Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szerezzem vissza 1...

Hogyan szerezzem vissza 1 éves kisfiam ragaszkodását, és szeretetét?

Figyelt kérdés

El ítélhettek taposhattok csak segítsetek.

Gyermekemnek van egy kis idegrendszeri problémája,nehéz szülés miatt.Doki azt mondta nem komoly kinövi,csak lehetnek rosszul létei.Mivel,hogy azt mondták,hogy nem komoly így nem tulajdonítottam neki nagy gondot.Teljesen normálisan fejlődik.Nagyon okos nagyon értelmes kisgyerek.A korához képest túlságosan is.Szinte mindig én vagyok vele,és apukát mégis jobban szereti.Mindig sokat foglalkozom vele,türelmes vagyok,de vannak nehéz pillanatok,olyankor kicsit megemelem a hangom de nem bántom.Soha ilyen eszembe sem jutna.Tegnap hoztam föl átöltöztetni,és ő észre vett valamit a tükör asztalon amit kért,de mivel siettem az öltöztetésével nem adtam oda.Ő meg mint mindig hisztizni kezdett azért is mert öltözött,és azért is mert nem kapta meg amit akart.Máskor is csinált így de nem ennyire hagytam sírni,és ő annyira bele lovalta magát,hogy jött a rosszul lét.Kapkodta a levegőt,és...lesem tudom írni,de szörnyű érzésem volt még mindig a hatása alatt vagyok.Segítségért mentem,a párom után tőle is kaptam mintha én lettem volna a hibás.(lehet hogy igaza is van,de én nem gondoltam,hogy ez lesz belőle)Ma meg akár mit csinálok a gyerekkel csak sír ha velem van,és látom,hogy nem akar velem lenni.Anyósom is ront a helyzeten mert elvitte tőlem,hogy tudjam a dolgomat csinálni.Egész nap alig látom,csak ha pelust kell cserélni,de akkor is ketten állnak mellettem,ami kell is mert nagyon sír ha öltöztetem,ithon mindenki nagyon engedékeny vele csak én vagyok kicsit szigorúbb,és látom is rajta,hogy ezért nem igazán szeret.Az a bizonyos szeparációs szorongás sem mutatkozott még eddig,és félek hogy nem tekint elsődleges pontnak.Kérlek benneteket segítsetek,hogy újra szeressen.


2013. szept. 13. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem szeret téged, sőt biztos, hogy szeret, csak ugye te látod úgy, hogy nem, mivel a negatív dolgokat (pl. peluscsere, öltöztetés) te végzed, ezalatt ő sír, így azt érzed, hogy nem szeret veled lenni. Az igazság pedig az, hogy te vagy neki a biztos pont, mamát, apát ritkábban látja, ők izgalmas élményt nyújtanak már a jelenlétükkel is emiatt.

Nyugodj meg, nincs gond, csak még picike, te vagy az oldalbordája, neki ez természetes!

14 hós kislány Anyukája

2013. szept. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm aranyos vagy de tényleg úgy érzem,hogy elrontottam valamit.Ha velem van folyton hisztizik,sír.Bevallom néha nagyon fogytán van a türelmem,és lehet,hogy ő ezt érzi is,és azért nem szeret velem lenni.
2013. szept. 13. 15:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

nem itéllek el.tudod a gyerekek mindig azt "bűntetik,bántják"aki a legjobban szereti őket-mert az úgyis megbocsát..teljesen normális-mivel te vagy vele a legtöbbet-és ez a játszma nálad jön ki.most született a babám-a nagyfiam állandóan harcol,meg viccesen bottal ütöget...-most szúrjam le érte?ne aggódj,azért mert nem kap meg mindent-és hisztizik-rászóltál.emberek vagyunk,-hibázunk.nem mindig megy a nagy levegő.és ő még kicsi hogy ezt meg is beszéljétek..pár nap és rendeződik-ne alázkodj meg-te vagy a felnőtt-ő meg csak egy pici gyerek.én szoktam mondani a majd 6éves fiamnak,h elnézést,h felemeltem a hangom-de ez még nálatok nem megy.biztos azért is sir,mert ideges vagy miatta.

holnapra túl lesz rajta-nem kell körülugrálni-érezze,h szereted,figyelsz rá-de vannak szituk,amikor az ember nem engedhet meg bármit

2013. szept. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Aranyos vagy,de ne aggódj:)

Ez a viselkedés teljesen normális a babáknál.A fiam is épp ilyen,még ha akarnám sem tudnám sokáig sirni hagyni,mert annyira belelovagolja magát,hogy hányásig képes lenne üvölteni.

Azért sir nálad,mert te vagy vele otthon.Ha a párod öltözteti vagy pelenkázza akkor mit csinál egyébként?

Annyit viszont tanácsolok,hogy beszéljétek meg mind a pároddal mind az anyósoddal mik a szabályok,miket engedtek meg és miket nem és mindenki tartsa magát ahhoz,mert igy több probléma lesz a gyermeked akaratával a későbbiekben:)

A következetesség nagyon fontos és hidd el megtanulja majd,h amit nem kaphat meg azt nem fogja....bár gyerek függő kinél mennyi időre tanulja ezt meg:)

2013. szept. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam 11 hónapos és ő is minden peluscserénél hisztizik, mert neki más dolga lenne:-)) Persze ha egészségügyi probléma áll fenn, akkor figyelni kell hogy ne lovalja bele magát ilyen nagy hisztikbe, nehéz lehet mert gondolom inkább odaadnál neki mindent csak ne történjen vele semmi gond.

Volt, hogy én már megkértem apát hogy ha itthon van néhány peluscserét vagy etetést vegyen át, mert én is úgy éreztem hogy a "mumus" dolgokat én csinálom -mondanom sem kell, nála is üvöltött, neki is kiverte a kanálból az ételt. Peluscserénél, öltöztetésnél, evésnél éneklek neki, közben adogatom a csörgőt, kis dobozkát, kiscipőt - éppen mi van kéznél, hogy lefoglaljam így már megbékül a helyzetével.

2013. szept. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ,és a segítséget,megértést.Ma egy kicsit jobban vagyok,de sajnos a helyzet változatlan.Ki próbáltam azt is,hogy apa öltöztette,de ő nála halgat.Kaptam is tőle,hogy mindig mutassak neki.Igen próbálná ki naponta többször öltöztetni egy héten át,vajon tudna neki új dolgokat mutatni?Azt meg,hogy mit engedjek meg neki,és mit nem most meg teljesen tanácstalan vagyok,mert félek,hogy megint rosszul lesz.Pedig a szigor rá férne.Remélem később majd könnyebb lesz.
2013. szept. 14. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!