Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig használtátok a babakáda...

Meddig használtátok a babakádat és meddig kell minden nap füröszteni?

Figyelt kérdés

2013. szept. 19. 08:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, a kisebbséget felesleges felhozni, mert nem minden kisebbségi nem tisztálkodik. Nem egy olyan kisebbségi családot ismerek, akik naponta többször is fürdenek.

Egyébként a kérdésedben sehol nem volt szó hajmosásról. a hajmosás nem egyenlő a fürdéssel. Fürdeni minden nap fürdik a gyermekem, mint írtam a napi rutin része, a haját pedig általában hetente egyszer mossuk, ha esetleg nagyon koszmós lenne a kis feje, akkor kétszer.

2013. szept. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Magyarországon szokás a babákat minden nap fürdetni. Ami a rutin, napirend kialakulása miatt sem hülyeség. De nem kell. Ha nem fürdeted, nem lesz beteg. Ausztriában heti talán 3-szor fürdetik a gyerekeket. Látszik is mondjuk, de ez más téma :D

Mi akkor mentünk át a nagy kádba, mikor már tudott egyedül, stabilan ülni. Kb. 8 hósan.

2013. szept. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

A füröszteni szóval semmi baj nincs. Még nagy költőink is használták.

A mindennapi tisztálkodás fontos.minden nap fürdesd meg a kicsit és te is fürödj meg minden nap.ne feledd a tisztaság fél egészség!

2013. szept. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
kérdező! a hajmosás nem volt benne a kérdésedben. Ha erre vagy kiváncsi akkor azt kérdezd. A fürdés nem jelent autómatikus hajmosást is.
2013. szept. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Én úgy tudom, hogy eleinte kell minden nap teljes fürdetést csinálni, ha már elmúlt fél éves, akkor elég beleültetni a kádba és úgy mosdatni, a haját nem kell mosni.

Már megvan a kiskád, de érdekelt ti meddig használtátok. Úgy tervezem, hogy ha már nagyobb lesz, akkor a nagykádban is mosakodhat.

2013. szept. 19. 11:57
 16/18 anonim ***** válasza:
szerintem a füröszteni nem helytelen-max vidékises,vagy régies.a múltkor volt egy nemtuggya-na azon jobban kiakadtam.de inkább állatokra mondják,ha jól tudom.szerintem is minden nap-de egy babát nem a piszok miatt fürdetünk elsősorban,hanem ,hogy a napi rutin beálljon.fürdés-evés,alvás.igy a napszakokat sem fogja keverni egy idő után
2013. szept. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ha beülteted a kádba és megmosdatod,de haját nem mosod meg,azt felénk fürdésnek nevezik :D A hajmosás nem ugyanaz,mint a fürdés. Te nem vagy akkor tisztában a fogalmakkal! Vagy inkább igy próbálod menteni magad,hogy jajj a hajmosásra gondoltál,hogy azt nem kell minden nap. Na persze. A fürdés az mindenkinél fürdést jelent. A hajmosás meg hajmosást. Ennyi.
2013. szept. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szia...


A kislányom 2.5 éves.

Még mindig szokott a kis kádjában fürdeni,illetve abban fürdik a leggyakrabban.

A nagy kádunk olyan nagy méretű,hogy többszöröse vizet kellene beleengedni,mint a kis kádba,ami valójában elég nagy méretű a maga nemében.


Minden nap fürdetem ,újszülött korától.

Nyáron,amikor nagyon meleg volt,lezuhanyoztattam akkor is,mielött aludni ment ebéd után.

Úgy gondolom,ahogy nekem is ,jó lezárni a napot egy illatos fürdővel,úgy a babáknak is :)


Volt olyan.ha vendégségben voltunk és későn értünk haza úgy ,hogy az autóban elaludt,akkor kimaradt a fürdés,csak áttöröltem kicsit.

2013. szept. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!