Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyenkor mi a baj? (Tápszer+ka...

Ilyenkor mi a baj? (Tápszer+kaki kérdés)

Figyelt kérdés

1 hónapos a babám, lassan egy hete hogy tápszert kell adnom neki, nekem sajnos elment a tejem.. :(

mivel nagyon hasfájós volt, így a Milumil Komfort 1 tápszert kapja. Kifejezetten hasfájós, és szorulásos babáknak való. A hasfájás elmúlt, de nem tud kakilni csak segítséggel, és akkor is olyan nehezen tolja ki, az valami hihetetlen. Kemény, olyan igazi, mint nekünk felnőtteké, mikor szorulásunk van, kőkemény. Kap babavizet mellé, kínálgatom neki, de nem mindig fogadja el, már a tápszert is hígabbra csináltam, de semmi változás. A hőmérőzéshez nem akarom túlságosan hozzászoktatni, félek hogy ha helyrejönnek a dolgok, kellesz neki mindig az ingerlés. De ha nem csinálom, akkor sír, erőlködik, nyomja, de nemjön semmi, csak az irtózatos mennyiségű puki, amivel nincs gond, a pukira nem ébred fel.

Ha ez a tápszer kifejezetten hasfájós illetve szorulásos babának van kifejlesztve, akkor az én babám miért nem tud kakilni tőle?

Az elején anyatejjel váltakozva kapta, amit még sikerült lefejni, azt pótoltam. A védőnő szerint semmi gond, megesik. Igen ám, de eddig (a hasfájós korszakot eltekintve) 10 órától aludt fél 4-ig. Most nemtudunk aludni sem, mert ha jön a görcs, egyből felébred rá, amikor is húzkodja a lábát, feszíti magát, és sajnos max egy nagy puki jön, de utána nagyon nehezen lehet visszaaltatni. Azt hallottam hogy ilyen esetekben lehet neki adni a víz helyett teát, vagy esetleg cukros vizet, ami megindítja a székletét. Nem tudom mi igaz ebből, azért írtam ki ezt a kérdést, hátha van itt tapasztaltabb anyuka ebben a témában.


Segítségeteket előre Köszönöm!


2013. szept. 24. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Cukros kamillateát már szerintem adhatsz neki. Nálunk meindítja a dolgokat, de csodát ne várj tőle. Lehet jobb lenne ha visszavinnéd a dokihoz. Nekünk azt mondták, ha már tápszeresen 2 napja nincs kaki vagy ha felnőttes állagút produkál akkor egyből menjünk vissza.
2013. szept. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Esetleg valami probiotikumot nem próbáltatok még? Ez talán kicsit rendbe rakná a pociját. Nekünk a biogaia egész jól bevált.
2013. szept. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Holnap megyünk 1hónapos státuszra, doki is megfogja vizsgálni, lehet hogy tápszer csere lesz?

Köszönöm a Válaszaitokat! :)

2013. szept. 25. 09:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is ez volt a helyzet. Sajnos nagyon hasfájós lett, ezért kevesebbet evett anyatejet. Volt, hogy 6 napig nem kakilt...kipróbáltunk mindent: infacol, biogai, édeskömény tea, babavíz, cukros babavíz, lázmérőzés, és végül 2 kúp után sikerült Neki. Azt mondta a doktoznő, hogy azért szopizott kevesebbet, mert utána fájt a hasa, és összekapcsolta a két dolgot... elkezdett fogyni is. Akkor írta fel a gyerekorvosa BEBA HA sensitive tápszert. Első naptól kezdve tudott kakilni, egy csapásra elmúlt a hasfájás, vidám, mosolygós baba:)
2013. szept. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos a kezdetektol nem szopizott :( egyszeruen nem vette el a cicit, nem kapott rá, doki, védőnő,szoptatasi tanacsado, senki nem tudott segiteni rajtam :( és mivel csak fejtem, így ertheto hogy 1honapos korara elapadt a tejem.. Mi a Milumil Komfort 1 tapszert kaptuk, a hasfajas elmúlt, csak ez a szorulas..pl. Alszik kint a bunda, egyszer csak hirtelen visitassal felebred, ilyenkor azt se tudom hova kapjak. Es ilyenkor nyom, erolkodik, visszaaltatni sehogy sem lehet, max csak akkor nyugszik meg ha felveszem,olyankor nyom meg par nagyot, es megnyugszik, de amint lerakom kezdodik minden elolrol.. :( Pedig ugye a dobozra az van irva hogy hasfajos, és szorulasra hajlamos babak reszere! Hat ezt így nem ertem :(
2013. szept. 25. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!