a hasfájás és a fogzás miatt is, még ha gyógynövényes dolgok is. Nem bírom már!

2013. szept. 13. 10:39
 1/10 anonim ***** válasza:
van még rengeteg lehetőség pl meggymagpárna, szélcső használata. ezek nem szerek nem kell beadnod neki. A szélcső angyon sok babaánál megoldja a problémát. Hogy mikro mulik el az változó sajnos van akinek akár 9-10 hónapig is eltart. egyik ismerösömnek is igy volt mindkét hgyerekkel, na nem is terveznek emiatt többet. Szerencsére már túl vannak rajta, nekik semmi nem segitett, 9-10 hónapig ment a nyüglődés.
2013. szept. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
tegyel a hasara felmelegitett rongyocskat
2013. szept. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nálunk ami még enyhíti a hasfájást az a rezgős pihenőszék, melegített meggymag párna. meg tornáztatni szoktam, leszoktam venni pelusát és a lábait a pocakjához emelem így mindig tud magán könnyíteni is.
2013. szept. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tornáztatni és is szoktam és beszereztem már meggymagpárnát is. Kicsit ezek is enyhítik a hasfájását, de egy óra alvás után felébred a hasa miatt és akkor jön két óra nyűglődés, sírás, ordítás. Ilyenkor nem éhes, cici nem nyugtatja meg, aztán ha szerencsém van elalszik még egy fél órára-órára. Ha meg nincs szerencsém, akkor fél óránként kínálom cicivel, mert már komolyan mondom azt sem tudom, hogy mikor miért ordít.
2013. szept. 13. 11:26
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj neki édeskömény teát,mert csak jobban felfújja. Az én kisfiamnak a laktózmentes tejtől is fájt a pocija.Amúgy én szőlőmagpárnát vettem,az jobb volt.
2013. szept. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg szoptatás közben többször büfiztetni, talán túl mohó az elején, és attól puffad fel.
2013. szept. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Figyeld mennit eszk, mert lehet (s mivel sűrűn rakod cicire, hogy megnyudojon elő is fordulhat) , hogy túleszi magát. Attól is fájhat a hasa. Próbáld meg, hogy amikor már nem szopik olyan intenzitással, akkor leveszed a melledről. Nálunk ez vált be. :)
2013. szept. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Erus76 ***** válasza:
Normaflore-t adtunk az 5 hetes babánknak, 2 hétig este 10-től hajnalig ordított, 3-4 nap alatt rendbe tette a pockát, azóta átalussza az éjszakákat. Kakival nem volt gond, inkább a pukikkal anno. Mi is próbáltunk előtte Espumisan-t, Biogaia-t, édesköményteát, Infacol-t, semmi nem használt...
2013. szept. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És a doktornő javaslatával próbálkoztál már? Mert nálunk tényleg megoldotta a problémát. És az édeskömény teát én sem javaslom.
2013. szept. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Orsi2013 válasza:
Mi is nagyon hasfájósak voltunk a fiam 2 hetes korától, próbáltunk mindent. Kevesebbet szoptattam, megszakításokkal, próbáltuk az összes "gyógyszert" :colief, espumisan, infacol, grip water, semmi sem használt... :( Volt egy éjszaka mikor este 6-tól hajnali 4-ig folyamtosan sírt...képzelhetitek...be is vittük a Heim Pál Gyermekkórházba. Persze ott se tudtak semmi hasznos tanáccsal ellátni. Végül egy ismerősünk ajánlott egy szülésznőt. A fészbúkon meg lehet találni Örömteli Babázás néven, ahol a honlap, elérhetőség látható. Miután megtanultuk a babamasszázst, kb kétszer annyit aludt a fiam és tudott végre, pukizni/kakilni, most már nagyon megkönnyebbült az életünk, nyoma sincs a hasfájásnak! Csak ajánlani tudom mindenkinek! Bárcsak hamarabb tudtam volna, hogy gyógyszerek nélkül is ennyi segítséget kaphatok!
2013. szept. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!