Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megharap szoptatás közben...

Megharap szoptatás közben 6hónapos babám, abbahagyhatom?

Figyelt kérdés
Eszik már minden mást, délelőttit kiváltottam gyümölccsel, keksszel, már nem igényli annyira a szoptatást, kanállal szeret enni...sír, minden baja van szoptatás közben, akkor nyugszik meg ha tápszert kap, vagy ha gyümölcsöt, pépet vagy főzeléket. 4hónapos koráig. csak szoptattam, aztán kóstoltattam és lassan kiváltottam, ugyanígy 4hostol kapott kiegészítésként tápszert. Abbahagyhatom a szoptatást? Alig van már tejem és látom rajta hogy nem igényli...
2013. szept. 13. 21:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
38%

Hagyd! De én azt érzem hogy inkább te nem akarod szoptatni őt...mintha nyűg lenne és utálnád! Ha igy van akk. ezt átérzi ő is!

Ha nem igy van bocsi csak nekem ez jön le!

2013. szept. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
52%

Nézd, erre nincsen szabály, hogy meddig kötelező szoptatni.

Nem mi fogunk rá engedélyt adni, hogy abbahagyhatod.

Ez a Te döntésed.

Nem kényelmes már, fáj, a baba sem igényli, tehát egyikőtöknek sem jó, akkor ha nem szeretnéd tovább szoptatni, akkor nem szoptatod.

Ettől nem leszel rossz anya. Nem ezen múlik :)

2013. szept. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
26%

Ezt jól elb*sztad!


Ha nem kezded el hozzátáplálni 4 hónaposan, még most is bőven lenne tejed nagy valószínűséggel.

Bár soraidból érezve, neked nyűg a szoptatás és alig várod, hogy abbahagyhasd.

Hagyd akkor abba, kapjon helyette tápszert, az is megteszi tejalapú tápláléknak.



Én nem értem az ilyet.

9 hónapos múlt a lányom, napi 3-szor fejek, így is naponta max. 40ml jön le, mégis amíg csak 1 csepp is jön, lefejem neki, mert nagy szívfájdalmam, hogy tápszert kell neki adnom.

6 hónapos koráig anyatejes volt, a gyümölcsök, főzelékek bevezetése miatt apadt el a tejem és ezt nagyon rosszul éltem meg.

2013. szept. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
46%

Nyugodtan abba hagyhatod. Nem kell azokra hallgatni, akik mindenáron erőltetik a szoptatást, és két éves korban is még szoptatnak.

Ebben a korban már nincs szüksége egy babának az anyatejre.

2013. szept. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
51%
A 3-asnak nincs igaza. Jól tetted, hogy időben elkezdted a hozzátáplálást. Később nem lesz olyan gondod, hogy rossz evő lesz a babád. Nem a te hibád, hogy nem akar szopni már. Nem elég laktató egy ekkora babának az anyatej, csak ezt sokan nem akarják elhinni.
2013. szept. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
25%

Hahó utolsó!

4 hónaposan kezdte hozzátáplálni, nem 6 hónaposan!

4 hónaposnak még bőven elég az anyatej!

Sőt, az a legideálisabb ebben a korban.

2013. szept. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első kettőnek! Harmadik, nem volt sok tejem és hülye vagyok, mert nem 4hónapos koráig szoptattam, hanem 5. Csak 1honap volt amikor éjjel nappal fejtem, nem csak az etetések után hanem éjjel is, mert ő aludt és nem akartam felkelteni. Megkapta a lefejt tejet igaz cumisüvegből, de semmi mást nem volt hajlandó elfogadni. Tápszert nem akartam neki olyan mennyiségben adni, habár tudom hogy nincs vele semmi baj, de gondltam akkor inkább a saját gyümölcsünket kezdem el vele kóstoltatni, aminek örül is. Annak ellenére hogy mennyit szenvedtem vele, egyáltalán nem érzem nyűgnek a szoptatását, sőt, ez a legjobb neki, de akkor sem szoptatnám 8hónapnál tovább, erre nem kell ugrani, én így gondolom jónak, de nem szerettem volna abbahagyni már most, de ha ennyire nem igényli. Kedves 3.sosem értettem az ilyen hozzászólásokat. De ha téged boldoggá tesz, akkor örülök.:) nem azért írtam ki, hogy én legyek a szoptatás ellenes "antianya", akkor ben írnám ki, hanem mert bánt. Köszönöm a tapasztalatokat!
2013. szept. 13. 22:09
 8/21 A kérdező kommentje:
Ja és majdnem 5kilóval született, jóval nagyobb volt a kortársainál és az etke is.
2013. szept. 13. 22:10
 9/21 anonim ***** válasza:
34%

A babakönyvek is vitatkoznak erről, hogy lehet-e 4 hónaposan ételt bevezetni, de igazából 6 hónapos korig csak szoptatni szoktak.


Egyébként in is csak 6 hónapos koráig fogom szoptatni, de addig mast nem kap, az tuti. Nincs a kis gyomra felkészülve.

2013. szept. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Igen, én is így terveztem, de nem volt elég és a gyomra is bírta.és csak saját almát kapott, néha barackot. Aztán gyorsan elkezdte a többit és egyikkel sem volt baja. És jobban hízik, mint az utóbbi időben amikor csak anyatejet kapott. Jobb kedvű és jobban alszik. És van már 2 foga 5 hónapos kora óta
2013. szept. 13. 22:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!