Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem elég neki ennyi...

Miért nem elég neki ennyi ennivaló? Normális ez?

Figyelt kérdés

4,5 hónapos a babám (fiú), sajnso már nem elég neki a tejem, így már uzsonnára is kap kiegészítést, tápszert. De egyre többször előfordul, hogy nem elég neki az sem. Ilyenkor szopizik, majd utána kap 180 ml tápszert. DE ezek után sem nyugszik meg és alig 2,5-3 óra múlva már éhes! Van, hogy már remeg az egész gyerek annyira enne! Mi lehet a baj?

Vacsorára a szopi után 240 ml-t kap, azzal elvan egész reggelig!


2009. nov. 4. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:

uramisten. 4,5 hónapos gyerek szopi után még 240 tápszert iszik??? a miénk egy éves, még soha nem bírt 200 nál többet enni (csak tápszeres), pedig nem egy kis darab gyerek.


tudod mi jutott eszembe? Van tejed egyáltalán? mert úgy tűnik, hogy nincs, és a gyerek igazából tápszert eszik csak.. szopi után meg kéne mérned csecsemőmérlegen, hogy erről bizonyosságot tudj szerezni.

2009. nov. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia, lehet, hogy nem elég tápláló már neki a tejed, vagy el kne kezdeni a hozzátáplálást! Gyümölcsök, tejpép, főzelék. Ő már lehet, hogy igényelné! Próbáld meg a tejpépeket, esetleg banánt almát.
2009. nov. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Reggel, délelött még van tejem, akkor elég neki, de ahogy megyünk előre a nap folyamán, úgy csökken :( Nem tudom miért. Egy kevés biztosan jut neki, azt érzem, de tényleg csak mutatóba. :( Azért eszik utána még ennyit.

Nemrég kezdtük kóstolgatni a gyümölcsöket, nem egyértelmű sikerrel...

2009. nov. 4. 13:27
 4/6 A kérdező kommentje:
amúgy 8,5 kg..... de már akkor is nagyon gyorsan gyarapodott, amikor ég csak anyatejes volt
2009. nov. 4. 13:28
 5/6 anonim ***** válasza:

szia, első vagyok. amúgy nálunk is dettó ugyanez volt a helyzet, csak mi tudtuk, hogy nekem két mellből való szoptatás után max. 40 gr-ot evett a babám, alig volt tejem, így mi is a kezdetektől pótoltuk, aztán 3 hónaposan sajna teljesen tápszeres lett.


ezért 3,5 hónaposan elkezdtük a hozzátáplálást, és nálunk akkor ugrott meg rohamosan a súlya. amúgy a miénk lány, egy éves, és 11,5 kg. :) SZóval ő sem egy pici, pedig mindenből (főzelékből, stb max. 200-akat eszik egyszerre). persze ő már kap rendes kaját is.

2009. nov. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én doktornőm pont ezt mondta a múltkor, hogy ha ennyire sokat és sűrűn kezd el enni a gyerek, akkor ne a tápszer adagját növeljem az egekbe, hanem kezdjem el a hozzátáplálást. Nekem hirtelen, 4 hós kora előtt 1 héttel kezdett el nagyon sokat enni, nekem is kevés már a tejem, pótlom, és van hogy én is meglepődöm, cici után 150-et megevett. Szóval én elkezdtem kóstoltatni vele almát, barit, de nem eszi, csak az alma levét hajlandó meginni cumisüvegből.
2009. nov. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!