Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bölcsöde vagy otthon 3évig?

Bölcsöde vagy otthon 3évig?

Figyelt kérdés

Véleményekre vagyok kíváncsi hogy mi a jobb szerintetek a gyereknek!

Ne az anyagi oldalát nézzük hanem azt hogy ha nem muszáj az anyának vissza menni dolgozni akkor a gyereknek jobb hogy otthon van az anyával?

Vagy az a jobb neki,hogy minél hamarabb megismerkedik a gyerekekkel és gyerekek közt van?



2013. szept. 24. 11:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%

Mi egy kis településen élünk, itt nincs is bölcsőde, szóval akinek nem kell anyagi okok miatt visszamennie dolgozni, az mindenki itthon van a gyerekével 3 éves korig. Én is így voltam, most kezdte a fiam az ovit, és addig itthon volt velem.

És amúgy ha lett volna bölcsőde, sem adtam volna be. 3 éves korától is bőven ráért gyerekek közé kerülni, de amúgy nyilván azért a környezetében is van sok gyerek, tehát azért eddig sem nélkülözte a gyerektársaságot.

És úgy gondolom, hogy 3 év alatt nekem nem mindegy, hogy ki tanítja meg alapvető dolgokra a fiamat, hogy ki kell-e szakítani esetleg időnap előtt a megszokott környezetéből vagy sem. Szerintem a gyerek érzelmi fejlődésének nagyon is jót tesz ez a 3 év. Örülök, hogy megtehettem, hogy 3 évet itthon volt velem.

És amúgy gond nélkül beilleszkedett az oviba.

És mindegyik másik gyerek is, aki 3 évig otthon volt.

2013. szept. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
72%
Az én kislányom még nincs öt hónapos sem tehát nem tapasztalatot csak véleményt írok. Szerintem jobb neki az anyja mellett. A játszótéren is tud gyerekek között lenni úgy hogy anya ott van a közelben és ha hiányzik neki csak ránéz vagy odamegy hozzá. Nem kell még ilyenkor távol legyen az anyjától. De ugye most én is csak az érzelmekről beszélek nem az anyagiakról.
2013. szept. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
64%
2 évesen ment doki javaslatára bölcsibe a lányom. (kisétkű,válogatós).Szerintem neki jót tett h elment bölcsibe.Oviba is épp ezért könnyen megy. Most van a 3.hete:) Nálunk a játszón alig van élet igy neki jót tett a bölcsi:)
2013. szept. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
Én inkább maradnék vele 3 évig otthon, mellette el lehet járni más kisgyerekesekkel ismerkedni, játszani. De én úgy vagyok vele, hogy olyan gyorsan eltelik a kisgyerekkor, hogy minden pillanatot érdemes kihasználni és együtt tölteni, nem mellesleg ilyenkor rengeteg dolgot tanulnak, fejlődnek, aminek én szeretnék a részese lenni. Szóval én az otthonmaradás mellett vagyok. (Az más kérdés, ha valakinek muszáj dolgoznia.)
2013. szept. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
58%
én nem fogok vissza menni dolgozni valószinüleg egyáltalán, jó ideig de 3 évig tuti otthon leszek vele. Persze ha anyagilag muszáj lenne akkor más lenne a helyzet akkor csak 2 évig lennék otthon. Szerintem jobb a ygerknek anyával de tény hoyg idővel kell a sok program a gyerek társaság de ezt lehet biztositani bölcsi nélkül is.
2013. szept. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%

Én is visszajöttem dolgozni még a kisfiam 3 éves kora előtt, ő pedig bölcsibe ment (főváros, magánbölcsőde).

Ennek ellenére szerintem is nagyon fontos az első 2-3 év és ha nem lett volna óriási különbség a gyed/gyes és a fizetésem között- akkor maradtam volna még én is egy kicsit.

A határt valahol a 2-3 éves kor környékén húznám meg. Az első 2 évben szerintem mindenképpen nagyon fontos és nagyon jót tesz a picinek, ha az anyukájával/apukájával marad, nincs is kifejezetten szüksége gyerektársaságra.

Az is igaz szerintem, hogy 3 éves kor után már mindenképpen jó, ha megtanul együttműködni, együtt játszani a kortársaival. Hogy e kettő között melyik gyereknek mikor válik fontossá a kortárs közösség, az tényleg egyéni.

Ha jó a családi légkör, biztosítottak az anyagiak is, a család érzelmileg is valóban egységet alkot, akkor mindenképpen jó az első pár évet otthon tölteni.

2013. szept. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%

Én maradok vele 3 évig. Ha nagyon muszáj lenne akkor is megpróbálnék más megoldást találni, sajnos itt elég rossz hírű a bölcsi :(

Szeretném kihasználni még ezt a pár hónapot "kettesben" :)

2013. szept. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Én visszamegyek dolgozni hamarosan, amikor a fiam 2 éves lesz. Szerintem mindkettőnknek jó lesz így. Nagyon igényli a társaságot, jól érzi magát gyerekek között. Szerintem tetszeni fog neki. Arról nem is beszélve, hogy nekem már nagyon hiányzik a felnőtt társaság. Ő is észrevenné rajtam, ha már nagyon nem szívesen maradnék itthon. Mindkettőnkre ráfér már a változás, úgy érzem.
2013. szept. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Elköltöztem egy idegen városba!alig ismerek itt valakit!a játszótér kihalt!17 hós a fiam és egy kisfiút ismer csak.Félek hogy mikor megy majd óvodába zárkózott és visszahúzódó lesz mivel szinte alig játszik majd gyerekekkel!

Játszóház sincs!

Lehet azt mondjátok ismerkedjek az odáig oké!de nem lesz hipp-hopp körülöttünk pár gyerek akivel játszhatna!nem?

2013. szept. 24. 11:58
 10/19 anonim ***** válasza:
Szerintem gyerektől is függ. Az enyém nagyon társaságkedvelő, játszótéren is mindig a tömeget keresi, de mint az egyik válaszoló gyereke is, főleg a válogatóssága miatt került bölcsibe, 2 évesen. Most már nagyon jó döntésnek tartom, pedig sokat aggódtam. Szerencsére nagyon normális (állami) bölcsit fogtunk ki, egy hét alatt beszokott, javultak az evési mizériái (hiába, a "csordaszellem"...!) és sokat tanult. Nagyon meglódult a beszéde, támogatták a szobatisztaság kialakulását és lettek barátai. Ha beteg volt nagy ritkán, 2 nap után már bölcsis képeket kellett néznünk itthon :) Az oviba meg már beszoktatni sem kellett.
2013. szept. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!