Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit illik vinni baba-látogatóba?

Mit illik vinni baba-látogatóba?

Figyelt kérdés

Ma született meg a sógornőm kislánya és a megbeszéltek szerint holnap megyünk látogatni. Én arra gondoltam, hogy mivel a sógornőm cukorbeteg, viszünk neki diabéteszes nassolni valót, egy jobbfajta gyümölcslevet és a picinek egy kis zoknit és babasapkát. Nem tudom, hogy ez nem-e túl hétköznapi? Szeretnénk olyat vinni, aminek biztos örül és hasznára válik. Azonban nem szeretnénk ha a mi ajándékunk is "csak egy lenne a sok közül". Sajnos, méregdrága játékokat nem tudunk vinni, anyagi korlátaink szűkösek, de a jó szándék vezérel. (Egyébként a játék fölösleges is ilyenkor, úgysem tud a pici még játszani vele)

Kíváncsi vagyok a véleményetekre! Mi lehet hasznos (és nem túl intim) ajándék, ami lehet, hogy még nincs, de kellhet?


Nagyon köszönöm a segítségeteket!


2009. nov. 6. 11:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Azonban nem szeretnénk ha a mi ajándékunk is "csak egy lenne a sok közül".

Erre tudok egy megoldást,mondjuk,nem tudom hol laksz.Mondjuk vegyél egy babatörülközőt és hímeztesd bele a gyerkőc nevét.Nem tudom mennyire vagy kreatív,de pl.vegyél egy keret nélküli képtartót és fess üvegfestékkel keretet neki(holnapra meg is szárad) és akkor bele tudják rakni a képüket hármukról.

2009. nov. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Vehetsz babanaplót is,csak előtte kérdezd meg a párját,hogy nem kaptak -e?Most jutott eszembe,az egyik válaszolról,hogy a Happy Boxokba(üzlet)vannak jó dolgok,ott is vannak ilyen plüssös képkeretek,de máshol is vannak jópofák.A képkeret tuti örök emlék.A zoni és a sapek nem.
2009. nov. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Esetleg egy szép babatakaró?Az hasznos is ilyen hűvös időben és olyan édeseket lehet kapni.
2009. nov. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Szia! Jó ötletek, amiket az előttem lévők is írtak, de szeritnem valóban ne vigyél olyan hétköznapi dolgokat, mint kozmetikum (mert lehet, hogy ők csak gyógyszertárit használnak sokáig), olló, hajkefe (ezek olyan dolgok, amiket babavárás közben már megvesz az ember, és nem kell belőlük egynél több), cumi, cumisüveg (én pl. még nem döntöttem el, hogy használok e ilyeneket, nem mindenki akarja cumiztatni a babát)


Ha ruhát, pelust nem akarsz, akkor játék ezerrel szerintem: csörgő, rágóka, felhúzhatós zenélős valami, vicces előke (van olyan minden napra egy, és a napok nevei is fel vannak tüntetve, tehát 7 db-os, ebből sosem elég :o)) fürdőjáték, morzsolgatókendő stb.

Azért írom ezt, mert nálunk is már csak egy hónap van, és most azon vagyok kiakadva, hogy még nem vettünk semmilyen játékot a gyerkőcnek. Mindenki mondja, hogy ne is, mert úgyis mindenkitől azt fog kapni, de az első 4 hétben csak a szűk családot várjuk látogatóba. Azért egy 1,5 hónapos csecsemőnek már kellenek valami ingerjátékok. És ezek szerint, ha mindenki így gondolkodik, hogy biztos mindenki játékot hoz, én nem azt viszek, akkor tényleg nem lesz játéka :o((


Ami még hirtelen eszembe jutott: a saturnban láttam még múltkor egy plüss képtartót, ami falra rakható, hoszúkás, összesen 5 db vízszintes képet lehet beletenni, és zsiráf, macis, kutyusos a teteje, tehát mosolygós és gombszemük van. Ezt még a gyerekszobában nézegetni is öröm, nemhogy még fényképekkel. Olyan 3-4 ezer ft között volt az ára.


Vagy tényleg: a kispléd, takaró is jól jöhet, valami jó puha.


36 h km

2009. nov. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én barátnőm szeptember végén szült és csináltam neki egy pelenka tortát nem bonyolult és elég kis összegből meglehet úszni.

Veszel -kis csomag pelust 1000-1500-ből kijön attól függ hogy milyen márkájút veszel

-én kicsi plüssöket vettem az ikeába annak db 100ft volt, de vehetsz rá mini babakozmetikumokat,cumit vagy egy nagyobb plüsst

Itt lépésről lépesre leírták hogy kell csinálni kép is van hozzá

[link]

2009. nov. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szerintem olyat ajándékot vigyél, amit úgy gondolsz, hogy a babavárás közben a szülők sajnálják rá esetleg a pénzt, de mégis örülnének neki. Ezért írtam pl. a képtartót.

Előző voltam

2009. nov. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
ja, bocs, nem az előző, hanem a 13:14-es :o)
2009. nov. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én pl. a fényképalbumnak nagyon örültem.

Ha mindenképpen hasznos dolgot akarsz, nem a századikat valamiből...akkor pl. tudakold meg, milyen popsitörlőt használnak. Egy aranyos kis csörgő már van 600 Ft-ért is.

Kozmetikumot én nem vinnék, abból általában gyógyszertárit használnak a babákhoz.

Vagy válaszd a sapka-takaró kombinációt.

2009. nov. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!