Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megharap szoptatás közben...

Megharap szoptatás közben 6hónapos babám, abbahagyhatom?

Figyelt kérdés
Eszik már minden mást, délelőttit kiváltottam gyümölccsel, keksszel, már nem igényli annyira a szoptatást, kanállal szeret enni...sír, minden baja van szoptatás közben, akkor nyugszik meg ha tápszert kap, vagy ha gyümölcsöt, pépet vagy főzeléket. 4hónapos koráig. csak szoptattam, aztán kóstoltattam és lassan kiváltottam, ugyanígy 4hostol kapott kiegészítésként tápszert. Abbahagyhatom a szoptatást? Alig van már tejem és látom rajta hogy nem igényli...
2013. szept. 13. 21:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk gyerekorvos és a védőnő is röhög a hat hónapos korig kizárólag anyatej és mindenki szoptasson és fogjuk egymás kezét, aki nem szoptat azzal pokolra és vegyék el tőle a gyereket is elven.

Iszonyú ez a stressz amit csinálnak az anyukákkal.

Nem ezen múlik, hogy ki rossz anya vagy ki a jó anya.

Ha egy emberből egy szadista gyilkos lesz, nem azért lesz mert anyatejes volt vagy tápszeres.

Ha nyűg Neked a szoptatás, azt a baba is érzi, ergo neki sem jó.

Nagyon jó tápszerek vannak.

Érdekes, hogy a tápszeres gyerek is ugyanolyan gyerek, mint az anyetejes. Nincs ráírva cetlivel, hogy tápszeres.

És aki nem tud szoptatni? És aki nem akar? Mi a különbség?

Az ő gyereke, az ő életük, azt csinál, amit szeretne, amit jónak lát.

Mikor tanuljuk már meg, mi emberek, hogy nincs közünk más életéhez? Azt csinál, amit szeretne, és nem idegen emberek tisztje megítélni, hogy ezt helyesen teszi-e.

Én szoptatom a gyerekem, mert nekem így kényelmes és így jó, Ő meg ne szoptassa, ha neki úgy kényelmes és úgy jó.

Mindenki csinálja azt amit jónak lát, az ítélkezéshez meg senkinek semmi joga nincsen.

Szeretni kéne egymást és jó tanácsokat adni, nem belerúgni és megkövezni a másikba. Ilyenek vagyunk mi magyarok, szomorú egy ország ez. Lehet lepontozni, mert az megy.

Kedves kérdező 2. válaszoló voltam, tehát még egyszer leírom, azt csinálsz amit jónak látsz. A te gyereked, a te tejed, a te melled, te pénzedből veszed a tápszert, ergo a Te dolgot. Ha nyűg, nem szeretnéd, akkor ne tedd. Nem fog kopogtatni a gyámügy reggel, hogy anyuka mégis milyen anya maga? Ha tudnád hányan zokogtak a védőnőnél, emiatt amit az anyukák csinálnak egymással.

Ne foglalkozz senki véleményével, azt tedd ami Nektek jó.

2013. szept. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedved utolso!:) én is így gondolom, de nekem sem nyűg! A legkényelnesebb nekem is, neki is.
2013. szept. 13. 22:21
 13/21 anonim ***** válasza:
63%
szerintem is jól tetted hogy elkezdted a hozzátáplálást 4hónapos korában. mi 4,5 hónaposak vagyunk igaz csak tápszeres mert nem fogadta el a cicit. eleinte én is fejtem de nem termelődött annyi hogy érdemes lett volna fejnem tovább azt inkább jobbnak láttam hogy abba hagyom. igaz kellett 1-2hónap mire elapadt. nekem a védőnőm éppen csütörtökön mondta hogy már adhatok ebédre neki főzeléket is.
2013. szept. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
61%
Persze, nekem is a védőnő mondta 4,5 hónaposan, hogy miért nem kóstoltatom már? Az a helyzet, hogy mostanában megy ez a "szent és sérthetetlen mindent felül múló anyatej " láz, és akinek nincsen, vagy nincs annyi, vagy nem szeret szoptatni, vagy fájdalmas, vagy akármi, azt jól megrugdossák, leszólják, elküldik a fenébe, hogy milyen pocsék anyuka, pedig ez egyáltalán nem igaz! Egy cseppet sem! Tudom ,hogy nagyon nehéz de nem szabad foglalkozni az ilyen anyukákkal.
2013. szept. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem meg pocsék anyuka akinek van teje, de nem szoptat. Persze jók a tápszerek, de jobb az anyatej. Ha nincs nincs, nem kell felkötnöd magad, de ha van...
2013. szept. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
42%

Kedves Utolsó, elég szomorú, ha szerinted ezen áll vagy bukik, hogy valaki jó anya-e.

Az a gyerek nem attól lesz erkölcsös és jól nevelt, hogy tápszert evett-e csecsemőkorában vagy anyatejet.

Az a nevelésen múlik.

2013. szept. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
51%

Egyébként is, hogy jön itt bárki is ahhoz, hogy megítéljen másokat, akiket nem is ismer, hogy milyen szülő.

Senkinek semmi köze hozzá. Tanuljatok már meg a magatok dolgával foglalkozni, és ne ismeretlen emberekről állítsátok, hogy pocsék anya.

2013. szept. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Ha lenne elég tejem, szoptatnám, de sajnos nincs. Mióta először megjött, ami 8hét után volt és azóta is rendszeres, nincs annyi tejem. A kérdésem az pontosabban, hogy ha nem igényli ő, akkor erőltessem-e?mert az lenne neki a legjobb, de annyira nem akarom tuszkolni. Szegény:)
2013. szept. 14. 16:39
 19/21 anonim ***** válasza:
39%
Kedves Kérdező! összevissza beszélsz, hogy 4, majd már 5 hónapos koráig csak szoptattad, de 6 hónaposan már minden mást eszik, meg kiváltottál x étkezést. Egyértelmű, hogy nem akarsz szoptatni, és keresed a támogatókat magad mellé.....meg mi az, hogy 8 hónaposan úgyis abbahagytad volna a szoptatást, mert szerinted az már úgysem jó......inkább hagyd a szoptatást és adj annak a szegény gyereknek tápszert és ne magyarázkodj, sőt, kerüld ezt a témát!
2013. szept. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Ismét egy kedves hozzászóló. Igen, véletlenül félreírtam. 5hinaposan kezdtem, csak a 4től volt nehéz. De nem magyarázkodom, nem támogatókat keresek, hanem tanácsokat. Olvasd el a válaszaimat, nincs tejem, és ha tudnám folytatnám. Kérdés hogy meddig erőltessem, ha nem akarja? Nem szeretném többször leírni, NEM NYŰG!!! Ha nyűg lenne nem kerdeznék semmit, hanem 2hónapja abbahagytam volna, ennek ellenére ha nem bántana nem írnék.

Többen írták, ki miért ítélkezik mások fölött, sajnos ez még az anyukák körében is elterjedt, de nem tudok haragudni rájuk, mert az ilyenekkel mindig van valami lelki bajuk és másokon akarják levezetni. Ez rosszindulat, hogy ha már nekem valami bajom van, más se érezze magát jól. De nem sikerült, mert én tudom magamról hogy mindent megteszek a gyerekemért. :) adjIsten

2013. szept. 15. 09:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!