Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítséget és tapasztalatot...

Segítséget és tapasztalatot kérnék gyerek altatás téren! Kinek milyen tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés
Kisfiam 11 hónapos egész nap jól elvagyunk van egy kialakult napirendje. De az este soha nem jön össze úgy értem mindig este van felpörögve fürdés után megissza a tápszert és utána pörög alig lehet elaltatni örül, hogy itthon van az apja is ilyenkor már. Sikítozik nevetgél és játszani akar. Mit csináljak vele hogy tudja fürdés és vacsi után ideje aludni?

2013. szept. 18. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Napközben hogyan alszik? Nem lehet, hogy nem fárad el eléggé estére?
2013. szept. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
reggel 7 körül ébred, majd alszik dél körül kb2 órahosszát, é fürdés előtt 1 órát.
2013. szept. 18. 20:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Én már fürdés előtt nem hagynám elaludni. Max,ha nagyon nyűgös akkor picivel előrébb hoznám a fürdést.Az én módszerem az,hogy megakadályozom,hogy nagyon felpörögjön :)Apával is csak nyugis játékot játszanak,mindig mondom,hogy már ne ugráljanak,pláne fürdés után,mert már rá kell hangolódni az alvásra.
2013. szept. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kéne már késő délután/kora este aludnia. Ébredés után pedig hiába fürdeted, az pont, hogy fel fogja frissíteni, nem pedig lenyugtatja.


Szerintem érdemes lenne átgondolnod a napirendeteket. Ez nem egy kőbe vésett dolog, hanem időről időre nyugodtan lehet változtatni rajta, alkalmazkodva a gyerek megváltozott igényeihez.

Ha úgy gondolod, hogy még szüksége van a napközbeni kétszeri pihenésre, akkor tedd le kicsit délelőtt is aludni (az sem baj, ha emiatt későbbre tolódik az ebéd), és kora délután aludjon még egyszer. Szerintem délután 5 után nem nagyon szabad altatni gyereket (csak nagyon kivételes esetben, ha valami extra program miatt van kikészülve), mert különben egész este pörögni fog.

2013. szept. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem se hagyd már fürdés előtt aludni. Még ha fél óra szundikálásról van is szó, az pont felfrissíti annyira, hogy még 2-3 órát is simán kibírjon ásítás nélkül.


Az én fiam is pörög minden elalvás előtt, de én nem foglalkozok vele. Mármint úgy értsd, hogy fekszünk az ágyban, én tv-zek, ő meg bukfencezik, nevetgél, bújik a párnába, de én rá se nézek (persze ránézek, de úgy csinálok, mintha nem figyelnék rá), közben dúdolok neki. Mikor észreveszi, hogy nem vagyok partner a játékhoz, akkor leteszi a fejét, ekkor elkezdem simizni és kb. 5 perc alatt elalszik. Apával ez a rituálé 1 óra is szokott lenni, mert ő játszik vele.

2013. szept. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Előttem már írták, hogy fürdés előtt ne altasd. Nekem is 11 hónapos a kisfiam, kb. 9,5 hónapos koráig ő is aludt egyet 6 körül. Kb. akkortájt vezettük be, hogy 6-kor kap húsos főzeléket (előtte 3-4 tájban gyümit vmivel), olyat mint ebédkor hogy jobban aludjon. Rájöttünk, hogy hiába akarjuk mi korábban letenni 19:30-20:00, amikor ő még nem álmos - pedig mi már készek vagyunk. Este 8-ra kitoltuk a fürdést. Tehát 6-kor ő vacsizik, utána mi - ő még falatkázik velünk, utána játék apával, velem miután én elpakoltam a lakásban és előkészültem fürdéshez, 8-kor fürdés, 8:30-kor szertartásosan tápszer, alvás. Egy nyikkanás sincs.
2013. szept. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! 1. vagyok, csatlakozom az előttem szólókhoz. Próbáld meg picit korábban altatni, hogy délelőtt és délután aludjon, ne közvetlenül fürdés előtt. Nekem 10,5 hónapos a kisfiam, kétszer altatom, 10 körül és 14 óra körül.
2013. szept. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! nagyon köszönöm a válaszaitokat, hasznos volt. Ma lesz a napja hogy kipróbálom, hogy mi történik ha nem hagyom 5-körül aludni.
2013. szept. 19. 10:45
 9/9 A kérdező kommentje:
Már alszik :D
2013. szept. 20. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!