Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos babám náthás lett,...

15 hónapos babám náthás lett, a héten kellene mennünk a kötelező 15 hónapos oltásra. Beadják/beadassam így náthásan?

Figyelt kérdés
Vagy lehet kérni, hogy toljuk át a következő hétre?
2013. szept. 23. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem kell kérni, egy felelősségteljes jó orvos nem adja be ilyenkor.
2013. szept. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

hívd fel a dokit, hogy mi a helyzet.

én nem adatnám be, csak ha már nem beteg.

mi majdnem egy hónappal toltuk el az oltást.

2013. szept. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Beadják. Csak lázas betegség esetén nem adnak oltást.
2013. szept. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is hívd fel a dokit, a mi orvosunk biztos hogy nem adná be csak ha teljesen egészséges.
2013. szept. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én el se vinném, csak ha már nem beteg.

Mondjuk nálunk be se adja a doki, csak ha semmi baja a gyerkőcnek.

2013. szept. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én se adatnám be. Hívd fel telefonon, beszéld meg vele. Az én lányom 15,5 hónapos és csak a jövő héten fogja megkapni az oltást. A bátyjának műtéte volt, nem akartam, hogy esetleg összefertőzzék egymást. Védőnő egyetértésével.
2013. szept. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia!Nálunk sem adja be a gyerekorvos,előtte megvizsgálja a babát,hogy teljesen egészséges-e.Bár én el sem vinném náthásan tanácsadásra,nehogy a másik egészséges gyerek elkapja esetleg tőle.A 15 hónapos oltás pedig amúgy is megviseli a piciket általában.(nem mindenkit,de több anyukától hallottam,hogy nyűgösebb,esetleg lázas lett a gyerek,a barátnőm kislánya még kórházba is került a 15 hónapos oltás után) Szóval én is felhívnám a védőnőt,és szólnék a kicsi állapotáról.Ha egy-két hetet csúszik,semmi gond nincsen belőle.
2013. szept. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, felhívom az orvost és kérem, hogy halasszuk el, amíg meggyógyul. Amúgy mik a tapasztalatok 15 hós oltás után? Hogy reagálnak a babák rá? Azt mondta a védőnő ez az első oltás, aminél később jönnek ki a mellékhatások.
2013. szept. 24. 22:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Lutri. 2 héten belül jönnek ki a mellékhatások. Nálunk a nagy már másnap hajnalra eszméletlen lázas volt, de annak oka védőnő véleménye szerint nem az mmr oltás volt, hanem a vele együtt kapott Prevenar. Aztán fél nap múlva semmi baja nem volt, és később se lett. A kicsi a jövő héten fogja kapni, bármi lehet.
2013. szept. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekünk a doki mondta hogy 7-10 nap múlva lehet gond és lett is mert eléggé belázasodott és napokig nem volt semmi étvágya de szerencsére "csak" ennyi.
2013. szept. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!