Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig használtátok a babakáda...

Meddig használtátok a babakádat és meddig kell minden nap füröszteni?

Figyelt kérdés

2013. szept. 19. 08:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Meddig kell minden nap füröszteni? Te minden nap fürdesz? Mert ha igen, akkor a gyereket miért nem fürdetnéd meg minden nap?
2013. szept. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%
meddig kell minden nap fürdetni? Idővel mindenképp minden nap kell. Amikor csúszik mászik játszóterezik stb. Sok külföldi országban pont az elején nem fürdetik naponta (persze ha higiéniailag szükséges akkor megfürdetik akár naponta). Gondolom te is fürdesz naponta, bár a füröszteni szóhazsnálat miatt ebben nem vagyok teljesen biztos....
2013. szept. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
56%

yesszus jot röhögtem



tudod fél éves kortol elég egy héten egyzser fürdetni :):):):)


te hányszor fürdesz egy héten?

mert én naponta kétszer a lányaim meg minden este

2013. szept. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Mi a lányom születésétől kezdve minden este fürdetjük. A kórházban is minden este megfürdették, pedig akkor még össze se koszolta magát. Nálunk ez az esti rutin része, a napirendé, ez jelzi, hogy közeleg az alvás. Egyébként én is minden nap fürdök, akkor is ha nem hemperegtem a földön. De mostanra már össze is koszolja a lányom magát, egy éves, szerintem többet nem is kell mondanom :D

A babakádat még most is használjuk, de csak azért mert nálunk zuhanyzó van. Ha kádunk lenne, akkor már abban fürdene, nem babakádban. Nagy kádba onnantól teheted, ha már stabilan ül.

2013. szept. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Illik minden nap megfürdetni a gyereket. Ha még baba,akkor azért,mert bekakál,ha meg nagyobb,akkor meg azért,mert a játszón is koszosabb lesz,meg leeszi magát,gyurmázik,stb...De ha nálatok nem szokás minden nap fürödni,akkor gondolom a gyereket se fogod minden nap,úgyhogy a gyerek olyan szokásokat vesz fel,amit a szülő kialakit :)
2013. szept. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj, de miután én is napi 2× fürdök, reggel és este is zuhanyozom, így minden nap az idők végezetéig kell fürödni!

A babakádat, kb. 1 hónapig használtuk, utána vettem ilyen szivacsot (macis) a kádba, arra ráfektettem és lezuhanyoztam! aztán mikor már tudott ülni, akkor kádba engedtem vizet és rendesen pancsizott.

2013. szept. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Kb egy éves koráig kényelmesebb volt babakádban,fürdetni meg eddigi élete során(4,5 év)csak mondjuk vagy 10szer)nem fürdött,ha mondjuk valahonnan később értünk haza és elaludt a kocsiban,vagy nagyon beteg volt...én pl egyszer mindenképp de van hogy kétszer háromszor fürdök egy nap.Ez a fürdetés dolog márcsak a napirendhez is fontos.Meg úgy egyébként higiénia szempontjából is.jájj,belegondoltam vajon miért kérdezi ezt a kérdező..
2013. szept. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Ezek szerint nagyon félreérthető voltam.

Mivel nem tartozom a kisebbséghez, ezért bármilyen furcsa is, minden nap mosakodunk. De mivel a hajamat nem mosom minden nap, ezért gondolom a gyerekek haját sem mossátok minden nap. Vagyis minden este mosod a baba haját is? Nem hiszem.

Hogy lehettek ilyen lekezelőek és támadóak?

Ja, és akkor FÜRDETITEK a helyes kifejezés. Köszönöm, akkor már ebben sem vagyok degenerált.

Egyébként azért tettem fel a kérdést, mert nálunk nem jön a csapból a meleg viz, hanem melegiteni kell. És nem azért mert tanyán lakok vagy Afrikában.

Köszönöm mindenkinek.

2013. szept. 19. 09:31
 9/18 anonim ***** válasza:
32%

Most vessetek meg, de én egyik gyerekemet sem fürdetem mindennap.1 nap fürdés, egy nap mosakodás.Akkor is tiszták lesznek, csak nincs fél óra pancsolás a kádban.A fiamat (9 napos) ilyenkor a csapban simán lemosom, a lányom (2,5 éves) őt zuhanyzom már.Lehet hülyén hangzik, de így is rengetek a víz számlánk..mert egyébként meg nagyon sokat mosok.Párom pl naponta fürdik, de olyan is a munkája.Én is csak 2 naponta fürdök vagy zuhanyzok, közben meg mosakodok..na mindegy.

Kis kádat a lányomnál addig használtuk amíg fel nem állt, ez 7 hónaposan történt.Mielőtt a fiammal terhes lettem, odaadtam rokonnak, visszakérni nem akartam, újat venni sem, így 1 percig sem fürdött kis kádban.A nagy kádban is teljesen jó volt.Aljára víz, gyorsan lemos, és kész.Most azért feleslegesnek tartottam még egyet venni, hogy egy kisebb kádat bele tegyek a nagy kádba, és ugyan annyit hajoljak.Hát meg a plusz macera.

2013. szept. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Jó, de akkor mi a kérdés? Ne haragudj, de ebben semmi félreérthető nem volt. Teljesen egyértelműen azt kérdezted, hogy meddig kell minden nap fürdetni a gyereket. Ezt nem lehet másképp érteni, csak úgy, hogy egy idő után ritkábban tervezed. Ennek semmi köze a kádhoz vagy a meleg vízhez.
2013. szept. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!